به گزارش پارس نیوز، 

زوران کاستاراتویچ، سرمربی تیم ملی هندبال ایران بازیکنان مدنظرش را برای حضور در بازی‌های آسیایی انتخاب کرد که اسامی آنها به شرح زیر است:

مجتبی حیدرپور، افشین صادقی، علیرضا موسوی، مهرداد صمصامی، احسان ابوئی،کاظم جمعه‌پور، جلال کیانی، شاهو نصرتی، میلاد مسائلی، رستمی، سلامان بربط، مهدی موسوی، مهدی بیجاری، رحیمی و محسن باباصفری شانزده بازیکنی هستند که در رقابت‌های آسیایی جاکارتا حضور دارند.

پیش از این با مشخص شدن عدم حضور پویا نوروزی‌نژاد و گمانه‌زنی‌هایی جهت حضور یا عدم حضور  برادران استکی اسامی مختلفی اعلام می‌شد، اما سرانجام مشخص شد که این لژیونرها نمی‌توانند تیم ملی را در بازی‌های پیش رو همراهی کنند. الله‌کرم و سجاد استکی که در 2 سال اخیر در تیم دیناموبخارست رومانی عضویت داشتند و به افتخارات پرتعدادی هم با این تیم رسیدند، برای فصل جدید رقابت های لیگ این کشور به تیم چی اس ام بخارست ملحق شدند.

در همین خصوص خبرگزاری فارس مصاحبه‌ای را با الله‌کرم استکی انجام داد که در ادامه می‌خوانید:

* نام شما در فهرست بازیکنان اعزامی به اندونزی دیده نمی‌شود؛ دلیل این موضوع چیست؟

واقعیت این است که با وجود تمام تلاش‌هایی که فدراسیون و ما کردیم در نهایت باشگاه اجازه حضور در تیم ملی را به ما نداد. بازی‌های آسیایی جایی در تقویم فدراسیون جهانی ندارد و به همین دلیل باشگاه‌ها تصمیم گیرنده هستند.

* یعنی باشگاه جدید شما اجازه حضور در تیم ملی را به شما نداد؟

مسئولان باشگاه به من و سجاد اعلام کردند که ما رقابت‌های حساس در پیش داریم و همه بازیکنان باید در اختیار تیم باشند. در ابتدا مسئولان باشگاه و کادر فنی تیم موضع سختی داشتند، اما در نهایت راضی شدند که ما بتوانیم در مرحله دوم بازی‌های تیم ملی در بازی‌های آسیایی حضور پیدا کنیم. ما شرایط را بررسی کردیم و متوجه شدیم که اصلاً منطقی نیست که ما بخواهیم از رومانی به اندونزی برویم و در ترکیب تیم قرار بگیریم.

* فکر می‌کنید با این شرایط می‌توانستید برای تیم ملی مفید باشید؟

از عدم حضور در بازی‌های آسیایی بسیار ناراحت هستم. اگر ما طبق نظر باشگاه می‌خواستیم به اندونزی برویم، دقیقاً فردای اعزام‌مان به این کشور باید در ترکیب تیم ملی قرار می‌گرفتیم و این کار را برای ما بسیار سخت می‌کرد، چون قطعاً به دلیل شرایط پروازی نمی‌توانستیم تاثیرات مثبت چندانی داشته باشیم. با مسئولان فدراسیون ایران هم صحبت کردم و آنها هم پذیرفتند که تحقق این امر چندان امکان‌پذیر نیست.

* واقعاً این امکان وجود نداشت که اولویت را به تیم ملی بدهید؟

خدا پشت و پناه تیم و بازیکنان تیم ملی باشد، اما واقعاً اگر می‌خواستیم بدون اجازه باشگاه در خدمت تیم ملی باشیم آنها جرایم سنگینی برای ما در نظر می‌گرفتند، چون با توجه به شرایط بازی‌های آسیایی قانون به باشگاه‌ها اجازه می‌دهد که درمورد بازیکنان‌شان تصمیم بگیرند. ضمن اینکه ما سه تورنمنت حساس درپیش داریم؛ چلنج‌کاپ اروپا، لیگ رومانی و جام حذفی رومانی که در هر سه میدان مدعی قهرمانی خواهیم بود.

* اصلا فکر می‌کنید حق‌تان بود که در ترکیب تیم ملی باشید یا خیر؟

نکته دیگر هم این است که اگر قرار بود با این شرایط ما به تیم ملی برویم «نامردی» بود، چون تعدادی از بازیکنان از زندگی و خانواده خود گذشتند و در اردوهای تیم ملی حضور داشتند و حق آنها است که بتوانند برای ایران افتخارآفرینی کنند. به نظر من فرصت باید به بازیکنانی داده شود که وقت خود را در اردوهای تیم ملی گذرانده‌اند؛ آنها باید همراه تیم ملی قهرمان شوند تا مسئولان پس از مسابقات از نظر مالی حمایت‌شان کنند.

* پیش‌بینی شما از نتایج تیم ملی هندبال در بازی‌های آسیایی جاکارتا چیست؟

واقعیت این است که با حضور تیمی مانند قطر، کسب عنوان قهرمانی خیلی سخت است، اما بازیکنان ایران نشان داده‌اند که همیشه حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. به نظر من ایران حتماً روی سکو می‌رود، اما درمورد رنگ مدال باید منتظر بمانیم تا مسابقات شروع شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی هندبال ایران که خود را برای برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا آماده می‌کند قرار است 15 مردادماه برای برگزاری یک اردوی تدارکاتی راهی مالزی شود.

انتهای پیام/