مدت ها قبل از این که علیرضا منصوریان از سر اجبار نه به اختیار استعفای خود از هدایت استقلال را تقدیم باشگاه کند نام زلاتکو دالیچ مربی کروات به عنوان جدی ترین گزینه جایگزینی مربی ناکام و جوان آبی ها نقل محافل خبری شده بود اما این پروسه نه تنها عملی نشد بلکه در نهایت باشگاه استقلال به سراغ وینفرد شفر رفت و پیرمرد آلمانی را سکاندار آبی های بحران زده پایتخت کرد.

در شرایطی که به تازگی برخی محافل خبری از سفر چندساعته و محرمانه دالیچ به تهران و مذاکره نافرجام با استقلالی ها خبر دادند این مربی جوان و خوش فکر کروات این روزها در زاگرب سخت در تلاش برای آماده سازی شاگردانش در تیم ملی کرواسی برای موفقیت در پلی آف جام جهانی 2018 روسیه در قاره اروپا است.

دالیچ که دیروز هم زمان با شایعات سفر محرمانه اش به تهران قبل از نشستن روی نیمکت رهبری کرواسی مواجه شد همراه با زوانمیر بوبان ستاره سرشناس سابق کروات ها و مدیراجرایی فدارسیون کرواسی در زوریخ جاضر و مراسم قرعه کشی پلی آف جام جهانی را از نزدیک تماشا کرد و وقتی پی برد باید برای رساندن شاگردانش به جام جهانی از سد یونان بگذرد، لبخند بر لبانش نشست و سپس در تصویر یادگاری بعد از قرعه کشی در کنار فرناندو هیرو و رقیبش حاضر شد.

زلاتکو دالیچ در حالی به عنوان سرمربی کرواسی مشغول به کار شد که بنا به اعلام رسانه های کروات هنوز قراردادش با فدراسیون فوتبال نهایی نشده و رسیدن به جام جهانی روسیه تضمین امضای قرارداد دو ساله او با تیم ملی کرواسی خواهد بود. صندلی که شنیده می شود برانکو ایوانکوویچ هم یکی از کاندیداهای آن است و هیچ بعید نیست با ناکامی دالیچ پرسپولیس را رها و راهی زاگرب شود.