به گزارش پارس نیوز، 
کوروش باقری سرمربی پیشین تیم ملی وزنه برداری، اشکان اردیبهشت افسر دوپینگ نانو و محمدرضا آخوندی عضو کمیته رسانه‌ای فدراسیون جهانی وزنه برداری در برنامه نبض ورزش،  وزنه برداری ایران و  دلیل کاهش سهمیه المپیک را بررسی کردند.
 
کوروش باقری با اشاره به تصمیمات فدراسیون المپیک گفت: تصمیمات گرفته شده به نفع وزنه برداری نیست و یک نگاه سیاسی به ورزش است.
 
وزنه برداری ایران و کاهش سهمیه المپیک
 
 
سرمربی پیشین تیم ملی وزنه برداری، با تاکید بر اینکه وزنه برداری ایران صاحب عنوان بوده و بیشترین ضرر را متحمل شده، افزود: در حال حاضر سهمیه 10 تایی ایران در فدراسیون المپیک، نصف شده است.
 
اشکان اردیبهشت، دیگر مهمان برنامه، دوپینگ را کم تجربگی ورزشکاران در رده سنی نوجوانان و جوانان مطرح کرد و افزود: متاسفانه مکمل ها جرء برنامه اجتناب ناپذیر ورزش کارها شده است.
 
وزنه برداری ایران و کاهش سهمیه المپیک
 
 
افسر دوپینگ نانو ادامه داد: خیلی از مصارف مکمل و داروها ناآگاهانه صورت می‌گیرد و حتی طی تحقیقات، ثابت شده است که تاثیرگذاری مثبتی بر ورزشکاران ندارد.
 
وی با اشاره به اینکه در  سایت فدراسیون جهانی، تعداد تست های مثبت کشورهای روسیه، آذربایجان، ارمنستان با تست های ایران قابل قیاس نیست و بالای 100 تست مثبت داشتند، تصریح کرد: ورزشکاران ایرانی باید مراقب مصرف مکمل باشند تا دوپینگ برایشان ثبت نشود.
 
اردیبهشت از طراحی سیستم آدامز برای پذیرش و مدیریت ورزشکاران خبر داد و گفت: این سیستم توسط فدراسیون جهانی رصد می‌شود کما اینکه مسئولیت استفاده از هر گونه مواد ممنوعه بر عهده ورزشکار است.

 

 
 
 
محمدرضا آخوندی با اذعان به اینکه بیشترین دوپینگ ها در سطح استان و شهرستان ها صورت می‌گیرد، گفت: متاسفانه برخی از مربی‌ها در سطح استان‌با فروش مکمل درآمدزایی می‌کنند.
 
وزنه برداری ایران و کاهش سهمیه المپیک
 
 
غلامرضا نوری رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در گفتگوی تلفنی درباره تصمیمات فدراسیون المپیک برای حذف دوپینگی ها از مسابقه اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور ایران در وزنه برداری یک قطب جهانی است و در بازی های آسیایی صاحب مقام و مدال شده تصمیم فدراسیون المیپک برای کل جهان است و سیاسی محسوب نمی شود.
 
وزنه برداری ایران و کاهش سهمیه المپیک
 
 
وی با بیان اینکه نادو وظیفه اش مبارزه با دوپینگ است، مطرح کرد: ما همیشه سه ماه مانده به شروع سال میلادی جدید، فهرست مواد ممنوعه را  منتشر  و به تمامی فدراسیون ها ابلاغ می‌کنیم.
 
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با تاکید بر اینکه باید بپذیریم ورزشی مانند وزنه برداری نیاز به استفاده از مکمل و پروتئن های مورد نیاز دارد، گفت:  خوشبختانه ورزشکاران رده بالا مشکل دوپینگ ندارند و زیر نظر متخصص مکمل استفاده می‌کنند.
 
 
انتهای پیام/