به گزارش پارس نیوز، 

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، یان اوبلاک دروازه‌بان تیم فوتبال اتلتیکومادرید رکورد بازی‌های تیبا کورتوا در روخی بلانکو را تکرار کرد با این تفاوت که او این تعداد بازی را با ثبت کلین شیت بیشتری انجام داده است.

اوبلاک در شب پیروزی 3 بر صفر تیمش مقابل لوانته یکصدوپنجاه‌و‌چهارمین بازی‌اش در اتلتیکو مادرید را انجام داد که همان تعدادی بازی است که تیبا کورتوا دروازه‌بان قرضی سابق این تیم انجام داد. آمارها اما می‌گویند که ضریب موفقیت اوبلاک در اتلتیکومادرید نسبت به همتای بلژیکی‌اش بهتر بوده است.

اوبلاک در تعداد بازی‌های یکسان با کورتوا برای اتلتیکو، 33 گل کمتر خورده است و این فصل هم فاصله زیادی تا سومین جایزه زامورای پیاپی خود ندارد، جایزه‌ای که در پایان هر فصل به بهترین دروازه‌بان لالیگا با کمترین گل خورده در طول فصل داده می‌شود.

کورتوا بعد از سه فصل حضور قرضی در اتلتیکومادرید به تیم اصلی‌اش چلسی پیوست و به این ترتیب روخی بلانکو برخلاف میلش دروازه‌بانی که در این تیم دو بار جایزه زامورا را برد و نقش بسزایی در قهرمانی‌اش در لالیگای سال 2014 داشت، از دست داد. این تیم اما اکنون دروازه‌بانی دارد که آمارش حتی از کورتوا هم بهتر بوده است. اوبلاک در این فصل تنها 15 گل خورده است و نزدیک‌ترین رقیبش برای کسب جایزه زامورا مارک آندره تراشتگن، دروازه‌بان آلمانی بارسلونا با 17 گل خورده است.

کورتوا در 154 بازی‌اش برای اتلتیکومادرید 125 گل خورد و این در حالیست که اوبلاک در همین تعداد بازی تنها 92 گل خورده است، یعنی به طور میانگین 0.57 گل درهر بازی.

در مجموع اوبلاک در لالیگا 111 بازی و 60 گل خورده، در لیگ قهرمانان 34 بازی و 23 گل خورده، 6 بازی در جام حذفی و 8 گل خورده و 3 بازی در لیگ اروپا و یک گل خورده.

کورتوا اما در اتلتیکومادرید 111 بازی در لالیگا با 94 گل خورده، 15 بازی در لیگ اروپا و 9 گل خورده، 13 بازی در جام حذفی و 10 گل خورده، 12 بازی در لیگ قهرمانان و 10 گل خورده ،2 بازی در سوپرجام اسپانیا با یک گل خورده و یک بازی در سوپرجام اسپانیا با یک گل خورده به ثبت رسانده است.