به گزارش پارس نیوز، 

رقابت های لیگ دسته اول فوتبال ایران در سال جاری با برخی اتفاق های مربوط به جادوگری همراه شده که این امر پیگیری های کمیته اخلاق و سایر مسئولان فدراسیون را به دنبال داشته است.

در جدیدترین نمونه پرونده های مربوط به جادوگری در لیگ دسته اول زمزمه هایی مبنی بر ارتباط یکی از مربیان موفق این رقابت ها به واسطه دستیارش به نام "ف" با یک جادوگر ساکن غرب کشور به گوش می رسد.

شنیده می شود این سرمربی که کاملا تحت تاثیر دستیارش و جادوگر است به تازگی ستاره تیمش را به بهانه نحسی طالع این بازیکن از دید جناب جادوگر از تیم اخراج کرده است.

دلیل اصلی استفاده سرمربی از جادوگر مورد اشاره هم اینست که او اعتقاد دارد جادوگر غرب نشین در موفقیت سال های اخیر تیم های جنوبی فوتبال کشورمان نقش اساسی ایفا کرده است و سرمربی تیم دسته اولی هم برای کسب این موفقیت ها دست به دامن جادو شده است.

شنیده می شود فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق با ریاست محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون، پرونده ویژه ای را برای رسیدگی به این موضوع تشکیل داده اند و احتمال محرومیت یک ساله تا مادام العمر سرمربی و دستیارش هم وجود دارد.

برهمین اساس یکی از اعضای کمیته اخلاق در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: یکی از محورهای فعالیت کمیته اخلاق پیگیری پرونده های مربوط به جادوگری است و در این راه اقدام های بسیار جدی انجام شده است. نمونه های مختلفی از این تخلف در لیگ دسته اول وجود دارد که کمیته اخلاق آنها را پیگیری می کند. در این راه تعامل مناسبی هم بین اعضای این کمیته با مسئولان رده بالای فدراسیون وجود دارد.

او ادامه داد: کمیته اخلاق درباره این پرونده و نمونه های مشابه پیگیری های لازم را انجام می دهد و با کنترل مرتضی تورک و سایر اعضای کمیته با خاطیان به شدیدترین شکل برخورد و جریمه های سنگینی برای آنها درنظر گرفته می شود.