به گزارش پارس نیوز،  سید احسان قاضی‌زاده هاشمی عضو هیات تحقیق و تفحص از باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال پس از نشست با مسعود سلطانی‌فر گفت: جلسه خوبی را با وزیر ورزش و جوانان در خصوص آغاز تحقیق و تفحص از باشگاه‌های فرهنگی ورزشی وابسته به این وزارتخانه برگزار کردیم و سلطانی‌فر قول هرگونه مساعدت و همکاری با این هیات را دادند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ایجاد فضایی آرام به منظور تحقیق و تفحص از دو باشگاه پرطرفدار ایران اظهار کرد: امیدوارم در یک فضای آرام ظرف مدت شش ماه با توجه به اینکه افرادی از سوی کمیته تحقیق و تفحص در دو باشگاه مستقر می‌شوند، عملکرد آنها در مدت ده سال که دوره های مختلف مدیریتی را در بر می‌گیرد، بررسی شود.

نماینده مردم فریمان، سرخس و بخش های احمد آباد و رضویه پیرامون نحوه فعالیت این هیات توضیح داد: گزارش‌هایی که از مراجع مختلف همچنین گروه‌های مختلف مردم به ما برسد همراه با سایر گزارش‌هایی که قبلا دریافت کرده بودیم، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و ان شاءالله نتیجه این تحقیق و تفحص هم در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اعلام خواهد شد.

این نماینده مجلس در پاسخ به سوالی پیرامون نحوه اداره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در طی یک سال گذشته بیان کرد: وزیر ورزش و جوانان گزارش خوبی از اداره دو باشگاه به ویژه در پرداخت بدهی‌های آن‌ها و دیونی که داشتند ارائه داد و امیدواریم بتوانیم این عملکردها را درست ارزیابی و منعکس کنیم.

او بزرگترین سرمایه این دو باشگاه را اعتماد مردمی دانست و افزود: امیدوارم مشکلات مالی قبلی هم در طول زمان حل شود و ان شاءالله شفافیت بیشتری هم در عرصه باشگاه داری رخ دهد تا به اعتماد مردم روز به روز افزوده شود.