• لینک کوتاه
 • منبع: فارس کد خبر: 418913

  بی شک مقنن در امور قانونگذاری فیفا حتی تخیل اردوی بدون بازی دوستانه و آن هم خارج از چارچوب فیفا دی به مخیله اش خطور نمی کرده.

  به گزارش پارس نیوز،

  مهدی تاج چهارشنبه به صراحت اعلام کرد که حرف‌های برانکو ایوانکوویچ علیه تیم ملی، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ خلاف دو ماده قانونی کمیته انضباطی و اخلاقی فیفاست.

   

  عبدالصمد ابراهیمی وکیل فعال در باشگاه پرسپولیس در این خصوص جوابیه ای را منتشر کرده که در ادامه می خوانید:

   

  «جناب آقای مهندس مهدی تاج

   

  ریاست محترم فدراسیون فوتبال

   

  باسلام و احترام اینجانب به عنوان عضوی کوچک از جامعه بزرگ هواداران پرسپولیس در پاسخ به اظهارات حضرتعالی مبنی بر اینکه اظهارات برانکو مغایر با ماده دو آیین نامه های انضباطی و اخلاقی ایران و فیفاست و طبعا مستحق مجازات، موارد ذیل را معروض داشته و امید است مورد عنایت قرار گیرد:

   

  الف- در هیچ قانون و آیین نامه ای در سراسر دنیا ماده دو آن نه جرم و تخلفی را احصاء و تعریف می کند و نه مجازاتی را برای آن در نظر می گیرد. مواد اولیه همه مقررات، تعریف عبارت، هدف و دامنه کاربرد آن را در بر می گیرد و در آیین نامه انضباطی ایران، هدف آن و در آیین نامه فیفا دامنه کاربردی آن شرح داده شده و هیچ ارتباطی با اظهارات سرمربی محبوب ما ندارد.

   

  ب- در آیین نامه اخلاق و کدهای اخلاقی و رفتاری فیفا هم این مورد وجود ندارد و مشخص نیست استناد حضرتعالی به کدام آیین نامه بوده و از چه موادی شاهد آورده اید.

   

  ج- حال که تنور استنادات قانونی داغ است به عرض می رساند دستورالعمل فیفا در خصوص آزادسازی بازیکنان برای حضور در دیدارهای بین المللی به پیوست به حضورتان ایفاد می گردد.

   

  چنانکه ملاحظه می فرمایید برای دیدارهای دوستانه (منطبق با تقویم فیفا/فیفا دی) چهل و هشت ساعت قبل از مسابقات و برای دیدارهای رسمی واقع در همان کنفدراسیون چهار روز و خارج از آن کنفدراسیون پنج روز قبل از بازی ها، باشگاه ها مکلف به آزادسازی بازیکنان خود هستند.

   

  بی شک مقنن در امور قانونگذاری فیفا حتی تخیل اردوی بدون بازی دوستانه و آن هم خارج از چارچوب فیفا دی به مخیله اش خطور نمی کرده و بالطبع برای آن اصلا خود را به زحمت نگارش قانون هم نیانداخته است. شاهد این بند، نحوه رفتار باشگاه هایی است که لژیونرهای ما در آنها عضوند.

   

  د- قرار نیست کسی برای ما پرسپولیسی ها به تدریس واحدهای لزوم حمایت از تیم ملی بپردازد. ما این واحدها را در سال هفتاد و شش و جایی که چهارده بازیکن ملی پوش داشتیم و در راستای حمایت از تیم ملی در راه جام جهانی نود و هشت حاضر به کنار رفتن از لیگ شدیم پاس کرده ایم و کتاب و جزوه هایش را از بر بوده و حاضر به تدریس برای سایرین هستیم. طحال پاره شهریار و زانوی پردرد عقاب مثال های خوبی برای اثبات عشق مان به تیم ملی است.

   

  ه- حمایت مجدد جامعه پرسپولیسی از تیم ملی را یادآور شده و لزوم حمایت از ارتش سرخ و سایر نمایندگان باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان را اعلام و رفع تنش های بیهوده و اهتمام جدی در رعایت قوانین را در سایه مدیریت حضرتعالی خواستاریم.

   

  زیاده عرضی نیست- عبدالصمد ابراهیمی عضو خانواده بزرگ پرسپولیس»

   

   

  پرسپولیس فیفا برانکو
  • ruhollah tazangi
   پاسخ

   خیلی متن خوبی بود بر اساس قانون فدراسیون جهانی فوتبال ....این عنادها برعلیه پرسپولیس بزرگ راه به جایی ندارد

  • جاوید
   پاسخ

   با عزض سلام
   عصر جاهلیت که می گفتن همینه رییس فدراسیون بدلیل عدم آگاهی از قوانین چه اظهار نظرهایی که میکنه

  • محمد
   پاسخ

   از این شفافتر نمیشه امیدوارم شعور و درک کرده باشن و کمی هم چشم دیدن موفقیت تیم محبوبم پرسپولیس رو

  • ناشناس
   پاسخ

   حالا این آقای کی روش چند تا جام برای ایران به ارمغان آورده است. مقام سوم و چهارمی هم قبول است.

  • م.غفوری
   پاسخ

   هم برانکوکاراشتباهی انجام داده وهم کی روش بی تردیدکسانی پشت پرده وبدون دلسوزی به مملکت میخوان به تیم ملی خسارت واردبیارندوموفقیت تیم ملی رانمیخوان که ازضدانقلاب بدترندودارندآقای برانکو راتحریک میکنند.

  • زمانی
   پاسخ

   دیگه پرونشو اهای صمد ممد توهم دم دراوردی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها