وینفرد شفر در حاشیه تمرین روز جمعه آبی ها در جمع خبرنگاران به صحبت پرداخت.

شفر در جمع خبرنگاران بیان کرد: تیم ما خیلی خوب بازی کرد و شانس‌های زیادی برای گلزنی داشت. روز قبل از بازی گفتند پرسپولیس خوب بازی می‌کند و هماهنگ است. نیمه دوم خوب بازی کردیم اما گل نزدیم. هر چه از زمان بازی گذشت ما به توپ های بلند رو آوردیم و کمی عصبی بودیم. بین دو نیمه به بازیکنان گفتم می‌توانیم برنده باشیم و نتیجه را عوض کنیم اما قدر موقعیت‌هایمان را ندانستیم.

بهترین هواداران دنیا را داریم

او افزود: موضوع مهم این است که هواداران تا چه اندازه برای اهمیت قائل هستند. پس از باخت همگی ایستادند و تیممان را تشویق کردند. این خیلی مهم است. من یک نفر را هم ندیدم عکس العمل منفی نشان بدهد، علی رغم اینکه ما دربی را باختیم. این تشویق ها نشان داد بهترین هواداران را داریم. طبیعی است همه ناراحت باشند. ما هم در رختکن ناراحت بودیم اما باید تلاش کنیم تا بهتر و بهتر شویم.

فقط یک اشتباه داشتیم

شفر ادامه داد: ما باید خیلی سریع تر بازی کنیم. صحنه ای که برای پرسپولیس پنالتی شد، مهاجم پرسپولیس با تمام سرعت و قدرت جلو رفت تا توانست پنالتی بگیرد. ما هم یک موقعیت به همان شکل داشتیم که فرشید اسماعیلی می توانست شوت بزند یا توپ را به قربانی پاس بدهد که بدشانسی آوردیم و گل نشد. بازیکنان ما برای گل زدن باید بیشتر بخواهند و بیشتر تلاش کنند . علی قربانی در بازی با نساجی تلاش کرد اما در بازی روز گذشته تلاشی از او ندیدم. فقط یک صحنه اشتباه کردیم و تمرکزمان را از دست دادیم که باعث شد مهاجم پرسپولیس پنالتی بگیرد.

روز گذشته در سطح پرسپولیس بودیم

سرمربی تیم استقلال عنوان کرد: نیمه دوم خیلی بهتر و محکم تر از پرسپولیس بازی کردیم، مهاجمی مثل جابر موقعیت های زیادی برای پاس دادن یا ٣ موقعیت گلزنی داشت که البته از دست رفت. ما در سطح بالایی تمرین می کنیم. باید بیست درصد بیشتر کار کنیم تا به سطح پرسپولیس برسیم. در بازی دیروز در یک سطح بودیم. بازیکنان پرسپولیس مدت زیادی است که کنار هم هستند و ما در حال ساخت تیممان هستیم.

ابراهیمی را برای حمله نیاز داشتیم

او بیان کرد: اگر سرور چپاروف به زمین می آمد باید ابراهیمی را کمی عقب تر می فرستادیم و کار دفاعی اش بیشتر می شد در حالیکه امید ابراهیمی علاوه بر دفاع، در زمان حمله و توپگیری عالی عمل می کند. هافبکی می خواستیم که خوب ضربه سر بزند مثل فرشید باقری اما در یک صحنه غفلت کردیم،پاس بلند دادند و مهاجمشان با ضربه سر موقعیت سازی کرد و پنالتی شد، اگر سرور چپاروف بازی می کرد و ما ١-٠ می باختیم شاید شما میپرسیدید چرا او از ابتدا بازی کرد.


جادوگر نیستم

شفر تصریح کرد: اگر در گذشته بخواهیم زندگی کنیم شانسی برای آینده نداریم، از نظر جسمانی و تاکتیکی خیلی آماده نبودیم. من جادوگر نیستم که بخواهم دست روی یک دکمه بزارم و همه چیز درست شود، ما باید کار کنیم و اشکالات را برطرف کنیم. اگر قرار باشد یک مربی جدید بیاید و بعد از یک هفته تیمش را قهرمان کند، هر هفته یک تیم باید قهرمان شود.فوتبال آسان نیست و نیاز به تمرین و کار سخت دارد، باید ذهن بازیکنان را عوض کنیم تا اشتباهاتشان را تکرار نکنند.


هواداران از عملکرد استقلال راضی بودند

سرمربی تیم استقلال اظهار کرد: اشتباهاتی که در گذشته داشته ایم باید برطرف شود، وقتی یک تیم ٧-٨ هفته انتظارات را بر آورده نمی کند یک سرمربی نمی تواند یکباره جادو کند. دیدید که هواداران بعد از باخت در دربی حرفی بر زبان نیاوردند و تیم را تشویق کردند. هواداران، بازیکنان و کادر ناراحت بودند و هرکدام گریه می کردند، زمانی برای غمگین بودن نداریم و باید تلاش کنیم. ٤٠ هزار هوادار دیروز تیم را در ورزشگاه تشویق کردند شاید دونفرهم ناراحت باشند اما مهم این است که بیشتر هواداران راضی بودند.


اهل دفاع ١٠نفره و ضدحمله نیستم

او در ادامه عنوان کرد:اینکه نمی توانیم بازی را ببریم طبیعی است، اگر همیشه بخواهیم مثل گذشته رفتار کنیم نمی توانیم در آینده موفق باشیم. من آمده ام تا تیمم را بهتر کنم، نمی خواهم تیمم ١٠ نفر عقب و یک نفر در نوک حمله باشد. هواداران هم بازی زیبا و هم نتیجه می خواهند، این موضوعی که من هم دنبالش هستم.


سرمربی استقلال افزود:من به میک می‌گویم در تمرین چه کاری انجام دهد؛ تمرین را نگاه می‌کنم و نگه می‌دارم؛ او وظیفه آماده‌سازی و اجرای تمرین را برعهده دارد.وقتی استادیوم پُر از تماشاگر است، مطمئنا کار برای داور راحت نیست و کمی عصبی می‌شود؛ دیروز ما هفت کارت زرد گرفتیم و پرسپولیس سه اخطار، در حالی که فکر می‌کنم هر دو تیم به یک اندازه خطا داشتند و از سوی دیگر داور یک کارت زرد بازیکن پرسپولیس را اشتباها به یکی دیگر داد و باید او را اخراج می‌کرد اما اشتباه داشته و همه اشتباه می‌کنند؛ فقط داور اشتباه نمی‌کند و ما هم اشتباه داریم؛ نمی‌توانم بگویم داور بد بود یا خیر.

توصیه به مهاجمان استقلال

شفر در پایان خاطر نشان کرد: دیروز راجع به منشا، مهاجم پرسپولیس با بازیکنانم صحبت کردم که او از محوطه بیرون می‌آید، خیلی زیاد توپ می‌گیرد و آن را حفظ می‌کند؛ ما در نیمه اول فرصت‌های زیادی از دست دادیم و باید با مهاجمانمان کار کنیم تا آنها بیشتر یاد بگیرند؛ به بازیکنانم گفتم باید بیرون بیایند و توپ بگیرند؛ شاید در گذشته طوری بازی می‌کردند که صاحب توپ شوند اما حالا باید این کار را انجام دهند.