به گزارش پارس نیوز، 

 به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،هدایت ممبینی درباره روند قرارداد فدراسیون فوتبال با شرکت آدیداس عنوان کرد: در حالیکه فدراسیون فوتبال بارها و بارها تصریح کرده قرارداد با شرکت آدیداس مطابق تفاهم طرفین پیش می رود، با این وجود ظاهرا برخی عادت دارند هر چند وقت یکبار با طرح پرسش های تکراری، به موضوع آب و تاب کاذب بدهند. این در حالی است که واقعیت روشن است و نمی‌توان با جار و جنجال و انتشار بی رویه شایعات،مسیر حقیقت را تغییر داد.

وی ادامه داد: روابط میان فدراسیون فوتبال و آدیداس، در بهترین حالت ممکن به سر می برد. برای مثال،شرکت آدیداس ضمن تاکید بر تفاهم صورت گرفته با فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، در همکاری و تعامل با فدراسیون کشورمان پذیرفت در سالی که توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده،این اجازه را بدهد که 17 تیم ملی دیگر به جز تیم ملی بزرگسالان کشورمان، از تولیدات داخلی استفاده کنند.

سرپرست کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: روند قرارداد با شرکت آدیداس مطابق تفاهم قبلی پیش می‌رود. ما با آدیداس وارد قرارداد شدیم. 70 درصد تخفیف گرفتیم و 30 درصد فقط به این اسپانسر لباس پول پرداخت می‌کنیم. در این باره گفتنی است که ریاست فدراسیون فوتبال،در سفر اخیر به دبی به همراه مسولین کمیته بازاریابی، مذاکرات مفصلی را با سران آدیداس درباره قرارداد با فدراسیون فوتبال ایران انجام داد که نتایج مطلوبی در پی داشت. لذا تاکید می شود نه تنها قرارداد فدراسیون اگر مواردی با ابهام همراه باشد، با آدیداس ابهامی ندارد بلکه،به شکل روشن و دقیق در حال سپری شدن از سوی طرفین است.

وی درباره عدم قرار گرفتن تصویر یوز روی پیراهن تیم ملی ایران گفت: تلاش های زیادی برای قرار گرفتن طرح یوز روی پیراهن های تیم ملی انجام گرفت اما در حال حاضر طرح یوز روی این لباس ها وجود ندارد به این دلیل که شرکت آدیداس اصرار داشت اگر طرح یوز را جایی که فیفا اجازه داده روی لباس بزنیم، عملا تکنولوژی کولینگ آنها دیگر کاربردی ندارد. در همین حال، سرمربی تیم ملی هم روی استفاده از این ویژگی لباس ها تاکید زیادی داشته و دارد. البته ما از فیفا خواسته بودیم کمی طرح یوز را جابجا کنیم ولی با درخواست ما موافقت نشد.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال درباره زمان رونمایی از پیراهن تیم ملی بیان داشت:در زمینه زمان رونمایی بارها اطلاع رسانی صورت گرفته و بر این اساس،بار دیگر تصریح می شود که پیراهن تیم ملی در یکی بازی بازی های دوستانه آینده تیم ملی رونمایی خواهد شد.

ممبینی در پایان بیان داشت: اظهارات من درباره درآمد از اسپانسر پوشاک تیم ملی،هرگز در مغایرت با بیانیه فدراسیون فوتبال نبوده است.آنچه من بیان کردم این بود که تلرانس پرداختی اسپانسر پوشاک تیم ملی به صورت مشخص و دقیق،معلوم نیست و این رقم می تواند بر اساس فروش البسه در تغییر باشد.

به گزارش فارس، این اظهارات در شرایطی بیان شده که پیش از این فدراسیون اعلام داشته بود که طرح یوز از روی پیراهن حذف نخواهد شد و همچنین مقامات فدراسیون در اظهارنظر عجیب دیگری اعلام داشتند که برای این موضوع زمان نداشتند که البته یک سال است که تیم ملی راهی جام جهانی شده است.