به گزارش پارس نیوز، 

– «ما نینگ» داور چینی به همراه کمک هایش برای قضاوت بازی برگشت پرسپولیس – الجزیره به تهران آمده است. او در حالی این دیدار را سوت می زند که سابقه خوبی از قضاوت دیدارهایی دارد که برای نمایندگان کشورمان در آسیا سوت زده است:

*هشتمین قضاوت برای ایرانی ها

ما نینگ پیش از این در 7 مسابقه لیگ قهرمانان آسیا قضاوت مسابقات تیم های ایرانی را برعهده داشته و بازی برگشت پرسپولیس – الجزیره هشتمین قضاوت او از این حیث به شمار می رود.

 

*داور بدون شکست برای ایرانی ها

از مجموع 7 مسابقه ای که نینگ برای تیم های ایرانی در آسیا سوت زده 6 دیدار با برد و یک مسابقه با تساوی نمایندگان ایران به پایان رسیده است. او سابقه سوت زدن هیچ شکستی برای نمایندگان کشورمان را در کارنامه اش ندارد.

*داور اختصاصی پرسپولیس!

جالب تر اینکه ما نینگ از 7 دیداری که در لیگ قهرمانان برای تیم های ایرانی سوت زده در 4 بازی داور بازی پرسپولیس بوده است!

 

*پرسپولیس با ماینینگ برنده می شود

او در هر 4 مسابقه ای که برای پرسپولیس سوت زده در پایان نام تیم ایرانی را به عنوان برنده ثبت کرده است. 2015 بازی با النصر که 0-1 با تک گل مهدی طارمی تمام شد. 2017 دو دیدار مقابل الدحیل (که آن سال هنوز نامش لخویا بود) و الاهلی عربستان. لخویا در آن بازی با گل به خودی 0-1 شکست خورد و الاهلی 1-3 با گلهای علیپور، طارمی و منشا به پرسپولیس باخت. 2018 (همین فصل) مسابقه با الوصل که 0-1 با گل کامیابی نیا تمام شد.

 

*کامیابی نیا را اخراج کرد

ما نینیگ در مسابقه پرسپولیس – الاهلی که با نتیجه 1-3 به سود شاگردان برانکو تمام شد در دقیقه 11 کمال کامیابی نیا را اخراج کرد تا پرسپولیس 79 دقیقه 10 نفره بازی کند و برنده شود.

 

*داور مثبت دیدارهای برگشت

از مجموع 4 بازی که پرسپولیس با ما نینگ برگزار کرده و برنده هم از زمین بیرون رفته سه دیدار در دور برگشت انجام شده است. پرسپولیس – الدحیل(لخویا) دور برگشت یک هشتم نهایی 2017، پرسپولیس – الاهلی دور یک چهارم نهایی 2017 و پرسپولیس – الوصل دور برگشت مرحله گروهی 2018. همه مسابقات برگشت با برد پرسپولیس تمام شده و بازی با الجزیره هم دیدار برگشت محسوب می شود.

*داوری در 3 بازی غیر پرسپولیسی

ما نینگ در سال 2015 برای فولاد خوزستان در اهواز هم سوت زد. دیداری که با حساب یک بر صفر به سود تیم خوزستانی کشورمان تمام شد. 2016 بازی ذوب آهن – بنیاد کار که نماینده اصفهان 5-2 برنده شد. 2017 لخویا – استقلال خوزستان که 1-1 تمام شد.

 

*با قضاوت ما نینگ و هموطنانش به جام جهانی رفتیم

از نکات جالب توجه درباره ما نینگ این است که او در یکی از مهمترین دیدارهای تیم ملی ایران داور چهارم بوده است. دیدار برگشت تیم ملی مقابل کره جنوبی در 18 ژوئن 2013 در اولسان کره که با نتیجه یک بر صفر به سود تیم ملی مان تمام شد تا ایران مجوز صعود به جام جهانی برزیل را بگیرد. همان دیداری که رضا قوچان نژاد پاس آندرانیک تیموریان را به گل تبدیل کرد.