محرومیت یک جلسه‌ای سرور جپاروف به دلیل خطای شدید روی بازیکن استقلال خوزستان اعتراض مسئولان استقلال را به دنبال داشته است. آنها معتقدند جپاروف عمدی در خطا روی بازیکن حریف نداشت و در بدترین حالت ممکن باید یک جلسه به صورت تعلیقی محروم می‌شد. جالب این که پرسپولیسی‌ها هم معتقدند رای جپاروف با شدت خطای او همخوانی ندارد و کمیته انضباطی با او سهل‌انگارانه برخورد کرده است. آنها اخراج کمال کامیابی‌‎نیا در بازی با تراکتورسازی که منجر به محرومیت او از دربی برگشت شد و همچینین محرومیت دو جلسه‌ای او توسط کمیته انضباطی را، با خطای جپاروف مقایسه کرده‌اند و نتیجه گرفته‌اند که بازیکن استقلال باید با محرومیتی سنگین‌تر مواجه می‌شد. اما مرور تصاویر این دو اتفاق نشان می‌دهد که این یک مقایسه اشتباه است.  

خطای کامیابی نیا روی حاتمی

کمال کامیابی‌نیا در برابر تراکتورسازی به دلیل خطای شدید روی فرزاد حاتمی از داور کارت زرد گرفت. آن صحنه دقیقا شبیه به خطای وحید امیری روی بازیکن نفت در بازی روز جمعه بود که به اعتقاد کارشناسان مستحق اخراج مستقیم بود اما داور به یک کارت زرد بسنده کرد. ضمن این که تصاویر نشان می‌دهد کامیابی‌نیا کاملا عامدانه پای حاتمی را لگد کرد و تلاشی برای آسیب نزدن به او نکرد. کامیابی‌نیا در ادامه به درگیری‌های لفظی و فیزیکی با حاتمی دامن زد و همین باعث شد تا داور بازی کارت زرد دوم را به او بدهد و از بازی اخراجش کند. حتی بعد از اخراج هم کامیابی‌نیا قصد خروج از زمین را نداشت و می‌خواست به درگیری با حاتمی ادامه دهد که همبازیانش مانع او شدند. کمیته انضباطی هم پس از بررسی فیلم بازی او را 2 جلسه محروم کرد. این حکم با جریمه جداگانه 3اخطاره شدن و البته اخراج کامیابی‌نیا منجر به محرومیت 4 جلسه ای او شد.

خطای جپاروف

اما سرور جپاروف در صحنه خطای خشن روی بازیکن استقلال خوزستان تعمدی نداشت. او حتی در هنگام عبور از روی کمر بازیکن حریف دو دستش را بالا آورد تا نشان دهد که نمی‌خواهد آسیبی به او بزند. در واقع درگیری خاصی هم بین این دو رخ نداده بود که باعث عصبانیت جپاروف و عکس العمل او شود. جپاروف در ادامه بازی یک کارت زرد گرفت تا 3 اخطاره شود و بازی با تراکتورسازی را از دست بدهد. کمیته انضباطی هم یک جلسه دیگر او را محروم کرد تا کل محرومیت او به 2 جلسه برسد.

با این توضیحات به نظر می‌رسد مقایسه این دو صحنه و محرومیت‎های ناشی از این درگیری‎ها درست نیست. تعمد در خطا، تلاش برای آسیب زدن به بازیکن حریف، ادامه درگیری لفظی و عدم تمکین از رای داور و در کل رفتار بد بعد از خطا، اتفاقاتی بود که در ماجرای کمال کامیابی‌نیا وجود داشت و در صحنه خطای جپاروف دیده نمی‌شد. ضمن این که کامیابی‌نیا پیش از آن بازی هم سابقه درگیری و خطاهای شدید را داشت اما جپاروف برای اولین بار بود که در چنین صحنه‌هایی درگیر می‌‎شد.