• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37340

  سرمربی تیم ملی تنیس ایران گفت: کیفیت بازی ملی‌پوشان، از لحظه‌ای که وارد مسابقات فیوچرز قطر شدند تا زمانی که به ایران بازگشتند قابل مقایسه نیست.

  پارس : به نقل از ایسنا، سعید احمدوند اظهار کرد: در هفته اول مسابقات فیوچرز قطر، تنیس بازهایی با رنکینگ ۲۷۰ و ۳۰۰ دنیا در همان راند اول کنار رفتند و این نشان از بالا بودن سطح رقابت ها بود و با توجه به این که بازیکنان ایرانی نزدیک به پنج ماه در هیچ مسابقه بین المللی شرکت نکرده بودند، هدف ما از حضور در این رقابت ها، قرار گرفتن بازیکنان در شرایط مسابقه بود.

  وی ادامه داد: زمانی که تیم ملی تشکیل شد شاید در طول این سال ها ناآماده ترین تیم ملی به حساب می آمد و ملی پوشان در پایین ترین سطح تنیس خود قرار داشتند به طوری که انوشا شاهقلی در هفته اول فیوچرز در راند دوم مرحله یک هشتم خجالت می کشید با حریفش بازی کند. با این حال ملی پوشان با بازیکنان مختلف تمرین کردند و با شرایط آشنا شدند. ملی پوشان در هفته دوم به بازیکنان سایر کشورها نزدیک تر شدند و شاید اگر دو هفته بیشتر در فیوچرز بازی می کردند مقابل حریفانشان جور دیگری به رقابت می پرداختند.

  احمدوند با ابراز ناراحتی نسبت به برخی از انتقادهای وارد شده بر نتایج ملی پوشان در مسابقات فیوچرز قطر تصریح کرد: نتیجه گرایی در مسابقاتی مانند فیوچرز قطر زمانی معقول است که بازیکنان در شرایط یکسانی به رقابت بپردازند و زمانی که تنیس بازهای ایران چندین ماه در هیچ مسابقه ای شرکت نکرده اند، اما بازیکنان سایر کشورها در طول هفت ماه گذشته در ۲۰ مسابقه فیوچرز حضور داشتند، چطور می توان آنها را با هم مقایسه کرد.

  وی افزود: من ترسی از باختن ندارم و اگر غیر از این بود در این رقابت ها شرکت نمی کردم. همچنین با باخت در این رقابت ها که حکم بازی های تدارکاتی را دارد باعث می شود نقاط ضعف خودمان را بشناسیم. از سوی دیگر مسابقات فیوچرز قطر و دیویس کاپ گروه سه منطقه آسیا و اقیانوسیه با هم قابل مقایسه نیستند، چرا که در رقابت های دیویس کاپ گروه سه آسیا بازیکنان رده ۲۰۰،۳۰۰ دنیا وجود ندارد و سطح کیفی فیوچرز قطر را در آن رقابت ها شاهد نخواهیم بود.

  سرمربی تیم ملی تنیس درباره شرایط حال حاضر ملی پوشان و آمادگی آنها برای حضور در دیویس کاپ میانمار، بیان کرد: اگر در مسابقات فیوچرز قطر شرکت نکرده بودیم نمی توانستیم ارزیابی خاصی از عملکرد تیم داشته باشیم، اما پس از حضور در این رقابت ها امیدوار شدم که به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی به میانمار برویم. ما نسبت به بضاعتمان خیلی خوب تمرین کردیم و تیم ملی ما یک تیم ملی واقعی است. همچنین از عملکرد ملی پوشان به جز روزبه کامران راضی هستم، متاسفانه روزبه کامران نتوانست انتظارات ما را برآورده کند، البته در حال حاضر شرایطش نسبت به تمام بازیکنان داخلی بهتر است و فعلا هم جایگزینی برای او نداریم، اما برای حضور در دیویس کاپ باید به فرم بهتری برسد و اگر در این مدت باقی مانده کسی را پیدا کنیم که بتواند به تیم ملی کمک کند به طور حتم این کار را انجام می دهیم.

  اقیانوسیه ایران بازی تیم ملی رقابت سرمربی تیم ملی قطر تنیس پوشان فیوچرز
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها