• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37473

  باشگاه پرسپولیس درحالی در اعتراض به حکم کمیته انضباطی برای پرونده علی دایی به کمیته استیناف درخواست تجدید نظر را ارائه کرد که کمیته انضباطی برای رد ادعاهای پرسپولیس توضیحی نداده است.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، رای خود را درباره پرونده شکایت علی دایی از باشگاه پرسپولیس به دلیل داشتن مطالبات اعلام کرد. این رای به دنبال شکایت سرمربی سرخپوشان از این باشگاه به خاطر مطالباتی که داشت، صادر شده که طی آن سرمربی فعلی تیم راه آهن مبلغی نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان دریافت خواهد کرد.

  این رای در حالی صادر شده است که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ۵۰ میلیون تومان جریمه ای که از سوی حبیب کاشانی مدیرعامل وقت پرسپولیس برای کادرفنی و بازیکنان به واسطه نتایج نامطلوب در لیگ در نظر گرفته شده است را قبول نکرده و آن را به حساب مطالبات دایی که عضو کادرفنی بوده، اضافه کرده است. این درحالی است که جریمه در نظر گرفته شده، از میزان مطالبات معوقه اغلب بازیکنان و کادرفنی کسر شده و به آنها پرداخت نشده است.

  همچنین مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان بابت پاداش قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی که در قرارداد دایی نبوده، هم در مطالبات دایی از سوی کمیته در نظر گرفته شده است. این درحالی است که باشگاه پرسپولیس به این موضوع معترض است زیرا این تعهد بعد از زمان مدیریت حبیب کاشانی در پرسپولیس ایجاد شده است.

  آنطور که در خبرها آمده وعده این پاداش به صورت شفاهی به علی دایی مطرح شده اما اخیرا و با توجه به اختلافات کاشانی و دایی که لطماتی به پرسپولیس زد، نامه تائید این پاداش بصورت کتبی در اختیار سرمربی پیشین پرسپولیس و کمیته انضباطی قرار گرفته است، درحالیکه مسئولان حقوقی فعلی باشگاه پرسپولیس معتقدند مدیرعامل قبلی در زمان مدیرعامل جدید این نامه را صادر کرده است!

  حال سوال مسئولان باشگاه پرسپولیس این است که اگر حبیب کاشانی مبلغ این تعهد (پاداش) را پانصد میلیون تومان اعلام می کرد، باز هم کمیته انضباطی آن را می پذیرفت؟ و آیا مدیرعاملی که از یک باشگاه می رود، بعد از جدایی اش از آن باشگاه می تواند نامه ای را به امضا رسانده و قول و قراری شفاهی را مکتوب و تعهدی را ایجاد کرده و کمیته انضباطی نیز آن را تائید کند؟

  همچنین موضوع دیگری که کمیته انضباطی آن را پذیرفته است، بحث بدهی بیش از ۳۰ میلیون تومانی بابت مالیات علی دایی است که سرمربی پیشین پرسپولیس اعلام کرده این مبلغ باید توسط باشگاه پرسپولیس پرداخت می شد. درحالیکه باشگاه پرسپولیس معتقد است، باشگاه باید این مالیات را به اداره دارایی بپردازد نه به سرمربی پیشین پرسپولیس.

  از سوی دیگر مسئولان باشگاه پرسپولیس که به این موارد اعتراض دارند، بر این عقیده هستند که چرا ابتدا این حکم قبل از ابلاغ به باشگاه پرسپولیس در رسانه ها مطرح شده است، در حالیکه هیچ توضیحی از باشگاه پرسپولیس در خصوص قبول یا رد این موارد خواسته نشده است.

  کمیته انضباطی همچنین در بحث طلب ۲۲ میلیون تومانی دایی در خصوص اعطای لباس به باشگاه پرسپولیس که توسط حبیب کاشانی مورد تائید قرار گرفته، به علت آنکه معامله فوتبالی نبوده، را قبول نکرده است.

  این مسائل درحالی رخ می دهد که مدیران فعلی باشگاه پرسپولیس بسیاری از بدهی های معوقه که مربوط به مدیریت های ۲-۳ سال پیش بوده، را پرداخت کرده است که بخشی از آن مربوط به مطالبات علی دایی و نگو وینگادا بوده است.

  در این بین مطالبات وینگادا که نزدیک بر ۳۰۰ هزار دلار بوده و شکایت آن باعث شده است باشگاه پرسپولیس با مشکلاتی مواجه شود، در حال پرداخت است. بخشی از این مطالبات که حدود ۱۳۰ هزار دلار بوده، با تلاش های مسئولان باشگاه پرداخت شده و مابقی آن هم باید تا آخر ماه آپریل یعنی ۱۵ روز دیگر به حساب این مربی واریز شود تا پرونده از سوی وینگادا به کمیته انضباطی فیفا ارجاع نشده و خطر محرومیت یا کسر امتیاز پرسپولیس را تهدید نکند.

  مصطفی شکری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه حکمی که فدراسیون فوتبال در خصوص شکایت علی دایی صادر کرد بدون استدلال حقوقی است، گفت: " باید با دعوت کمیته انضباطی طرفین در نشستی با حضور همدیگر شرکت کنند تا در خصوص میزان این بدهی بصورت دقیق بحث و تبادل نظر صورت گیرد. "

  مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس همچنین گفت: " از دیدگاه ما باشگاه پرسپولیس تنها ۱۳۰ میلیون به علی دایی بدهکار است که مطمئنا در کمیته استیناف دوستان با درایت حقوقی بیشتری به این موضوع رسیدگی می کنند. "

  محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پس از حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هیچگونه اظهار نظری در رسانه ها نداشته و سعی کرده در قبال این مسئله سکوت کند.

  پرسپولیس جام حذفی حبیب کاشانی راه آهن رسانه علی دایی فدراسیون فوتبال کمیته انضباطی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مالیات

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها