به گزارش پارس نیوز، مصدومیت کیمیا علیزاده تکواندوکار جوان کشورمان که قرار بود در بازی های آسیایی اندونزی پرچمدار کاروان ورزشی کشورمان باشد،در رسانه های مختلف بازتاب داشت.
سایت insidethegames که اخبار مربوط به مسابقات معتبر جهان را پوشش می دهد با انتشار خبر مصدومیت علیزاده نوشت؛ایران مجبور شد پرچمدار تاریخی خود برای مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی را عوض کند.
کیمیا علیزاده، که قرار بود در ماه جاری نخستین زن پرچمدار ایران در مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی در جاکارتا باشد، به دلیل مصدومیت از رقابت های تکواندو کناره گیری کرده است.
علیزاده در تمرین برای دومین بار در 13 ماه گذشته از ناحیه رباط صلیبی دچار آسیب دیدگی شد و حالا باید چندین ماه حاشیه نشین شود.

با این حال، انتظار می رود روز 18 اوت یک زن دیگر پرچم ایران را در مراسم افتتاحیه بازی ها در ورزشگاه «گلورا بونگ کارنو» حمل کند.

این سایت به نقل از تهران تایمز گزارش داد که الهه احمدی بانوی تیرانداز ایران در حال حاضر به جایگزین علیزاده انتخاب شده است.

احمدی، 36 ساله، دارنده چهار مدال بازی های آسیایی است ،او دو مدال نقره و یک برنز  در  بازی های گوانگژو 2010 و یک نقره نیز در بازی های اینچئون 2014 به دست آورد.
سایت اندونزیایی «سیندو نیوز» هم با انتشار خبر مصدومیت کیمیا علیزاده نوشت:ایران قطعا شانس کسب یک مدال طلا در بازی های آسیایی را از دست داده است.دلیل آن این است که علیزاده به علت مصدومیت نمی تواند در این بازی ها رقابت کند.
علیزاده که در المپیک ریو مدال برنز کسب کرده بود در تمرین دچار مصدومیت شد و پزشکان اعلام کردند که برای کسب بهبودی باید مدت طولانی استراحت کند.
کیمیا علاوه بر این که نمی تواند در این بازی ها شرکت کند، شانس حمل پرچم ایران در مراسم افتتاحیه را نیز از دست داد.
در حال حاضر ، رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و مسعود سلطانی فرد، وزیر ورزش ایران، به دنبال جایگزینی برای کیمیا هستند. علاوه بر علیزاده، احسان حدادی نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک 2012 و الهه احمدی بانوی تیر انداز ایران نامزدهای حمل پرچم ایران بودند که علیزاده انتخاب شده بود.
سایت «البوابه» هم درباره این خبر نوشت: کیمیا علیزاده دارنده مدال برنز، المپیک ریو، که قرار بود در مراسم افتتاحیه بازیهای آسیایی جاکارتا پرچم ایران را حمل کند، به علت آسیب دیدگی جدی، شانس حضور در این مسابقات را از دست داد.
این تکواندوکار 19 ساله به دلیل مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی قادر به حضور در بازی های آسیایی 2018 اندونزی نخواهد بود.
این تکواندوکار جوان در بازی های المپیک 2014جوانان در چین پرچمدار کاروان ورزشی ایران بود.