ملی‌پوشان کشورمان پس از برد مقابل قزاقستان و اندونزی در بازی دیروز نتیجه را به ژاپن واگذار کرد.
 
فدایی نژاد: مصدو‌میت بازیکنان ما را آزار می‌دهد
 
محمدرضا فدایی‌نژاد سرپرست تیم ملی بسکتبال جوانان گفت: پیش از بازی‌ها در بین بازیکنان خندان و آذری مصدوم بودند و نتوانستند به بازی‌ها برسند و این موضوع تیم را آزار می‌داد اما این دلیل نمی‌شود که نا امید شویم.
 
سرپرست تیم عنوان کرد: طی برنامه‌ریزی که با فدراسیون بسکتبال داشتیم بازیکنان ایران در هتل المپیک هستند و زیر نظر پزشک فدراسیون تغذیه می‌کنند. مهمان‌های ما نیز در هتل لاله هستند و برای بازی‌ها به ورزشگاه می‌آیند.
 
پس از دو بازی، بازیکنان مغرور شدند
 
امیرحسین آذری کاپیتان تیم درگفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: بازی مقابل تیم ژاپن خوب بود و باخت مقابل این تیم یک اتفاق بود و بازیکنان پس از دو برد پیاپی مقابل اندونزی و قزاقستان به خودشان مغرور شدند. 
 
کاپیتان تیم افزود: تیم کره‌جنوبی تیمی است که سرعتی بازی می‌کند و اگر صحبت‌های سر‌مربی و آ‌نالیزور را زمینه‌ساز بازی کنیم قطعا مقابل این تیم پیروز خواهیم شد. تیم لبنان نیز فیزیکی بازی می‌کند و امیدوار هستم که بتوانیم مقابل این دو تیم خوب ظاهر شویم. 
 
آذری اظهار داشت: در دو بازی قبل به علت مصد‌ومیت حضور نداشتم و در بازی روز گذشته هم فقط 20 دقیقه توانستم مقابل ژاپن بازی کنم. 
 
جعفری: تیم ژاپن را دست کم گرفتیم
 
محمدحسین جعفری باز‌یکن  تیم‌ملی بسکتبال جوانان عنوان کرد: تیم ژاپن مقابل کره جنوبی در این رقابت‌ها افتضاح ظاهر شد و همین سبب شد که این تیم را دست کم بگیریم و ببازیم.
 
جعفری بیان کرد: در بازی روز گذشته برابر ژاپن روی فرم نبودیم و روز ما نبود اما با تلاش و انرژی فراوان فردا و پس‌فردا مقابل تیم‌های کره‌جنوبی و لبنان در میدان ظاهر می‌شویم.