به گزارش پارس نیوز، 

بعد از این که فدراسیون فوتبال کویت با فرار از تعلیق فدراسیون جهانی فوتبال"فیفا" میزبانی رقابت های قهرمانی خلیج فارس را به خوبی در این کشور میزبانی کرد حالا رسانه های کویت از دومین آزمون و محک جدی سران فوتبال در میزبانی از بازی های مهم خبر داده و نوشتند برگزاری بازی برگشت دو تیم پرطرفدار فوتبال غرب آسیا در ورزشگاه الکویت می تواند تمام نگرانی ها از بابت میزبانی در این کشور را از بین ببرد.


یکی از رسانه های کویتی نوشت:« بعد از میزبانی هر چه بهتر بازی های جام خلیج فارس در کویت حالا برگزاری بازی برگشت الهلال و استقلال همه نگاه ها را به این کشور دوخته است. رقابتی حساس و سنتی میان دو غول فوتبال در غرب آسیا از همین رو مقامات کویتی تمام اقدامات لازم برای برگزاری هر چه بهتر این بازی را تدارک دیدند».


این رسانه ادامه داد:« با توجه به پیش بینی استقبال گسترده طرفداران دو تیم در این بازی مقامات درهای جداگانه ای برای ورود طرفداران به ورزشگاه در نظر گرفته اند که در ورودی طرفداران استقلال فاصله بسیار زیادی از الهلالی ها دارد تا جنبه احتیاط کاملا در نظر گرفته شده و امنیت برقرار شود. توقع این است که طرفداران پرشماری به ورزشگاهب بیایند چون الهلال طرفداران زیادی در این کشور دارد درست مثل ایرانی های پرشماری که قرار است برای طرفداری از استقلال به ورزشگاه بیایند».


رسانه کویتی از مشکلی بزرگ تر پرده برداشت و نوشت:« در حال حاضر بزرگ ترین مشکل این است که کنفدراسیون فوتبال آسیا تنها 8 درصد ظرفیت ورزشگاه را طبق قانون برای طرفداران استقلال در نظر گرفته است که با توجه به پیش بینی حضور پرشمار ایرانی های مقیم کویت برای تماشای این بازی بیشتر از 8 درصد ظرفیت در نظر گرفته شده خواهد بود که در حال حاضر حل شدن این معضل دست سران باشگاه الهلال به عنوان میزبان بازی است چون afc هم نمی تواند در این راه کمکی داشته باشد».


کویتی ها از دیگر مشکل خود نیز پرده برداشتند جایی که خبرنگاران این کشور با توجه به مشکلات سال های گذشته نمی توانند برای پوشش این بازی به ورزشگاه بیایند چون ID کارت های مخصوص afc برای ورود به جایگاه ویژه خبرنگاران را ندارند که رایزنی ها برای حل این مشکل آغاز شده و هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا پاسخی به درخواست کویتی ها نداده است.