به گزارش پارس نیوز، 

 سرمربی کروات سرخپوشان امیدوار است بتواند با برتری مقابل السد قطر و سرمربی پرتغالی آن به عنوان صدرنشین گروه کارش را خاتمه دهد. او در شرایطی تیمش را روانه این بازی خواهد کرد که فرشاد احمدزاده و محسن ربیع خواه به دلیل مصدومیت از لیست این تیم خارج شده‌اند.


برانکو ایوانکوویچ در جدال برابر پارس جنوبی چند مهره اصلی تیمش را روی نیمکت نشاند تا با استراحت مناسب با روحیه و انگیزه بالا برابر السد حضور یابند. سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، سیامک نعمتی و کمال کامیابی نیا از جمله بازیکنانی بودند که برابر پارس به میدان نرفتند یا فرصت کوتاهی یافتند. با این حال آنها احتمالا در بازی برابر السد جزو ترکیب اصلی تیم در استادیوم آزادی باشند.


علیرضا بیرانوند گزینه اول برانکو در ترکیب اصلی خواهد بود. گلر شماره یک پرسپولیس علیرغم دریافت سه گل در بازی رفت، طی هفته‌های اخیر درخشش خیره‌کننده‌ای داشته و بارها با واکنش‌های خود هواداران را امیدوار کرده است. او که برابر دو تیم الوصل و نسف قارشی در هر دو بازی رفت و برگشت دروازه‌ی خود را بسته نگه داشته، اینبار امیدوار به کلین شیت مقابل ژاوی و هم‌تیمی‌هایش است.


با بازگشت سیدجلال حسینی به ترکیب اصلی او در کنار شجاع خلیل زاده زوج دفاع میانی این تیم را شکل خواهند داد. صادق محرمی در سمت راست و محمد انصاری نیز در سمت چپ دفاعی حاضر خواهند شد.


مصدومیت محسن ربیع خواه و دوری این بازیکن از ترکیب سرخپوشان شرایط را اکنون برای حضور حسین ماهینی در کنار کمال کامیابی نیا شکل داده است. ماهینی طی دیدارهای اخیری که در پست هافبک دفاعی به میدان رفته توانسته عملکرد مثبتی از خود به جا بگذارد و آمار کیفی و فنی نشان از سازگاری او با این پست جدید است تا برانکو کمترین دغدغه را بابت غیبت شماره 18 تیمش داشته باشد.


فرشاد احمدزاده نیز دیگر غایب قابل توجه ترکیب پرسپولیس در بازی مقابل السد قطر خواهد بود تا حضور سیامک نعمتی در این بازی و به جای شماره 10 تقریبا محتمل باشد. وحید امیری نیز در سمت چپ میانی برای پرسپولیس به میدان خواهد رفت.


زوج خط حمله پرسپولیس را در بازی برابر السد احتمالا با حضور گادوین منشا و علی علیپور شکل خواهد گرفت. منشا که روزهای دور از اوج را پشت سر می‌گذارد برابر السد این شانس را خواهد داشت تا دومین گل فصل خود در لیگ قهرمانان را به ثبت برساند. علیپور نیز امیدوار است سه گل خود در این فصل را ارتقا بخشد و بعد از دو هفته بار دیگر به روند گلزنی بازگردد. او آخرین گل آسیایی خود را برابر الوصل در بازی رفت و از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده بود و اکنون باید دید قادر خواهد بود از سد دفاعی السد عبور کند یا خیر.


ترکیب احتمالی پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، صادق محرمی، حسین ماهینی، کمال کامیابی نیا، وحید امیری، علی علیپور، سیامک نعمتی و گادوین منشا


دیدار دو تیم پرسپولیس و السد قطر از ساعت 19 روز دوشنبه در استادیوم آزادی برگزار خواهد شد. مسوولان پرسپولیس از فروش بلیت این بازی جلوی گیشه استادیوم آزادی با سه قیمت 10، 15 و 20 هزار تومانی خبر داده اند و امیدوارند با برتری مقابل شاگردان فریرای پرتغالی به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی این رقابت‌ها شوند.