به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از سایت فدراسیون والیبال، چهلمین نشست هیات رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا روز جمعه در پاتایای تایلند برگزار شد و حذف جام کنفدراسیون آسیا در آینده نزدیک، نحوه حضور تیم ها در بازی های المپیک و برطرف شدن مشکلات کشورهای فیلیپین، هند، کویت و سامائو از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.

این نشست با حضور کلیه اعضای هیات رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا از جمله محمدرضا داورزنی و روسای کمیته های مختلف این کنفدراسیون برگزار شد. در ابتدای این نشست نحوه اجرای مصوبات نشست قبلی بررسی شد و اعضای هیات رئیسه نظرات خود را درباره این موضوع اعلام کردند.

همچنین روسای مناطق مختلف کنفدراسیون والیبال آسیا از جمله محمدرضا داورزنی رئیس منطقه آسیای مرکزی گزارشی از فعالیت های سال 2017 مناطق و برنامه های سال 2018 ارائه کردند. شانریت نیز گزارشی از نشست هیات رئیسه فدراسیون جهانی والیبال که هفته گذشته در شرم الشیخ مصر برگزار شد، ارائه کرد. 

وی همچنین به نحوه همکاری فدراسیون جهانی با مایکروسافت اشاره کرد و گفت: FIVB در همکاری با پایگاه اطلاعاتی مایکروسافت در تلاش برای درآمدزایی بیشتر است که فدراسیون های ملی هم می توانند در این زمینه فعال باشند.

در ادامه این نشست، موضوع مشکلات والیبال کشورهای فیلیپین، هند، کویت و سامائو مطرح و اعلام شد که تمام مشکلات این کشورها برطرف شده است.

رئیس کمیته والیبال ساحلی آسیا و رئیس فدراسیون والیبال استرالیا نیز درباره رقابت های ساحلی گزارش ارائه کرد. وی تاکید کرد: بازیکنان ساحلی آسیا به خصوص منطقه اقیانوسیه توانایی خیلی خوبی در این رشته ورزشی دارند و اگر به خوبی حمایت شوند، می توانند دستاوردهای مهمی برای قاره کهن کسب کنند.

عسیی حمزه رئیس کمیته مالی و ولید عمار حسابدار کنفدراسیون والیبال آسیا نیز گزارشی از حوزه های خود ارائه کردند و رئیس کمیته فنی نیز فعالیت های سال 2017 و برنامه های سال 2018 این کمیته را تشریح کرد.

اوم رئیس کمیته مسابقات کنفدراسیون والیبال آسیا نیز از حذف جام کنفدراسیون والیبال آسیا در آینده نزدیک خبر داد و گفت: برگزاری این رقابت ها با هدف رشد و توسعه والیبال قاره آسیا برنامه ریزی شد اما تیم های شرکت کننده با تیم های دوم خود در آن شرکت می کنند و عملا مسابقات به اهداف پیش بینی شده دست نمی یابد. به همین دلیل مسابقات جدیدی جایگزین این رقابت ها می شود.

مسابقات والیبال المپیک 2020 توکیو که در دو گروه مردان و زنان و با حضور 12 تیم در هر گروه برگزار می شود، یکی دیگر از محورهای این نشست بود.

بر اساس اعلام فدراسیون جهانی به غیر از ژاپن میزبان این رقابت ها، 11 تیم دیگر در هر گروه مردان و زنان در المپیک 2020 شرکت می کنند که مراحل انتخاب تیم ها به قرار زیر است:

6 تیم از طریق مسابقات انتخابی: 24 تیم برتر رده بندی جهانی که ژانویه سال 2019 معرفی می شوند در مسابقات انتخابی که در شش گروه چهار تیمی برگزار می شود، شرکت می کنند و قهرمان هر گروه سهمیه المپیک به دست می آورد.

پنج تیم از طریق انتخابی مناطق: مسابقات انتخابی قاره ها که با حضور 20 تیم در پنج گروه برگزار خواهد شد.

رئیس کمیته ارتباطات کنفدارسیون والیبال آسیا نیز در پایان گزارشی از عملکرد این کمیته ارائه کرد و از نقش شبکه های اجتماعی در روند اطلاع رسانی تقدیر کرد.

بن ناصر رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا در پایان با تشکر از تمامی اعضای هیات رئیسه و کمیته ها برای ارائه گزارش ها از جزیره کیش به عنوان یکی از گزینه های نشست آتی هیات رئیسه کنفدراسیون آسیا نام برد.

انتهای پیام/