• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37253

  مسئول روابط بین‌الملل سازمان لیگ در خصوص جوسازی‌های اخیر سایت‌های عربی در خصوص شکایت از میزبانی استقلال و دو نماینده دیگر ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: این ادعا جوسازی سایت‌های عربی است و هیچ شکایتی از این باشگاه‌ها به AFC نرسیده است.

  به گزارش پارس ، به نقل ازمهر، محمدرضا کسرایی درباره جو سازی های اخیر سایت های عربی پیرامون میزبانی تیم های استقلال، سپاهان و تراکتورسازی در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا ضمن بیان مطلب فوق گفت: این ادعاها تنها مسایلی است که ما به طور غیر رسمی می شنویم و در سایت های عربی وجود دارد که کاملا بی فایده است. این سایت ها به باشگاه های عربی وابستگی دارند و به دنبال جوسازی هستند. بنابر این نباید به این ادعاهای مطرح شده استناد کرد.

  وی افزود: همه چیز به گزارش ناظر بازی بستگی دارد. ناظر بازی استقلال و الهلال به پرتاب ترقه در گزارش خود اشاره کرد و در دیدار استقلال و العین هم به یک مورد سنگ پرانی تماشاگران اشاره شده بود که موضوع دیگری در این گزارش به چشم نیامد. ضمن اینکه ناظر بازی سپاهان و الاهلی از میزبانی اصفهانی ها تشکر کرد و در دیدار اخیر تراکتورسازی برابر الشباب نیز ناظر دیدار تشکر ویژه از میزبانی تراکتورسازی انجام داد.

  مسئول روابط بین الملل سازمان لیگ همچنین اظهار داشت: اگر شکایتی به کنفدراسیون فوتبال آسیا برسد، بلافاصله به فدراسیون فوتبال ایران اطلاع خواهند داد و به باشگاه استقلال نیز نامه ای فرستاده می شود و عین گزارش ناظر مسابقه در اختیار باشگاه استقلال قرار می گیرد. همچنین به این باشگاه اعلام می شود تا زمان تعیین شده می تواند از خود دفاع کند چرا که پرونده میزبانی این باشگاه به کمیته انضباطی AFC رفته است ولی تا این لحظه هیچ پرونده ای از میزبانی باشگاه های ایرانی به کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال نشده است.

  وی یادآور شد: در صورتی که پرونده باشگاه استقلال در اختیار کمیته انضباطی قرار گیرد، جریمه ۲۵ هزار دلاری در انتظار این باشگاه خواهد بود و در صورت تکرار هم ۵ هزار دلار به آن اضافه می شود چرا که در دیدار با العین و الهلال تماشاگران اقدام به سنگ پرانی و پرتاب مواد منفجره کرده اند. مشابه این اتفاق فصل گذشته برای باشگاه سپاهان رخ داد که در یک دیدار کمک داور هم زخمی شد و این اتفاق جریمه ۳۰ هزار دلاری را به دنبال داشت.

  کسرایی درباره شایعه ائتلاف سه کشور عربی علیه باشگاه های ایرانی هم گفت: چنین چیزی امکان ندارد چرا که ما مشکلی درباره میزبانی نداریم. اگر این کار انجام گیرد ما هم می توانیم با ازبکستان و یک کشور ثالث علیه میزبانی آنها شکایت کنیم. در هر صورت اگر آنها پا را از گلیم خود فراتر بگذارند، ما هم اقداماتی صورت خواهیم داد و با کنفدراسیون فوتبال آسیا به طور مستقیم وارد مذاکره می شویم چرا که مدارکی داریم که به موقع رو می کنیم.

  استقلال ایران بازی باشگاه استقلال روابط بین الملل سازمان لیگ فوتبال آسیا کمیته انضباطی لیگ قهرمانان لیگ قهرمانان آسیا

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها