به گزارش پارس ، به نقل از مشرق، محمد رویانیان در پاسخ این پرسش که چه نمره ای به مدیریت خود در باشگاه پرسپولیس می دهد، ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: این سئوال سختی است اجازه بدهید مردم به من نمره دهند. هر چند من به خودم نمره خوبی نمی دهم زیرا آدم نباید به خودش نمره دهد. مجری برنامه ورزش و مردم به رویانیان به خاطر نتایج پرسپولیس در این فصل نمره ۱۵ یا ۱۶ را داد و از او پرسید به کادر فنی و بازیکنان تیم فوتبالش چه نمره ای می دهید، که رویانیان خاطرنشان کرد: به کادر فنی در زمان یحیی گل محمدی ۱۹ می دهم و به بازیکنانم ۱۵،۱۶ و یا ۱۷.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به اینکه گل محمدی را خیلی دوست دارد، افزود: نه به خاطر اینکه او مازندرانی است دوستش دارم. او یک مربی با اخلاق و فنی است که در کارش هم موفق بوده است. یحیی در این مدت چیزی کم نداشته و برخلاف سالیان گذشته پرسپولیس در نیم فصل دوم لیگ دوازدهم با گل محمدی تنها یک شکست داشته است.

وی ادامه داد: گل محمدی پرسپولیس را در سطح بسیار خوبی نگه داشته و نتایج آن سینوسی نبوده است. یک روز نمی برد و یک روز ببازد این موفقیت بزرگی است که پرسپولیس روند خوبی داشته و هر روز بالاتر می رود.

رویانیان در خصوص لیست مازاد پرسپولیس هم با خنده تاکید کرد: گل محمدی لیست مازاد را به من داده که من آن را هم الان اعلام می کنم در فهرست مازاد گل محمدی، محمد رویانیان از نفرات فصل آینده پرسپولیس حذف شده است.

وی درمورد اینکه شنیده می شود علی کریمی در بازی پرسپولیس با سپاهان حضور نخواهد داشت، تاکید کرد: از این حرف ها زیاد در خصوص کریمی زده می شود. علی یک ستاره کم نظیر است و امروز هم وقت خداحافظی او نیست. او ابتدای فصل به من گفت که تا ۴۰ سالگی می خواهد بازی کند و قطعا با آمادگی کامل برابر سپاهان به میدان می رود.

مدیرعامل پرسپولیس با بیان اینکه بعضی ها می گویند علی کریمی کجا قهرمان شده یا نمی خواهد بازی کند و یا فوتبالش تمام شده اظهار داشت: این حرفها بیهوده است بی شک علی کریمی یکی از اسطوره های فوتبال ایران و پرسپولیس بوده و به فوتبال حرفه ای، پرسپولیس، عشقش و هواداران فکر می کند. اینکه می گویند او تمارض کرده فوتبالش تمام شده و یا هیات مدیره و کمیته فنی باشگاه می گوید او نباشد، کلا غیر منطقی و کذب است او تمام فکر و ذکرش موفقیت پرسپولیس است.

وی ادامه داد: علی کریمی باید در پرسپولیس بماند یا من باشم یا نباشم. در فوتبال ایران مانند علی کریمی، مهدوی کیا و درگذشته نفراتی مثل علی دایی و علی پروین کم پیدا می شود. شما ببینید امروز فوتبال آسیا به پروین نشان طلایی داده است. علی کریمی با قدرت آمادگی دارد به پرسپولیس کمک کند و می خواهد تا ۴۰ سالگی هم بماند.

رویانیان با بیان اینکه کریمی می خواهد با همه وجودش برای پرسپولیس بازی کند، گفت: البته همه بازیکنان تیم پرسپولیس هم خوب هستند و امروز خوب تر شده اند و من به همه آنها افتخار می کنم.

محمد رویانیان در خصوص اینکه آیا بازی خداحافظی مهدوی کیا دیدار با سپاهان است اظهار داشت: ما در حال مذاکره با باشگاه هامبورگ هستیم و با یک شرکت هم قرارداد بسته ایم که این موضوع را دنبال کند.

قرار شده است او در بازی با سپاهان چند دقیقه به صورت نمادین به میدان برود اما ما رایزنی های خود را برای دیدار با هامبورگ ادامه می دهیم.

وی مهدوی کیا را یکی از اسطوره های پرسپولیس از لحاظ فنی و اخلاقی دانست و ادامه داد من یک سال با مهدی کیا کار کردم و از او درس گرفتم.

رویانیان در خصوص حرکت محمد قاضی بعد از دیدار با ملوان هم یادآور شد: من نگران این اتفاقات هستم البته قاضی فردی بااخلاق است اما عصبانی شده و کار بدی انجام داده است. او باید ارزش های خود را درک کند هر چند فشار زیادی رویش وجود دارد.

وی افزود: در این فصل پرسپولیس چهار، پنج مهاجم داشت و مربی نمی توانست همه آنها را به میدان بفرستد. باید یکی دو بازیکن روی نیمکت می نشستند. اینکه وی روی نیمکت بنشیند یا روی زمین، تصمیم سرمربی است و نباید اعتراض می کرد زیرا در فوتبال این مسائل وجود دارد.

به گزارش مهر، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص مراسم تقدیر از پیشکسوتان که توسط این باشگاه برگزار شد، گفت: بنده از عابدینی، مصطفوی، انصاری فرد، دایی و… هم دعوت کرده بودم اما نیامدند.

وی اضافه کرد: شما ببینید پیشکسوتان پرسپولیس از همه جا بیشتر و نامدارتر هستند. علی پروین ها، همایون بهزادی ها، مایلی کهن ها، پنجعلی ها، پیوس ها و… برای فوتبال ایران زحمات زیادی کشیده اند. آنها کسانی هستند که همه مردم دوستشان دارند زیرا بزرگان فوتبال هستند.

رویانیان ادامه داد: دو سرمایه بزرگ مادی و معنوی که هم پول، هم پیشرفت و هم توسعه را به همراه دارد پیشکسوتان و هواداران هستند. یکی مایه حیات و دیگری مایه تداوم زندگی است که اهمیت و ارزش گذاشتن به آنها بسیار مهم است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به اینکه کارهای بزرگی در باشگاه پرسپولیس برای پیشکسوتان صورت گرفته، یادآور شد: ما شرکتی را برای پیشکسوتان تاسیس کردیم که در سال های آینده نظارت بر تیم های پایه، آکادمی و مدارس فوتبال به آنها واگذار می شود. این شرکت بحث بیمه، رفاه، درآمد، حقوق و مسائل دیگر پیشکسوتان را زیر نظر می گیرد. اینها کارهای بزرگی هستند که صورت گرفته است. بزرگی آن هم به خاطر این است که تاکنون اینها انجام نشده بود نه اینکه کار ما بزرگ بوده باشد.

بهرام شفیع مجری برنامه ورزش و مردم از رویانیان سئوال کرد کدام بازیکنان استقلال را بیشتر از همه دوست دارید که او بعد از مکثی گفت: سید مهدی رحمتی که این فصل استقلال را نجات داد. البته از بین جواد نکونام که افتخار ماست، فرهاد مجیدی که بازیکن محبوبی است و رحمتی که عملکرد خوبی داشته انتخاب سخت بود. من دلم را به دریا زدم و رحمتی را انتخاب کردم. انشاالله که او به تیم ملی برگردد.

وی در خصوص بحث بازنشسته شدنش هم گفت: این موضوع صحت ندارد. اما برخی آن را نوشته اند. شاید می خواسته اند قبل از بازی با سپاهان به ما شوک وارد کنند.

واکنش رویانیان به آتش سوزی نمایندگی این باشگاه در اصفهان جالب است: این خیلی بد است که نمایندگی ما را آتش می زنند. با دروازه بان تیم ما تماس می گیرند و می گویند به سپاهان بیا که در آنجا دو برابر پرسپولیس به تو پول بدهیم و در نهایت با دو مهاجم ما هم تماس می گیرند بعد ستادی را برای این بازی تشکیل می دهند. بعید است آتش سوزی نمایندگی پرسپولیس کار سپاهانی ها باشد اما در آستانه فینال جام حذفی ستاد تشکیل داده اند. با بازیکن و گلر من تماس گرفته اند. چرا سپاهانی ها این کار را کردند؟

رویانیان با بیان اینکه رحیمی برادر بزرگ‎ ترش است ادامه داد: فکر نکنم یک جام ارزش این کارها را داشته باشد. ما باید در فوتبال به سمت پهلوانی و پهلوان پروری برویم. گرفتن جام بدون اخلاق دو ریال هم نمی ارزد. باید در این مواقع پهلوانانه برخورد کنند اما در این مدت خیلی ها مرا اذیت کردند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به اینکه شما می توانید با دروازه بان تیمم تماس بگیرید و از او بپرسید که آیا با تو تماس گرفته و پیشنهاد مبلغی دو برابر پرسپولیس را داده اند اظهار داشت: من ۳۰ سال پلیس بودم. آنها اصفهانی بودنشان برای ماست نه برای خودشان. من از تمام فعل و انفعالات داخل تیم و باشگاه سپاهان اطلاع دارم. چون نیاز داریم امروز شرایط سپاهان را رصد کنیم.

وی در پاسخ به این که نتیجه فینال جام حذفی را چگونه پیش بینی می کنید گفت: انشاالله می بریم ؛ ۳ بر ۱ و یا ۲ بر یک.

وی در بخش دیگری از این گفتگو در خصوص اختلاف به وجود آمده بین بهداد سلیمی وزنه بردار تیم پرسپولیس با کورش باقری سرمربی تیم ملی وزنه برداری تصریح کرد: اول کوروش بوده که بهدادها را پرورش داده هر چند بهداد همشهری من است و دوستش دارم اما باید ارزش مربی را حفظ کند.

رویانیان گفت: ما با سلیمی قرارداد داریم هر چند او در این مدت مصدوم بود و توقعی هم از او نداشتیم اما اگر پسرم و عزیز جانم هم باشد این را باید یاد بگیرد اول مربی پیشکسوت و بعد خودش. ضمن اینکه ما نباید بهداد را تا این اندازه اسیر هجمه ها کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چرا با حسین رضازاده و یا این دو جلسه ای نگذاشته تا مشکل را برطرف کند ادامه داد: اوایل به این فکر بودم که جلسه بگذاریم ولی یادم رفت.

وی در مورد اینکه رفتارهایش نسبت به زمان ورودش به پرسپولیس بسیار تغییر کرده است، گفت: مقام معظم رهبری آنچه سفارش کنند حکم است و من هم روز به روز تجربه ام در فوتبال بیشتر می شود و سعی می کنم این تجربه در رفتارهایم هم تاثیر بگذارد.

رویانیان در مورد وضعیت حب درویش هم تاکید کرد: قرارداد ایشان نوشته شده و فکر می کنم پول را هم داده اند اما اگر پولی داده نشده او هم به بقیه طلبکاران باشگاه می پیوندد اما سعی می کنم به این موضوع هم رسیدگی کنم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که خیلی ها معتقدند مبلغ پرداختی شما به بازیکنان بیش از عملکردشان بوده، یادآور شد: شاید به خاطر این است که همه را مانند خودم می بینم. من نه در انتخابات شرکت کرده ام نه شعار انتخاباتی می دهم و نه فردی سیاسی هستم. یک جا حقوق می گیرم و ۱۰ برابر کار می کنم. فکر کردم فوتبالیست ها هم مانند من هستند.

رویانیان در پایان با بیان اینکه فتح الله زاده برادر دینی اش است تصریح کرد: من از اینکه ایشان، حاج آقا مالکی، تنی چند از استقلالی ها و همچنین یک مجری استقلالی در جشن پیشکسوتان پرسپولیس حضور داشتند از آنها تشکر می کنم.