به گزارش پارس نیوز، 

اصغر رحیمی در خصوص آخرین وضعیت سهمیه‌های ایران در المپیک جوانان آرژانتین اظهار داشت: تاکنون 32 سهمیه برای المپیک جوانان کسب کردیم که 10 سهمیه مربوط به تیم فوتسال مردان است و 22 سهمیه نیز در رشته‌های انفرادی کسب شده است. ما هنوز در دو رشته دیگر یعنی دوومیدانی و کاراته شانس سهمیه داریم. کمیته بین المللی المپیک هم بعد از کسب هر سهمیه تائیده آن را برای ما ارسال کرده است.

وی افزود: ما در جلسات مربوط به بازی‌های آسیایی جاکارتا در خصوص المپیک جوانان هم صحبت می‌کنیم. کاروان ما در المپیک جوانان خیلی بزرگ نیست و با کادر فنی و کادر سرپرستی 70 تا 80 نفر خواهد بود.

رحیمی تاکید کرد: من در همان ابتدا گفتم که تعداد سهمیه‌ها افزایش خواهد یافت و همین‌امر هم محقق شد تعداد 16 سهمیه دوره قبل تا همین جا دو برابر شده است. در مورد تعداد مدال هم پیش بینی من این است که در این بخش هم افزایش خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه فدراسیون تیراندازی در تلاش است با سهمیه وایلد کارت آرمینا صادقیان را هم راهی المپیک کند و آیا ممکن است با وایلد کارت سهمیه ایران افزایش یابد گفت: تیراندازی 2 سهمیه گرفته و وایلد کارت هم به آنها داده نمی‌شود. اصلا ایران در هیچ رشته‌ای شامل وایلد کارت نمی‌شود.

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های المپیک جوانان گفت:‌ بودجه مربوط به المپیک نوجوانان برای فدراسیون‌ها در دل بودجه‌ای که به آنها اختصاص داده‌ایم دیده شده است. بودجه مربوط به اعزام و پاداش ها یک‌بودجه خاص است که آن را هم در نظر گرفتیم.

وی خاطرنشان کرد: موضوعات مربوط به بازی‌های آسیایی در ستاد عالی نهایی می‌شود و تصمیم فردی نیست و هیچ کسی نمی‌تواند بگوید که چند نفر اضافه می‌شود. ما تا آخر خرداد باید تعداد ورزشکاران را نهایی کنیم و جلسه ستاد هم این هفته برگزار و کارها نهایی می‌شود. چند فدراسیون درخواست بررسی تعداد سهمیه داده اند اما به نظر نمی‌رسد بیشتر از 7 تا 8 ورزشکار به لیست اضافه شود.