به گزارش پارس نیوز، 

آسپاس، کاستا و رودریگو، مهاجمان حاضر در اردوی لاروخا هستند و هنوز مشخص نیست چه کسی برابر پرتغال از ابتدا به میدان خواهد رفت. در بازی دوستانه اخیر برابر تونس، این اسپاس بود که موفق به زدن تک گل بازی شد و بسیاری معتقدند او باید در ترکیب ثابت قرار بگیرد.

توصیه ژاوی به لوپتگی برای انتخاب مهاجم اصلی

ژاوی هرناندز، اسطوره بارسا که با تیم ملی اسپانیا در جام جهانی 2010 عنوان قهرمانی را کسب کرد، این روزها در مسکو حضور دارد. او در مصاحبه با خبرنگاران گفت: « اسپانیا در بازی اول برابر پرتغال، بازی سخت و سرنوشت سازی را پیش رو دارد که ادامه مسیر این تیم را تحت تاثیر قرار خواهد داد. همه ما رونالدو را می شناسیم ولی پرتغال ستاره های دیگری چون گوئدس و برناردو سیلوا را نیز در اختیار دارد. سیلوا زیر نظر گواردیولا در سیتی بسیار پیشرفت کرده است. کیفیت فردی بازیکنان در مسابقه تاثیرگذار خواهد بود.»

ژاوی ادامه داد: « اسپانیا پر از بازیکنان خوب و باکیفیت است. به خصوص میانه زمین این تیم قدرت بالایی دارد. البته بودند ستاره هایی که دعوت نشدند مثل سرجی روبرتو اما باید قبول کرد که کار لوپتگی برای انتخاب 23 بازیکن نهایی دشوار بود.»

توصیه ژاوی به لوپتگی برای انتخاب مهاجم اصلی

مهاجم اصلی: « یاگو آسپاس من را یاد داوید ویای جام جهانی 2010 می اندازد. او شم گلزنی بالایی دارد و در بازی با تونس وقتی وارد زمین شد، از چهره اش مشخص بود که گلزنی خواهد کرد. او می تواند مهره تعیین کننده اسپانیا در جام جهانی باشد. اگر من مربی بودم، به او از ابتدا میدان می دادم.»

مدعیان: « این جام جهانی مدعیان زیادی دارد چون کیفیت تیم ها به هم نزدیک است. خوشبختانه لوپتگی فلسفه اسپانیا را تغییر نداده و یک بازی هجومی همراه با مالکیت توپ را از لاروخا شاهد هستیم. در تمام خطوط نیز توازن خوبی برقرار است. جام جهانی بزرگ و جذابی خواهد شد.»