• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38666

  دومین روز از بیست و یکمین دوره رقابتهای جودو قهرمانی آسیا فردا شنبه با رقابت چهار نماینده ایران در اوزان سنگین پیگیری می‌‎شود.

  به گزارش پارس ، به نقل ازمهر، امیر قاسمی نژاد دارنده مدال برنز دو دوره قبل در وزن ۸۱- کیلوگرم نخستین نماینده ایران در دومین روز رقابتهای جودو قهرمانی آسیا است که در میان ۲۰ جودوکار" مشعل شعیبی" از کویت را دور نخست پیش رو دارد. وی که در گروه B مبارزه می کند، در دور دوم باید با" عزیزکالکامانولی" از قزاقستان پیکار کند.

  در وزن ۹۰- کیلوگرم ۱۷ جودوکار حضور دارند که محمد جمالی دور نخست استراحت دارد و سپس باید با" رمردینکو" جودوکار مولداویایی الاصل تیم امارات پیکار کند. جمالی که دور قبل مقام پنجم را کسب کرد، در گروه C در مبارزه بعدی خود به احتمال فراوان" اسلام بازبایف" نفر ۲۶ رنکینگ جهانی از قزاقستان را پیش رو دارد. این قزاق که از وزن ۸۱ به یک وزن بالاتر آمده، دور قبل مقهور هنرنمایی قاسمی نژاد شده بود.

  در وزن ۱۰۰- کیلوگرم هم جواد محجوب در میان ۱۴ جودوکار دور نخست را استراحت دارد و سپس به دیدار برنده جودوکاران تایلند و اندونزی خواهد رفت. نماینده کشورمان در صورت پیروزی در این دیدار به نیمه نهایی راه خواهد یافت که در این مرحله یکی از جودوکاران ژاپن، ازبکستان، چین یا قرقیزستان را پیش رو خواهد داشت.

  اما جودوکار جوان کشورمان در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم، دور نخست نماینده کویت را پیش رو دارد. جعغر پهلوانی که با ۱۸ سال سن اولین تجربه آسیایی خود را سپری می کند، " حسین میسری" از کویت را به عنوان اولین حریف مقابل خود دارد. وی در صورت برتری باید با" بتسوری نام سریجا" نفر ۳۳ رنیکنگ جهانی مبارزه می کند. در این وزن هم ۱۴ جودوکار حضور دارند.

  مسابقات جودو قهرمانی آسیا به مدت سه روز در بانکوک برگزار خواهد شد که بعد از پایان رقابتهای انفرادی در روز شنبه ۳۰ فروردین ماه، مبارزات تیمی روز یکشنبه اولی اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد. در این دوره از رقابتها ۲۲۰ جودوکار از ۲۸ کشور به رقابت خواهند پرداخت.

  ایران تایلند جودو چین رقابت قرقیزستان قزاقستان کویت نیمه نهایی وزن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها