• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38986

  مربی استقلال می‌گوید صحبت از قهرمانی استقلال هنوز زود است و شاید تیمش در ادامه لیگ غافلگیر شود

  به گزارش پارس ، مجید صالح در گفت وگو با ایسنا، درباره شکست سپاهان برابر داماش و شانس بالای استقلال برای قهرمانی، اظهار کرد: هنوز هم می گویم نمی توان با قطعیت درباره قهرمانی صحبت کرد. با این حال می پذیریم با شکست سپاهان برابر داماش احتمال قهرمانی ما بیشتر شده و ما هم باید تلاش کنیم تا در دو بازی بعدیمان با اقتدار حاضر شویم و در باد این مسایل نخوابیم.

  وی در ادامه افزود: غفلت باعث از دست رفتن جام قهرمانی می شود. مثل بازی با الهلال که به خاطر پیروزی در دیدار رفت، غافل شدیم. تیم باید هوشیاری خودش را حفظ کند و به خواب نرود. می توانستیم حداقل یک تساوی برابر الهلال در تهران کسب کنیم تا در ادامه لیگ قهرمانان کارمان سخت نشود. اشتباها ت نباید تکرار شود و اعتقاد دارم به گونه ای برابر فولاد قرار بگیریم که انگار بازی داماش و سپاهان همزمان است و سپاهان پیروز شده است.

  مربی استقلال درباره بازی استقلال برابر الریان، اظهار کرد: بازی دیروز سپاهان و داماش تفکر ما را از لیگ کمی خارج کرد و با تمرکز کافی برابر الریان بازی خواهیم کرد. کادر فنی و آقای قلعه نویی استراتژی بازی به بازی را در دستور کار دارند و با تمرکز کامل برابر الریان حاضر خواهیم شد. حتما می دانید الریان با پیروزی برابر العین، همه معادلات گروه را به هم ریخت و اگر در چند گروه تقریبا صعود کننده ها مشخص هستند، در گروه ما همه شانس صعود دارند.

  صالح در پاسخ به این سوال که سطح فنی لیگ جاری چه تفاوتی با دوره های گذشته داشت؟ بیان کرد: من در سه شاخص به این مساله نگاه می کنم. اول از سطح رقابت ها، من فکر می کنم لیگ امسال از لحاظ رقابت فشرده بود، این امر هم در صدر جدول بود و هم انتهای جدول وجود داشت. در اواسط فصل تیم های زیادی با یک امتیاز یا تفاضل گل جابجا می شدند. به لحاظ رقابتی لیگ جذابی را شاهد بودیم اما فشردگی رقابت ها باعث تنزل کیفیت فنی لیگ شد. فشردگی لیگ باعث افت کیفیت فنی تیم ها شد و فشردگی آسیب های زیادی به تیم ها وارد ساخت. مثلا مصدومیت های ناشی از خستگی که در تیم ما هم وجود داشت یا حضور چهار بازیکن ملی پوش که گاهی اوقات فرصت کار تاکتیکی هم با آنها نداشتیم.

  وی در ادامه افزود: بیشتر این فشردگی از ابتدای اسفند ایجاد شد و حالا می بینید که ۲۰ روز لیگ را تعطیل کرده اند و بعضی تیم ها باید برای آخر فصل هم بدنسازی کنند. مطلب سوم هم درباره پدیده ها است. در لیگ امسال پدیده ای مثل عالیشاه یا حاج صفی ندیدیم. داماش و ملوان از جوانان خوبی استفاده کردند، ولی به آن شکل نبود که یک ۱۸ ساله وارد تیم ملی شود. من لیگ های قبلی را پویاتر می دیدم.

  صالح در پایان درباره بخشش حاتمی و صادقی صحبت کرد و افزود: با درایت آقای پورحیدری در تمرین، صحبت هایی مطرح شد و ایشان از آقای قلعه نویی خواستند تا اگر مسایلی مطرح است، آن را به آینده موکول کنند و با تمام قوا به قهرمانی نزدیک شویم که آقای قلعه نویی هم پذیرفتند.

  استقلال بازی تیم ملی جدول خواب رقابت شاخص قلعه نویی لیگ قهرمانان ملی پوش

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها