جودو قهرمانی آسیا - بانکوک؛

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 38740

  جودوکاران ایران در روز نخست از بیست و یکمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا با کسب یک عنوان پنجمی به کار خود پایان دادند.

  به گزارش پارس ، به نقل ازمهر، تیم ملی جودو ایران امروز جمعه در نخستین روز از رقابتهای قهرمانی آسیا سه نماینده در اوزان سبک رقابتهای قهرمانی آسیا داشت که تنها نماینده وزن ۷۳- کیلوگرم با دو پیروزی و دو شکست در جای پنجم ایستاد و دو جودوکار دیگر کشورمان از دور مسابقات کنار رفتند.

  سعید مولایی در وزن ۷۳- کیلوگرم بعد از پیروزی برابر جودوکارانی از قزاقستان و امارات به نیمه نهایی صعود کرد. وی در این مرحله مقابل" نیام اوچیر سنجیرگال" از مغولستان به روی تاتامی رفت و با قبول شکست برابر این حریف خود از راهیابی به بازی نهایی بازماند.

  ملایی برای کسب مدال برنز هم به دیدار" وانگ کی چون" قهرمان دوره قبل همین مسابقات از کره جنوبی رفت و با قبول شکست در جای پنجم ایستاد. این کره ای مدال نقره و برنز المپیک، دو طلا و یک برنز جهان و بیش از ۱۰ مدال از تورنمنت های معتبر جهان را در کارنامه خود ثبت کرده است.

  امروز همچنین بهزاد وحدانی در وزن ۶۰- کیلوگرم دور نخست نماینده سریلانکا را شکست داد و سپس به جودوکاری از چین تایپه باخت و حذف شد. ضمن اینکه در وزن ۶۶- کیلوگرم احسان بهرامیان پس از استراحت در مبارزه نخست، دور دوم به نفر هفتیم رنکینگ جهانی از مغولستان باخت و از گردونه مسابقات کنار رفت.

  این مسابقات که از امروز آغاز به میزبانی تایلند در بانکوک آغاز شده، فردا در اوزان سنگین پیگیری می شود که قاسمی نژاد، جمالی، محجوب و پهلوانی به مصاف رقبای خود می روند.

  بیست ویکیمن دوره رقابتهای جودو قهرمانی جهان با حضور ۲۲۰ جودوکار از ۲۸ کشور به مدت سه روز در بانکوک برگزار خواهد شد.

  المپیک ایران تایلند تیم ملی جودو جهان چین قزاقستان کره جنوبی نیمه نهایی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها