تیم فجرسپاسی شیراز که روزگاری از بهترین تیم های لیگ برتر به حساب می آمد و بازیکنان بی شماری را به فوتبال ایران معرفی کرد، این روزها در وضعیت خوبی قرار ندارد و در جدول 18 تیم مسابقات لیگ آزادگان با 4 امتیاز از 11 مسابقه در رتبه 17‌ام جای گرفته است و تنها تیم بحران زده استقلال اهواز را پایین تر از خود می بیند. روزگاری این دو تیم برای کسب رتبه های بالایی جدول آزادگان تلاش می کردند و حالا برای نیفتادن از لیگ دسته پایین‌تر.

 

 

تیم فجرسپاسی شیراز که مانند اکثر تیم های لیگ آزاداگان از کمبود منابع مالی رنج می برد، در این فصل نتوانسته درخشش سال گذشته را تکرار کند. فصل پیش تیم فجرسپاسی تا مرحله پلی آف برای حضور در لیگ برتر جنگید ولی در روز آخر این تیم صنعت نفت آبادان بود که موفق شد با شکست آن‌ها مجوز حضور در لیگ برتر را کسب کند. آن‌ها این فصل را بسیار بد شروع کرده اند و اگر با همین وضعیت ادامه دهند یکی از نامزدهای سقوط به دسته دوم خواهند بود.

 

صبح امروز غلامحسین پیروانی که سال های سال خاطرات خوبی را همراه با این تیم در لیگ برتر رقم زد، دوباره به این تیم بازگشته و سکان هدایت فجرسپاسی را بر عهده گرفته است. او در آخرین مصاحبه خود از بازگردان دو باره تیم اول شیراز گفته و اینکه برگرداندن این تیم با کمک همه مسئولین شهری و حمایت مردم امکان پذیر است.