جواد نکونام ، کاپیتان سابق و مربی فعلی تیم ملی فوتبال ایران می گوید امیدوار است با انتخاب سلطانی فر، روابط وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون فوتبال که پیش از این صدمه دیده بود، ترمیم شود.

نکونام بیشترین بازی ملی را در کارنامه دارد و حالا هم یکی از نزدیک ترین افراد به کارلوس کی روش است. وی در گفت‌وگویی در مورد شرایط کلی ورزش کشور، انتخاب وزیر ورزش و همچنین موقعیت تیم ملی ایران برای راهیابی به جام جهانی 2018 صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانیم:

نکونام: سلطانی‌فر علاقه زیادی به فوتبال دارد

*: به نظر می رسد که انتخاب وزیر ورزش جدید هم برای تیم ملی فوتبال ایران اهمیت زیادی پیدا کرده است. به عنوان کاپیتان سابق و مربی فعلی تیم ملی نظرتان در این زمینه چیست؟

ما امیدوار بودیم در دولت آقای روحانی، توجه ویژه ای به ورزش به خصوص فوتبال شود. خود ایشان خوشبختانه کاملا ورزشی هستند و در چند ملاقاتی که با رئیس جمهور داشته ایم، به بچه های تیم ملی ابراز لطف کرده‌اند.

*: اما رئیس جمهور در دوره قبلی جام جهانی نشان داد که به شدت پیگیر نتایج تیم ملی است.

بله، یادم هست قبل از بازی آخر ما در مرحله انتخابی جام جهانی 2014، ایشان به هتل ما در کره جنوبی زنگ زد و با خود من به عنوان کاپیتان تیم صحبت کرد و کلی روحیه داد. اما متاسفانه به دلایلی این حمایت ها در وزارت ورزش کمرنگ بود. مقاطع زیادی بود که واقعا تیم ملی نیاز به حمایت ویژه دولت داشت، منظورم فقط حمایت مالی نیست. خیلی وقت ها ممکن بود سرکشی از اردوی تیم ملی، یا یک احوال پرسی صادقانه و صمیمی، کلی به بچه های تیم و کادرفنی روحیه بدهد، اما متاسفانه همین هم دریغ می شد.

*: حالا قرار است که وزیر ورزش جدید معرفی شود. چقدر به آینده امیدوارید؟

 دوست ندارم در مورد مدیران قبلی زیاد حرف بزنم یا گلایه ای بکنم. ترجیح می دهم مثبت نگاه کنم و امیدوار باشم که اتفاقات خوبی برای ورزش مملکتم می افتد.

*: تا چه حد از سلطانی‌فر، وزیر پیشنهادی شناخت دارید؟

تا جایی که شنیده ام سلطانی فر علاقه زیادی به فوتبال دارد و این موضوع خوشحال کننده است. از طرفی معلوم است که آقای رئیس جمهور هم ایشان را خیلی قبول دارند که برای دومین بار به مجلس معرفی کرده است.

نکونام: سلطانی‌فر علاقه زیادی به فوتبال دارد

*:از وضعیت تیم ملی چه خبر؟ خیلی‌ها معتقدند که پس از شکست دادن کره‌جنوبی راه صعود به جام جهانی 2018 هموار شده است.
 درست است که تیم ملی خوب نتیجه گرفته و اکنون از 4 ما 10 امتیاز کسب کرده‌ایم،  اما هنوز تا صعود به جام جهانی راه زیادی داریم.

 

*: چرا راه زیاد؟

مطمئن باشید اگر همه دست به دست هم ندهیم، رسیدن به جام جهانی سخت خواهد بود. امیدوارم مجلس کمک کند تا مثل سه سال پیش پروسه انتخاب وزیر ورزش طولانی نشود. خدای نکرده اگر این اتفاق بیافتد، در این مقطع حساس ممکن است تیم ملی هم صدمه ببیند.