به گزارش پارس نیوز، 

آلکساندر کالاروف کاپیتان تیم ملی فوتبال صربستان قبل از عزیمت به روسیه در جمع خبرنگاران گفت: می دانیم که به کجا می رویم و چه بازی را باید به نمایش بگذاریم.

حدود یکصد نفر از طرفداران تیم ملی فوتبال صربستان در فرودگاه نیکولا تسلا بلگراد بازیکنان تیم ملی کشورشان را در سفر به روسیه بدرقه کردند.

تیم ملی فوتبال صربستان در طول دوره آمادگی که در اتریش انجام شد در بازی با تیم ملی فوتبال شیلی یک بر صفر شکست خورد و با بولیوی با نتیجه پنج بر یک به پیروزی دست یافت.

آلکساندر ووچیچ رئیس جمهوری صربستان همچنین اخیرا بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورش را به حضور پذیرفت. ووچیچ در این دیدار گفت: معتقد هستم که تیم ملی فوتبال صربستان در مسابقات جام جهانی روسیه نتایج خوبی را بدست می آورد.

ملادن کرستاییچ سرمربی تیم ملی فوتبال صربستان 23 بازیکن را برای شرکت در مسابقات جام جهانی 2018 روسیه اعلام کرد.

این تیم در مسابقات راهیابی به جام جهانی فوتبال 2018 در روسیه در گروه خود مقام اول را بدست آورد و انتظار دارد که مقام مناسبی را در این دوره از مسابقات از آن خود کند.

مارکو دمیتروویچ، ولادیمیر استویکوویچ، پردراگ رایکوویچ به عنوان دروازه بان و آلکساندر کولاروف، برانیسلاو ایوانوویچ، آنتونیو روکانیوا، میلوش ولیکوویچ، نیکولا میلنکوویچ، اوروش اسپاییچ، دوشکو تودیچ، میلان رودیچ در پست دفاعی، سرگی میلینکوویچ، نمانیا ماتیچ، دوشان تادیچ، آدام لیاییچ، آدام گروییچ، فیلیپ کوستیچ، میات گاتسینوویچ، آندریا زیوکوویچ، لوکا میلیوویویچ، نمانیا رادونیچ در نقش هافبک و آلکساندر میتروویچ،آلکساندر پریوویچ، لوکا یوویچ بازیکنان تیم ملی فوتبال صربستان در جام جهانی روسیه هستند.

سرمربی تیم ملی فوتبال صربستان پیشتر در جمع خبرنگاران در بلگراد حضور در مسابقات جام جهانی فوتبال در روسیه را موفقیتی بزرگ برای تیم ملی کشورش دانست و گفت: این امکان نیز وجود دارد که تیم ملی صربستان به فینال صعود کند.

وی خاطر نشان کرد که تیم ملی فوتبال این کشور در مسابقات راهیابی به جام جهانی نشان داد که شایستگی شرکت در مسابقات جام جهانی فوتبال در روسیه را دارد.

تیم ملی فوتبال صربستان در گروه پنجم با برزیل، سوئیس و کاستاریکا هم گروه است، در این گروه برزیل شانس زیادی را برای صعود دارد و سوئیس نیز در فهرست رده بندی فیفا رتبه بالایی دارد و کاستاریکا در این فهرست مقام 25 را دارد.

تیم ملی صربستان به «عقاب ها» شهرت دارد و «فیفا» و «یوفا» آنها را به عنوان جانشین یوگسلاوی می شناسند و به همین دلیل مدال ها و موفقیت های تیم فوتبال این کشور را از سال های 1918تحت نام های مختلف به حساب صربستان گذاشته است.

تیم ملی فوتبال صربستان تاکنون 11 بار در جام های جهانی حضور داشته است و شرکت این کشور در جام جهانی 2018 روسیه دوازدهمین جام جهانی آنان خواهد بود.

 

انتهای پیام /