به گزارش پارس نیوز، 

حسین طیبی امروز در حرکتی خیرخواهانه پیراهن شماره ۱۰ خود در تیم ملی را که با آن به عنوان آقای گل آسیا دست یافته بود را به موسسه خیریه همدم مشهد اهدا کرد.

این پیراهن که روی آن امضای اعضای تیم ملی فوتسال و مسئولین فدراسیون فوتسال نقش بسته است قرار است به نفع دختران معلول ذهنی که در موسسه همدم مشهد نگهداری می شوند به فروش گذاشته شود و پس از آن در نمایشگاهی قرار داده شود.

مجموعه توانبخشی فتح المبین (همدم) ، یک موسسه خیریه در مشهد است که در حوزه ارایه خدمات و نگهداری از دختران بی سرسپرست و کم توان ذهنی فعالیت می کند. دخترانی که در این مرکز حضور دارند و از آنها نگهداری می شود ، همگی دختر بی سرپرست یا بد سرپرست هستند. این مرکز در ابتدای واگذاری ۱۸۶ مددجو داشت که این رقم در حال حاضر به حدود 400 نفر رسیده است . در این مرکز علیرغم اینکه دختران نگهداری شده دارای معلولیت ذهنی و گاها جسمی می باشند اما فعالیت‌های مختلفی برای تحرک و پویایی آنها در نظر گرفته شده است. 

از فعالیت های ورزشی گرفته که برای دستیابی به حداکثر  توانمندی جسمی این دختران انجام می شود تا شرکت در کارگاه‌های هنری از قبیل گلیم بافی، سوزن‌دوزی و سرمه‌دوزی ، موسیقی ، قلم زنی  و گل آرایی و ... که همگی برای فراهم کردن فضایی شبیه به خانه برای دختران این مرکز در نظر گرفته شده است.

ارایه همه این خدمات به دختران معصوم این مجموعه که در عین معلولیت توانایی بسیار بالایی در حوزه های مختلف دارند، هزینه‌های سنگینی را برای اداره کنندگان این مجموعه در پی دارد به طوری که برای هر مددجو ، ماهانه قریب 15 میلیون ریال  هزینه می‌شود که یارانه ی دریافتی از سازمان بهزیستی، تنها پاسخگوی حدود یک‌سوم این هزینه هاست و همین هم باعث شده است تا مابقی هزینه های این مجموعه را مردم و خیرین تامین کنند و در طول هر ماه شاهد حضور تعداد زیادی از ستاره های نام آشنای مردم در حوزه های مختلف هستیم که خودشان را به این مرکز می رسانند تا بتوانند قدمی برای کمک به دختران این مجموعه بردارند.

 

انتهای پیام/