سجادی:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 38487

  معاون ورزش قهرمانی وزیر ورزش و جوانان گفت: هیچ برنامه‌ای برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک ندارم و تا این لحظه هم کسی تعارف و تکلیفی به من نکرده است.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، حمید سجادی در حاشیه اولین تورنمنت کشتی ناشنوایان در پاسخ به این سؤال که گفته می شود، وی گزینه اصلی وزارت ورزش و جوانان برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک است، گفت: قبلاً هم گفته ام واقعاً هیچ برنامه های برای این موضوع ندارم تا این لحظه هم کسی تکلیف نکرده و کسی هم تعارف نکرده است.

  وی ادامه داد: صحبتی با من نشده است و خودم هم قصد و اراده ای برای ورود به این موضوع ندارم هرچه در آینده پیش آید خوش آید.

  سجادی درباره ارسال اساسنامه کمیته ملی المپیک و اینکه آیا وزارت ورزش پیگیر نتیجه آن است، گفت: پیگیر هستیم و امیدواریم هرچه زودتر پاسخ نهایی بیاید تا انتخابات را برگزار کنیم. برای ورزش کشور تثبیت این گونه اتفاقات مدیریتی بهتر است زودتر انجام شود.

  وی در مورد تعویق انتخابات به خاطر تأخیر در ارسال اساسنامه گفت: در جریان این موضوع نیستم. مجمع باید در این باره نظر دهد تا انتخابات هرچه زودتر برگزار شود. دوستان هم باید طوری برنامه ریزی کنند تا انتخابات برگزار شود.

  معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص عملکرد کارگروه اصلاح اساسنامه گفت: اعضای کارگروه نظرشان را دادند در آن جلسه مهلت سه روزه در نظر گرفته شد که رعایت نشد. اعضای کارگروه هم درباره عدم برگزاری از ما سؤال کردند که علت آن را از افشارزاده پیگیر شدیم به علت تأخیری که در روند موجود پیش آمده بود اعضای کارگروه نامه ای نوشتند و عنوان کردند که از نظراتشان صرف نظر کردند تا وقت نگذرد.

  سجادی افزود: جلسه ای تشکیل شد و خواسته های IOC در نظر گرفته شود و اساسنامه ارسال شد. همواره نسبت به مسائل خوشبین هستم. در ورزش همیشه کار حرف اول را می زند و اساسنامه و آئین نامه و این قبیل مسائل تشریفات است. کسی که می خواهد در ورزش کار کند بدون اینها هم می تواند.

  سجادی با انتقاد از عملکرد هیئت دو و میدانی استان تهران عنوان کرد: زمان ما شخصی به نام برنجی رئیس دو و میدانی تهران بود. الآن نمی دانیم در هیئت دو و میدانی تهران چه خبر است؟ چه کسی کار می کند و مسابقات کجا برگزار می شود؟ در مجموع از تهران بی خبریم امیدوارم کسانی که اخبار بیشتری دارند به ما هم خبر بدهند.

  وی افزود: همیشه زمانی که از برنجی ایراد گرفته می شد می گفت: دو میدانی در میدان حرف اول را می زند و هر کس که ایرادی دارد وارد میدان می شود. با زیر کولر نشستن کاری انجام نمی شود. کار ورزش نباید لنگ این چیزها شود. اصل موضوع در ورزش کار است. سایر موارد مانند ساختارسازی و کارهای اقتصادی نیاز به برنامه دارد و نباید لنگ اساسنامه باشیم.

  سجادی تصریح کرد: باید به این باور برسیم که در جامعه ورزش هیچکس جای دیگری را تنگ نخواهد کرد و اگر اینطور شود ورزش گلستان می شود. باید این نظر را داشته باشیم که همه وارد ورزش شوند و بدانیم هیچکس جای دیگری را تنگ نمی کند، اما به هر حال یک نفر رئیس فدراسیون می شود. یک نفر، رئیس کمیته ملی المپیک می شود و یک نفر وزیر ورزش می شود؛ اما بقیه می توانند همکارش باشند. در مدت ۴۳ ماهی که در وزارت ورزش و سازمان تربیت بدنی حضور داشته ام در تمام مجامع این موضوع را مطرح کرده ام.

  سجادی گفت: باید به این حد از بینش برسیم که همه وارد ورزش شوند و کمک کنند. همه دوست دارند در ورزش کار کنند و اگر این روحیه ایجاد شود چرخ ورزش لنگ نمی ماند. همین نقشی که من دارم اعتمادی است که آقای احمدی نژاد به من داشتند. دو سال پیش رئیس جمهور با درایت مدیریتی یک نفر از جامعه ورزش را که دارای تحصیلات آکادمیک و عضو تیم ملی بوده است را برای سپردن مسئولیت ورزش به مجلس معرفی کرد. برای جامعه ورزش جای قدردانی داشت و بسیار ارزشمند بود. اما به هر حال قسمت نبود اما با لطف رئیس جمهور و اعتماد وزیر این جایگاه به من سپرده شد.

  معاون ورزش قهرمانی وزیر ورزش و جوانان درباره درخواست بودجه ۵ هزار و ۵۰۰ میلیاردی از مجلس و اینکه چقدر امید دارند این بودجه تصویب شود، گفت: هرگونه حمایتی که نیاز است باید از ورزش انجام شود. ما هم در سال جاری سهم خودمان را در ورزش در حماسه اقتصادی و سیاسی انجام دهیم و شرایط را برای این حماسه از طریق ورزش فراهم کنیم تا با بالا بردن غیرت ملی و روحیه ملی و ایجاد نشاط در جامعه زمینه ساز حماسه سیاسی و اقتصادی باشیم.

  سجادی خاطرنشان کرد: سازوکار ورزش ما خوب تعریف شده است، در آسیا و جهان روی ما حساب می کنند، زمانیکه در شورای المپیک آسیا کشورهای آسیایی به ما تبریک می گفتند و از مدال آوران ما تقدیر شد نشان داد که نقش مهمی در ورزش آسیا داشته ایم.

  معاون وزیر ورزش با اشاره به برنامه های خوب فدراسیون ناشنوایان، پیوند اعضاء و بیماری های خاص برای ورزشکاران این رده گفت: دو اعزام مهم را در سال جاری پیش رو داریم که باید همه برای موفقیت در آن کمک کنیم. از طرفی برگزاری مسابقات کشتی با نام کریم رئیسی نیا کاری بسیار پسندیده بود تا نام این پیشکسوت ارزنده کشتی ناشنوایان هم گرامی داشته شود.

  استان تهران اقتصادی و سیاسی المپیک انتخابات جامعه حضور در انتخابات کشتی وزارت ورزش وزارت ورزش و جوانان وزیر ورزش و جوانان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها