• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37400

  اگرچه نوشاد عالمیان در مسابقات تنیس روی میز قهرمانی کاپ آسیا تنها موفق به تکرار عنوان چهارم دوره پیش خود در این رقابت‌ها شد اما چگونگی عملکرد این بازیکن باعث امیدواری نسبت به دور شدن از دوران افت و نزول و بازگشت دوباره به اوج آنهم در آستانه مسابقات قهرمانی جهان شد.

  به گزارش پارس ، به نقل ازمهر، بیست و ششمین دوره مسابقات تنیس روی میز قهرمانی کاپ آسیا روز یکشنبه با قهرمانی" ژو ژین" که در یک فینال تمام چینی موفق به شکست هموطن خود به نام" یان آن" شد به پایان رسید تا هر دو نماینده چینی ها موفق به کسب مدال در این رقابت ها شوند این در حالی است که مرد شماره یک تنیس روی میز در یک قدمی کسب مدال برنز کاپ آسیا متوقف شد و عنوانی تکراری در این مسابقات به دست آورد.

  بعد از نیما عالمیان که هر دو دیدار ابتدایی خود را به حریفانی از ویتنام و هند را شکست داد و از دور مسابقات کنار رفت، برادر بزرگتر وی با از پیش رو برداشتن حریفانی از هنگ، کره جنوبی، چین و چین تایپه تا جمع چهار بازیکن برتر هم پیش رفت اما بعد از ناکامی در رسیدن به فینال، در مصاف با حریف ۳۲ ساله تایپه ای هم متوقف شد و دستش از رسیدن به مدال هم بازماند و به عنوان چهارم بسنده کرد.

  عنوان چهارم بیست و ششمین دوره مسابقات تنیس روی میز قهرمانی کاپ آسیا در حالی به نوشاد عالمیان تعلق گرفت که این بازیکن در دوره پیشین این رقابت ها نیز موفق به کسب همین عنوان شده بود. به واقع المپین تنیس روی میز ایران در دوره جدید مسابقات کاپ آسیا با کسب عنوانی تکراری، درجا زد اما در مجموع عملکرد وی امیدواری های زیادی را نسبت به آینده وی و رقابت های پیش رو در برداشت.

  نوشاد عالمیان بعد از عملکرد موفق در نیمه نخست سال گذشته که با حضوری خوب در المپیک هم همراه بود، از نیمه دوم سال که خروج وی از رده سنی امیدها و ورود به رده سنی بزرگسالان همراه بود، کارنامه موفق نگرفت. حتی این بازیکن در ابتدای سال میلادی جاری با حذف زودهنگامی که در تور جهانی قطر داشت، نگرانی ها نسبت به خود و آینده اش بیشتر کرد.

  با همه اینها نوشاد عالمیان در ابتدای سال ۹۲ عملکردی در کاپ آسیا داشت که شاید خیلی تحسین برانگیر نباشد اما به طور حتم انتقادی هم نخواهد بود. نوشاد در این بازی با ۶ حریفی روبرو شد اما همگی رنکینگی بهتر از وی در رده بندی جهانی داشتند اما عالمیان در مصاف با آنها صاحب ۳ پیروزی شد، در جمع چهار بازیکن برتر قرار گرفت و در نهایت هم به عنوان چهارم دست یافت.

  در جریان مسابقات تنیس روی میز کاپ آسیا، نوشاد عالمیان در مصاف با" شوشین" و" یان آن" از چین (مرحله مقدماتی و نیمه نهایی) که در نهایت قهرمان و نایب قهرمان شدند و" چیوانگ چیه یوان" از چین تایپه (مرحله رده بندی) شکست خورد. واگذاری نتیجه به این سه بازیکن که به ترتیب رنکینگ دوم، بیست و دوم و ششم جهان را در اختیار دارند امتیاز زیادی از پینگ پنگ باز ایران کم نمی کند در حالی که پیروزی های وی موجب صعود وی در رنکینچ جهانی خواهد ش.

  " تانگ پنگ" از هنگ هنگ، " هیون دنوک" از کره جنوبی (مرحله مقدماتی) و" چن آن" از چین تایپه (مرحله یک چهارم) که به ترتیب رنکینگ سی و پنجم، پنجاه و سوم و بیست و هفتم جهان را در اختیار دارند بازیکنانی بودند که در رقابت های کاپ آسیا مغلوب نوشاد عالمیان شدند. اگرچه این مسابقات ضریب امتیازی زیادی ندارد - مسابقات کاپ آسیا ضریب امتیاز ۳ دارد - اما به هر حال کمک خواهد کرد تا نوشاد در رنکینگ جدید فدراسیون جهانی با صعود مواجه شود.

  نوشاد عالمیان با رنکینگ ۶۳ در مسابقات تنیس روی میز کاپ آسیا شرکت کرد اما پیروزی های وی در کاپ آسیا و امتیازاتی که به واسطه آنها کسب کرد، کمک خواهد کرد تا وی در رنکینگ ماه آینده که احتمالا پیش از مسابقات جهانی کرواسی منتشر خواهد شد، چند پله صعود کند و این می تواند در قرعه کشی و گروه بندی وی در مسابقات جهانی کمک کند.

  در هر صورت نوشاد عالمیان در مسابقات کاپ آسیا مدال نگرفت و عنوانی تکراری به دست آورد اما در مجموع عملکرد وی امیدوار کننده بود. پیمان حسنی هم این موضوع را تائید کرد و به خبرنگار مهر گفت: ۱۲ - ۱۰ نفر بازیکنان کاپ آسیا از آسیای شرقی بودند که صاحب کشورهای برتر در تنیس روی میز است. اینکه نوشاد در میان این بازیکنان چهارم شد، کاملا ارزشمند است.

  وی تصریح کرد: از نوشاد درمسابقات کاپ آسیا انتظار قهرمانی نبود. باید از بازیکنان ایرانی نسبت به سطح تنیس روی میز کشورمان و سرمایه گذاری هایی که می شود، انتظار داشت. به طور حتم اگر نوشاد حریف تمرینی داشته باشد و بر اساس برنامه ریزی هدف داری تمریناتش را ادامه دهد، بازدهی بیشتری خواهد داشت.

  این کارشناس تنیس روی میز تاکید کرد: عملکرد نوشاد در کاپ آسیا در روحیه وی برای مسابقات جهانی تاثیرگذار خواهد بود اما نباید فراموش کرد که در کاپ آسیا تنها دو بازیکن چینی شرکت داشتند اما مسابقات جهانی با حضور پنج بازیکن چینی برگزار خواهد شد. ممکن است نوشاد در هر مرحله از مسابقات جهانی به یکی از چینی ها روبرو شود. بنابراین وی باید آمادگی بیشتری برای سفر به کرواسی کسب کند.

    نوشاد و نیما عالمیان به ترتیب با قرار گرفتن در رده های چهارم و یازدهم مشترک مسابقات تنیس روی میز کاپ آسیا صاحب ۳۴۰۰ و ۱۴۰۰ دلار جایزه نقدی شدند.

  ایران بازی جهان چین رقابت سرمایه گذاری قطر کره جنوبی نیمه نهایی یوان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها