• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37706

  مربی بدنساز تیم ملی تکواندوی مردان معتقد است که در حال حاضر رفاقت‌ها بین ملی‌پوشان جای خود را به رقابت داده است و این مطلوب نیست.

  به گزارش پارس ، هادی افشار در گفت وگو با ایسنا، در مورد شرایط فعلی اردوهای تیم ملی، اظهار کرد: ملی پوشان قبل از عید درگیر رقابت های لیگ و مسابقات انتخابی بودند و به همین خاطر سعی کردیم در آن برهه بیشتر کارهای عمومی را انجام دهیم و آسیب دیدگی های ملی پوشان را برطرف کنیم. در واقع بیشتر کار می کردیم که بدنشان در حالت آماده باش بماند و بتوانند تمرین کنند.

  وی افزود: بعد از عید بیشتر رو کارهای استقامتی و قدرتی هستیم و ملی پوشان به خوبی طبق برنامه آماده سازی پیش می روند، روند آماده سازی آنها مطلوب است و همین برنامه را تا اعزام تیم ملی به تورنمنت اسپانیا انجام خواهیم داد.

  یوسف کرمی دو هفته پیش در اعتراض به شرایط مسابقات انتخابی، اردوهای تیم ملی را ترک کرد، اما بعد از این ماجرا، این شائبه مطرح شد که او از لحاظ بدنی مشکل داشت و به همین خاطر از اردوها کناره گیری کرده است. مربی بدنساز تیم ملی در پاسخ به این سوال که شرایط بدنی و جسمانی یوسف کرمی قبل از ترک اردوها چطور بود، گفت: کرمی شرایط بسیار خوبی داشت. در میان تست های قدرتی تمام ملی پوشان، یوسف کرمی نفر پنجم شد که این نشان دهنده شرایط خوب اوست.

  وی ادامه داد: یوسف کرمی از لحاظ روحی – روانی هم شرایط بسیار خوبی داشت، اما شاید نتوانست شرایط روحی حاکم بر اردوها را تحمل کند. یوسف سال ها در اردوهای تیم ملی کنار ساعی، خداداد، بی باک و غیره تمرین کرده که همه آنها افرادی بسیار بزرگ و با شخصیت بودند که در عین رقابتی که با هم داشتند با هم رفیق بودند، اما الان رقابت بین ملی پوشان نمود بیشتری دارد. شاید این شرایط برای یوسف قابل هضم نبود.

  افشار یادآور شد: یوسف کرمی در این مدت بسیار با انگیزه تمرین می کرد و زمانی که شنیدم یوسف اردوها را ترک کرده خیلی تعجب کردم، چون او شرایط خوبی داشت. مطمئنم که این طور نبوده که کریمی به راحتی از نام یوسف کرمی گذشته باشد. قطعا تصمیم بسیار سختی بوده، اما این را هم می گویم که یوسف کرمی سابقه درخشانی داشت و باید نشان می داد که می تواند همان یوسف دوران قبل شود. اعداد و ارقام نشان می دهد که یوسف شرایط خوبی داشت، اما قرار نیست هر کسی که ملی پوش می شود تا آخر عمر ملی پوش بماند. یوسف اگر همان یوسف قدیم بشود می تواند هر چیزی را رقم بزند.

  مربی بدنساز تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که آیا در اردوهای تیم ملی مصدوم دارید؟ گفت: تکواندو رشته ای مبارزه ای است که آسیب دیدگی های مزمن در بین ورزشکاران آن زیاد دیده می شود و وجود دارد. در شروع اردوها نفراتی بودند که به لحاظ همان آسیب دیدگی ها کمی از تمرینات عقب مانده اند که با انجام تمرینات ویژه به شرایط مناسب مانند بقیه رسیده اند. سجاد مردانی، مهدی خدابخشی، علیرضا نصرآزادانی، مسعود حجی زواره، عرفانیان و چند نفر دیگر، کسانی بودند که سعی کردیم با تمرینات ویژه نگذاریم مصدومیت شان تشدید شود. آنها در سلامت کامل هستند و تمرین می کنند.

  آسیب دیدگی آماده باش اسپانیا تکواندو تیم ملی رقابت رقابت های لیگ سلامت مردان ملی پوش
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها