• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37143

  امیر قلعه‌نویی ترجیح داد در استانه بازی بسیار حساس مقابل سپاهان دستیارش را راهی نشست خبری کند.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، مجید صالح در نشست خبری پیش از بازی استقلال و سپاهان در هفته سی و دوم رقابت های لیگ برتر درباره این دیدار، گفت: بعد از باخت به الهلال تفکر حرفه ای به تیم ما بازگشته است و آرامش حکمفرما شده است. بازی فردا هم برای هر دو تیم بسیار مهم است. البته این بازی شاید فینال گونه باشد، ولی فینال نیست. تیم ما سه شنبه بازی کرده و نتوانسته ایم تمرین خاصی را داشته باشیم. مجبور شدیم تا روز جمعه برابر گهر تقسیم انرژی کنیم تا به بازیکنان فشاری وارد نشود. تیم گهر به علت این که آخرین شانس بقا در لیگ برتر را برابر ما باید حس می کرد انگیزه داشت. از سویی بازیکنان این تیم مطمئنا با توجه به این که تمام ایران این بازی را می بینند، انگیزه مضاعفی داشتند و به همین دلیل کار سخت تر شده بود. ما به یک عده از بازیکنان که در آستانه مصدومیت بودند برابر گهر استراحت دادیم و برای بازی فردا آرش برهانی را نیز به علت محرومیت نخواهیم داشت. البته من یک خواهشی دارم در این گونه موارد ای کاش بیوگرافی و روانشناسی فرد را هم ببینیم. شاید طبق قانون آرش باید سه بازی محروم می شد، اما بیایید سوابق را ببینیم، حتی در مسایل جزایی کسی که اولین بار جرمی را مرتکب می شود، احتمالا تخفیف مجازات برایش قائل می شوند. برهانی بازیکن بد اخلاقی نیست و خواهشم این بود که ای کاش او را به جای سه بازی دو بازی محروم می کردند.

  وی در ادامه درباره وضعیت ساموئل صحبت کرد و گفت: ساموئل دیروز به صورت انفرادی تمرین کرد. کادر پزشکی ما تمام تلاشش را می کند و فردا هم فرصت فیزیوتراپی تا ظهر داریم، فردا مشخص خواهد شد که او را در اختیار خواهیم داشت یا خیر.

  وی درباره فشردگی رقابت ها و تاثیر بر روی استقلال، اظهار کرد: کاش اینجا تابلویی بود تا من با رسم یک منحنی به شما نشان دهم که چه وضعیتی وجود دارد. شما یک مستطیل را در نظر بگیرید که دو قطر آن کشیده می شود. یکی از این قطرها شرایط تاکتیکی و دیگری وضعیت بدنی بازیکنان است. تیم ما از لحاظ تاکتیکی و این که هر بازیکنی بداند که در چه وضعیتی قرار دارد و وظیفه اش در زمین چیست، وضعیت خوبی دارد. اما در شرایط فعلی بازیکنان باهوش می توانند به تیم ما کمک کنند و از این لحاظ شرایط خوبی داریم. بعد از بازی با الهلال یکسری بازیکن به ما اضافه شده اند. اگر یادتان باشد برابر پیکان هم شرایطی شبیه این داشتیم و با چهار یا پنج تغییر برابر پیکان به میدان رفتیم. به همین دلیل وظیفه فعلی ما این است که از نظر روحی – روانی و جسمی ریکاوری کنیم. ما بعد از بازی برابر الهلال و سپاهان در جام حذفی ریکاوری روحی و روانی کردیم. فکر می کنم که سپاهان هم بعد از شکست برابر الاهلی همین کار را کرده باشد.

  مربی استقلال در پاسخ به این سوال که آیا شرایط سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا که حکم به حذف احتمالی این تیم می دهد و رتبه دوم سپاهان در جدول مسابقات باعث پیروزی استقلال یا ایجاد شرایط بهتر برای استقلال خواهد شد یا خیر؟ گفت: این مساله شاید شرط لازم باشد، اما کافی نیست. اصلا بگذارید این گونه بگویم که شاید سپاهان لیگ قهرمانان آسیا را فراموش کرده باشد و برای بازی فردا تمرکز کرده باشد تا در لیگ جبران کرده باشد. از سوی دیگر فراموش نکنید که حفظ جایگاه فعلی سخت است به همین دلیل حرف شما را نمی توانم به طور کامل قبول کنم.

  صالح در ادامه افزود: ما در مقابل سپاهان میزبان هستیم و به نظرم از لحاظ انگیزشی بازیکنانمان نیاز به توجیه ندارند. بازی بزرگ برای بازیکن بزرگ است. من خودم زمانی که بازی می کردم در روز پیش از بازی در ذهنم با وجود این که سرمربیان بزرگی داشتیم خودم کار خودم را کوچ می کردم. فردا را بچه های ما به طور قطع به راحتی از دست نمی دهند، ولی باز هم می گویم که فردا فینالی نیست که همه چیز در آن تمام شود، حتی اگر ما فردا ببریم شاید در دو بازی بعدمان همه چیز را از دست بدهیم.

  وی درباره بیگ زاده، اظهار کرد: وقتی بیگ زاده در برابر گهر اخطار گرفت، من از آقای ماجدی پرسیدم که چند اخطاره شد، گفت دو اخطاره، ولی گویا رسانه ها گفته اند که برای فردا سه اخطاره است، با این حال من فکر می کنم او دو اخطاره است و تا فردا وضعیت او حتما روشن خواهد شد.

  مربی استقلال در پاسخ به سوالی درباره تماشاگران و این که آیا استقلال ترجیح می دهد، بدون تماشاگر برابر دیگر رقیبان به میدان برود؟ گفت: اصلا به این صراحت که شما گفتید نیست. ما در یک گذر آماتور و حرفه ای هستیم. این که به خاطر سلایق شخصی هوادار تشویق انجام شود، آماتور است. وقتی که می گویم سرآمد اخلاق در جهان هستیم و پوریای ولی را داشته ایم که به خاطر مادر رقیبش حاضر به شکست شده است، باید در عمل هم این مسایل را رعایت کنیم. با ذوب آهن تیم پوهانگ را حذف کردیم. وقتی که بازی تمام شد مربی این تیم تا نیم ساعت زیر باران بر روی نیمکت نشسته بود و فکر می کرد. آنها در آن دیدار می توانستند به ما هشت گل بزنند، ولی ما با نتیجه یک بر یک به مرحله بعد صعود کردیم. ۲۵ هزار کره ای در آن روز در استادیوم بودند، ولی در پایان بازی به ما توهینی نکردند، حتی عده ای از آنها ما را تشویق کردند و تعدادی از بچه های ما امضا گرفتند. در عربستان هم توهینی به ما نشد، متاسفانه بحث های اخلاقی را از دست می دهیم. من پیش از این همه گفته بودم که هواداران بودند که ما را از لحاظ روحی بعد از شکست برابر سپاهان برگرداندند. ما باید رفتار حرفه ای داشته باشیم، حتی اگر در داخل میدان همدیگر را کتک زدیم بعد از بازی با هم دست هایمان را بگیریم. این وضعیت در نهایت دودش به چشم ما می رود، حتی برابر گهر که پیروز شدیم همه احساس می کردیم که جای یک چیز خالی بود، حتی من مربی وقتی می خواهم بازیکنان را گرم کنم با دیدن هیجان تماشاگران حس خوبی دارم، ولی باز هم می گویم که باید پشت رفتارهایمان یک فرهنگی داشته باشیم. وقتی ادعای این مسایل را داریم باید به خاطر آن عمل خوبی داشته باشیم.

  استقلال و سپاهان ایران بازی جهان رسانه رقابت های لیگ برتر روانشناسی عربستان قلعه نویی لیگ قهرمانان آسیا

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها