به گزارش پارس نیوز، 

 29 اردیبهشت 94 روزی تاریخی برای هواداران پرسپولیس بود. تیمِ ناآماده آن فصل علی دایی، حمید درخشان و سپس برانکو ایوانکوویچ از سخت ترین گروه لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده بود و آن ها امیدوار به عبور از سد الهلال در ضیافت 100 هزار نفری آزادی بودند؛ اتفاقی که با گل به خودی دقایق پایانی به وقوع پیوست.

البته سرخ ها در بازی برگشت مغلوب حریف شدند اما بدون شک هیچ کدام از طرفداران پرسپولیس، لیگ قهرمانان آن فصل و سه بازی 100 هزار نفری که با پیروزی های خاطره انگیز همراه بود را فراموش نکرده و نخواهند کرد.

قرمزپوشان پایتخت در لیگ قهرمانان 2016 حاضر نبودند اما فصل بعدی به سبب نایب قهرمانی در لیگ سهمیه حضور در مسابقات قاره ای را کسب کردند. هم گروهی با الهلال به معنای یک بازی کمتر در ورزشگاه آزادی بود؛ اما دو بازی دیگر بودند که پرسپولیسی ها می توانستند در آن ها از امکانات میزبانی استفاده کنند. در هر مسابقه، به سبب گرانی شدید بلیت، ورزشگاه آزادی پر نشد و حدود 60-70 هزار هوادار در استادیوم حضور پیدا کردند.

در مرحله یک هشتم نهایی، سرخ ها از حضور تماشاگرانشان محروم شدند و 2 مرحله بعدی نیز در زمین بی طرف برگزار شد تا در طول یک فصل لیگ قهرمانان، پرسپولیس تنها 2 بار مقابل هواداران خودی در تهران بازی کند.

اما طلسم پر نشدن آزادی در بازی های آسیایی، این فصل هم باقی ماند تا دوستداران تیم پرسپولیس، امروز وظیفه این طلسم شکنی را داشته باشند.

در شرایطی که بلیت طبقه دوم ورزشگاه نیز رایگان است، انتظار می رود امروز بیش از 80 هزار پرسپولیسی، آزادی را به جهنمی برای الجزیره تبدیل کنند تا شاگردان ایوانکوویچ به سبب این حمایت، به مرحله بعدی بروند.