جواد معنوی نژاد، ملی پوش جوان والیبال ایران در ابتدای فصل جاری تصمیم گرفت سری آ ایتالیا را به عنوان مقصد خود برای ادامه بازی در رده باشگاهی انتخاب کند. او که روزهای سختی را در باشگاه ورونا سپری کرد و نتوانست در هفته های ابتدایی زیاد برای تیمش به میدان برود، حالا جزو بازیکنان اصلی این تیم محسوب می شود.


لژیونر ایرانی تیم ورونا درباره وضعیتش در این تیم اظهار داشت: نزدیک به 4 ماه است که به ایتالیا آمدم و به مرور توانستم در ترکیب تیم جا بیفتم. در ابتدا خیلی نمی توانستم برای ورونا بازی کنم اما الان نزدیک به یک ماه و نیم است که در ترکیب اصلی تیم جا گرفتم و خیلی بیشتر از قبل بازی می کنم. تیم ما هم در رده چهارم سری آ است و وضعیت بدی نداریم.

تفاوت والیبال ایران و ایتالیا از زبان معنوی نژاد


نیمکت نشینی های متوالی معنوی نژاد حتی چندی پیش شایعه بازگشت او به لیگ ایران را هم جدی جلوه می داد. او در این باره نیز عنوان کرد: این شایعه وجود داشت که من به ایران برگردم چون اینجا نمی توانم خیلی بازی کنم؛ اما از همان ابتدا برای خودم مشخص بود که اهداف بزرگی دارم و به این راحتی پا پس نمی کشم. به هر حال شرایط لیگ ایتالیا با ایران و همچنین شرایط زندگی در این کشور با ایران متفاوت است. می دانستم که زمان می برد تا بتوانم در اینجا جا بیفتم.


معنوی نژاد در رابطه با تفاوت لیگ والیبال ایتالیا با ایران گفت: شرایط برگزاری لیگ والیبال ایتالیا با ایران کاملا متفاوت است. فکر می کنم حدود یک ماه دیگر لیگ ایران به اتمام می رسد؛ اما اینجا تازه مسابقات وارد مرحله حذفی می شود و تا چند ماه دیگر ادامه دارد. بازی های سخت و فشرده ای در مرحله حذفی داریم که باید خودمان را برای آن آماده کنیم.