به گزارش پارس نیوز، 

 شب گذشته استارت دیدارهای هفته پایانی دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا زده شد و هشت تیم گروه های C و D به مصاف یکدیگر رفتند.

در این دو گروه تیم های پرسپولیس و استقلال از ایران حضور داشتند که ماحصل بازی های دیشب برای هر دوی آنها یک اتفاق مشترک بود: پیروزی و صدرنشینی.


اتفاق شیرینی که دیشب به صورت تقریبا همزمان برای سرخابی ها افتاد، چاشنی های تقریبا یکسانی هم داشت. شاید مهم ترین نکته مشترک دیدار استقلال مقابل الهلال و بازی پرسپولیس - السد را بتوان عملکرد خوب دروازه بان های دو تیم قلمداد کرد.

شب گذشته در ورزشگاه الکویت، استقلال نیاز به یک امتیاز داشت تا سرگروهی خود را قطعی کند. شاگردان شفر پیش از این صعود خود به دور حذفی را مسجل کرده بودند و تنها دغدغه آنها صدرنشین ماندن در گروه مرگ بود. در این بازی یکی از مسائلی که هم برای آبی ها خوب بود و هم خطرناک، وضعیت حریف آنها بود. الهلال، یکی از پرافتخارترین تیم های آسیا، به راحتی هرچه تمام تر از دور رقابت ها حذف شده بود و تنها برای اعاده حیثیت پا به این دیدار گذاشت. کمتر بودن سطح استرس الهلالی ها و البته غیبت چند بازیکن کلیدی استقلال در فاز دفاعی باعث شد حملات نسبتا زیادی روی دروازه نماینده ایران شکل بگیرد. موقعیت هایی که الهلال خلق کرد اما اکثرا به یک سد مشابه برخورد کرد. سید مهدی رحمتی، گلر باتجربه استقلال در شبی که چند موقعیت عالی را از حریف گرفت، بیستمین کلین شیت آسیایی خود را نیز ثبت کرد. قطعا عملکرد عالی او در پیروزی کم دردسر استقلال و سرگروه شدن این تیم تاثیر زیادی داشت. اگر واکنش های خوب او نبود، شاید الهلال می توانست با حملاتش به هدف استقلال یعنی کسب امتیاز و سرگروهی، خدشه ای وارد کند.

سرگروهی زیر سایه دستکش های طلایی

در دیگر بازی حساس دیشب هم نقش دروازه بان انکار ناپذیر بود. پرسپولیس دیشب در ورزشگاه آزادی تنها در صورتی می توانست سرگروهی را از چنگ السد خارج کند که مقابل این تیم به برتری می رسید. گلی که پرسپولیسی ها لازم داشتند خیلی زود توسط مرتضی پورعلی گنجی زده شد و سرخ ها بیش از 85 دقیقه نیاز به حفظ نتیجه بازی داشتند. السدی ها رفته رفته بر توپ و میدان مسلط شدند و در نیمه دوم حملات متعددی را روی دروازه حریف طرح ریزی کردند. این موقعیت ها در محوطه جریمه پرسپولیس با هوشیاری مدافعان و البته واکنش ها و خروج های خوب بیرانوند خنثی شد. دروازه بان شماره یک تیم ملی ایران در حساس ترین بازی مقطع زمانی اخیر در چارچوب دروازه پرسپولیس خوش درخشید و برعکس بازی رفت، اجازه گلزنی به بغداد بونجاح و سایر مهاجمان السد نداد. بیرانوند پس از گل نخوردن در این بازی، آمار خیره کننده 5 کلین شیت در مجموع 6 دیدار مرحله گروهی را از خود به جا گذاشت تا مقتدرانه در صدر جدول کلین شیت های آسیا قرار بگیرد.

سرگروهی زیر سایه دستکش های طلایی

بدین ترتیب عملکردهای فوق العاده دروازه بان های سابق و فعلی تیم ملی ایران در ترکیب تیم های استقلال و پرسپولیس یکی از عوامل مهم پیروزی و موفقیت این دو تیم در آخرین دیدار مرحله گروهی و جشن گرفتن صدرنشینی مقابل قدرت های فوتبال عربستان و قطر به شمار می آیند.