• لینک کوتاه
 • منبع: تسنیم کد خبر: 407036

  سرمربی پیشین و اسطوره‌ای شیاطین سرخ دلیل فریاد زدن بر سر بازیکنانش در کنار زمین در زمان حضورش روی نیمکت شیاطین سرخ را فاش کرد.

  به گزارش پارس نیوز،

  سرالکس فرگوسن که پیش از اعلام بازنشستگی‌اش از دنیای مربیگری در 26 سال و نیم حضورش روی نیمکت منچستریونایتد 38 عنوان قهرمانی برای این تیم در رقابت‌های مختلف به ارمغان آورد، داد و فریادهایش بر سر بازیکنانِ کم‌کارش در کنار زمین معروف بود، به طوری که وین رونی کاپیتان شیاطین سرخ در کتابش گفته که هیچ چیز بدتر از داد و فریادهای سرالکس در کنار زمین نبود.

  فرگوسن در «انجمن کسب و کار جهانی» در مورد داد و فریادهایی که در کنار زمین داشت، گفت: شایعات زیادی در این خصوص مطرح بود. در طول تقریباً 27 سال مربیگری‌ام شاید در حدود 6 بار این کار را کرده باشم و این را می‌توانید از بازیکنانم هم بپرسید. مشکل اینجا بود که اگر بازیکنی پاسخ من را می‌داد و به نوعی جروبحث می‌کرد، از کوره در می‌رفتم. به هر حال این مشکل من بود.

  وی افزود: جاک استین (سرمربی پیشین و فقید اسکاتلند) همیشه به من می‌گفت که بگذار روز دوشنبه با بازیکنانت صحبت کن، اما نمی‌توانستم تا روز دوشنبه صبر کنم، برای همین فردای روز بازی یعنی شنبه می‌رفتم و به بازیکنانم می‌گفتم که چه حسی دارم چون ما تمام طول هفته کار می‌کردیم و انتظار پیروزی در هر بازی را داشتم. من حقیقت و حقیقتِ کار را به بازیکنان می‌گفتم. تمامی بازیکنان هم این موضوع را درک می‌کردند و هیچ‌گاه مقابل من نمی‌ایستادند.

  سرمربی پیشین شیاطین سرخ تصریح کرد: هیچ‌گاه با ترس کار نکردم. شما نمی‌توانید هیچ بازی را نام ببرید که منچستریونایتد تحت‌هدایت من با ترس بازی کرد. حرفه من این بود که  به بازیکنان انرژی و روحیه مثبتی بدهم تا آنها بتوانند خودی نشان دهند و دست از لذت بردن از بازی برای این باشگاه نکشند. این امری مقدس برای ما بود.

   

  سرمربی فرگوسن اسطوره
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها