• لینک کوتاه
 • منبع: ورزش3 کد خبر: 459153

  ماجرای همکاری گرت بیل و مورینیو، به سال 2008 و روزنامه تلگراف بازمی‌گردد؛ هرچند این اتفاق هرگز در دنیای واقعی رخ نداد.

  به گزارش پارس نیوز،

  ماجرای همکاری گرت بیل و مورینیو، به سال 2008 و روزنامه تلگراف بازمی‌گردد. ژوزه مورینیو به تازگی چلسی را ترک کرده بود و در اینترمیلان کارش را شروع کرده بود ولی قرار بود برای روزنامه تلگراف، یادداشت بنویسد و همچنین در بازی فانتزی این روزنامه نیز شرکت کند. در کنار برخی انتخاب های قابل پیش بینی او مثل ریکاردو کاروالیو، مایکل اسین و ویلیام گالاس، مورینیو یک مدافع چپ نوجوان را در فهرست خود قرار داده بود که آن زمان هنوز به تاتنهام هم نرفته بود .

  قیمت گرت بیل در فانتزی آن سال، 3.4 میلیون پوند بود و با وجود تعریف و تمجیدهایی که مورینیو در چند روز اخیر از او به عمل آورده، آن تیم فانتزی، تنها تیم مورینیو بود که گرت بیل در آن حضور داشت .

  پس از فیکس شدن او در بازی شب گذشته که با برتری 2-1 رئال به پایان رسید، مورینیو متوجه شد که قرار نیست باز هم گرت بیل را در تیمش داشته باشد:" دیگر بازی تمام شده، باشگاه او را می‌خواهد، مربی او را می‌خواهد و او هم باشگاه را می‌خواهد. همه می‌دانند که او در رئال می‌ماند ."

  مورینیو- گرت بیل؛ اگه می تونی منو بگیر!

  بیل اما کوچکترین واکنشی به این موضوع نداشت و حتی احساس نکرد که نیاز است در این رابطه با زیدان صحبت کند. او تنها گفت:" آینده من در مادرید است ."

  در شب کم فروغ بیل، به راحتی می‌شد توجهات را به او دید. مورینیو در سال 2008 اعلام کرده بود که نگاه دقیقی به بیل دارد، حتی وقتی که در چمپیونشیپ برای ساوتهمپتون بازی می‌کد. او همچنین در زمانی که او در پست دفاع چپ بازی می‌کرد، به خوبی استعداد هجومی اش را کشف کرده بود. در حالیکه رونالدو تا دقیقه 83 روی نیمکت بود، این بیل بود که آزادانه در زمین حرکت می‌کرد. جابجایی ها و حمل توپ هایش مقابل سه دفاع یونایتد، آنها را دچار مشکل کرده بود و در نیمه دوم علاوه بر یک پاس گلی که برای ایسکو فرستاد، یک بار هم در موقعیت تک به تک قرار گرفت که ضربه اش با بدشانسی به تیرک افقی برخورد کرد و بیرون آمد .

  مطمئنا گرت بیل در یونایتد می‌توانست بیش از پل پوگبا و روملو لوکاکو، شرایط را در دست بگیرد و یونایتد را وارد سطح جدیدی کند. او اخیرا لالیگا و سومین قهرمانی اش در چمپیونزلیگ را با رئال کسب کرده و با وجود گرمای وحشتناک اسکوپیه، او و هم تیمی هایش کیفیت‌شان را در حفظ توپ و گردش آن به خوبی نشان دادند .

  مورینیو- گرت بیل؛ اگه می تونی منو بگیر!

  اولین شوت در چهارچوب یونایتد توسط لوکاکو و با ضربه سر بود و به جز آن در نیمه اول، به ندرت صاحب موقعیتی شدند. حتی با حضور مروان فلینی که تیم را رو به جلو حرکت می‌داد هم یونایتد را به سختی می‌توان تیمی فرض کرد که بتواند در پایان فصل جامی کسب کند.

  همین موضوع باعث شده که مورینیو دائم در این رویا باشد که انتقال بیل امکان پذیر شود. تنها در صورتی این اتفاق می افتد که رئال، کیلیان امباپه را بخرد و مطمئنا شرایط خط حمله این تیم دچار تغییرات بسیاری خواهد شد و فرصت برای فیکس شدن بیل محدود می‌شود .

  با این حال، شاید مورینیو بر خلاف گفته های شب گذشته اش، همچنان به جذب بیل امیدوار باشد. همانطور که در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی گفته بود:" اگر او در برنامه های باشگاهش جایی نداشته باشد، سعی می‌کنم در سویی دیگر منتظرش باشم و با تمام مربیانی که می‌خواهند او را به خدمت بگیرند، می‌جنگم."

  منچستریونایتد مورینیو رئال زیدان بیل

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها