به گزارش پارس نیوز، 

 تیم ملی در جام جهانی 2006 آلمان با هدایت برانکو ایوانکویچ حضور داشت و با قبول دو شکست مقابل مکزیک و پرتغال و کسب یک تساوی مقابل آنگولا به کار خود در این رقابت ها پایان داد.


شاگردان برانکو بعد از شکست 3 بر یک مقابل مکزیک، روز 27 خردادماه با ترکیب ابراهیم میرزاپور، مهدی مهدوی کیا، یحیی گل محمدی (سهراب بختیاری زاده) رحمان رضایی، آندرانیک تیموریان، محمد نصرتی، حسین کعبی، جواد نکونام، علی کریمی (فریدون زندی) مهرزاد معدنچی (رسول خطیبی) وحید هاشمیان برابر پرتغال به میدان رفته و در نهایت با نتیجه دو بر صفر نتیجه را واگذار کردند.


در آن دیدار که در ورزشگاه کومرتسبانک آرنا شهر فرانکفورت در حضور بیش از 48000 تماشاگر برگزار شد، نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید اما در نیمه دوم دکو با شوت از پشت محوطه جریمه در دقیقه 63 دروازه ابراهیم میرزاپور را باز کرد.


اما رونالدو که در آن زمان اولین جام جهانی خود را تجربه می کرد، در دقیقه 80 از روی نقطه پنالتی اولین گل خود در این رقابت ها را به ثمر رساند. بی شک مهمترین و به یادماندنی ترین صحنه آن دیدار لگد معروف حسین کعبی جوان ترین بازیکن تیم ملی به صورت لوئیز فیگو بود که تا مدتها سوژه اول رسانه ها بود.


حالا بعد از گذشت 12 سال دو تیم ایران و پرتغال در آخرین بازی گروهی جام جهانی 2018 روسیه به مصاف هم خواهند رفت. دیداری که به واسطه برد ارزشمند ایران مقابل مراکش به هیچ عنوان تشریفاتی نخواهد بود. باید منتظر ماند و دید شاگردان کی روش در مهار رونالدویی که بسیار آماده و با تجربه تر از آن زمان است، موفق خواهند بود یا نه.