• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37108

  معاون حقوقی باشگاه استقلال اعلام کرد چنانچه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به حرف حق باشگاه مبنی بر تخفیف در محرومیت آرش برهانی توجه نکند و کارد به استخوانمان برسد، علیه تصمیمات و اعضا کمیته انضباطی به مراجع قضایی شکایت می‌کنیم.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، روابط عمومی باشگاه استقلال در نامه ای که برای گروه ورزشی خبرگزاری مهر ارسال کرده، صحبت های بزرگی معاون حقوقی این باشگاه خطاب به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را مطرح کرد که متن این صحبت های را در زیر می خوانید.

  بزرگی معاون حقوقی باشگاه استقلال در خصوص محرومیت آرش برهانی گفت: محرومیت برهانی از ۳ بازی لیگ برتر به خاطر زرنگی بازیکن تراکتورسازی تبریز، تضییع حقوق بیت المال است. در تاریخ ۱۳ اسفند ۹۱ درخواست اعاده دادرسی را تنظیم و به کمیته انضباطی ارائه دادیم اما متاسفانه دفتر کمیته انضباطی اعلام کرد حق مکاتبه مستقیم با کمیته انضباطی را ندارید و مکاتبات شما با کمیته انضباطی باید از طریق سازمان لیگ صورت پذیرد.

  وی افزود: این کاغذبازی اداری با موازین مغایرت دارد و مبنای آن یک بخشنامه است که دبیرکل فدراسیون در تاریخ ۲۶ تیر سال ۸۹ خطاب به هیات فوتبال استان ها صادر و مکاتبه مستقیم باشگاه های لیگ برتر با فدراسیون فوتبال را منع کرده اما دبیرکل فدراسیون باید بداند باشگاه های استقلال و پرسپولیس صددرصد دولتی بوده و یک نهاد غیر دولتی نمی تواند مکاتبه دستگاه دولتی با خود را منع کند و این با موازین حکومتی مغایر است.

  معاون حقوقی باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: در این شرایط به ناچار نامه ای خطاب به سازمان لیگ نوشتیم و تقاضای اعاده دادرسی را ضمیمه آن کردیم و این نامه طی شماره ۴۸۸۸ مورخ ۹۱/۱۲/۲۴ در سازمان لیگ ثبت و با پی نوشت علی کاظمی دبیر سازمان لیگ به کمیته انضباطی فرستاده شد و طی نامه شماره ۹۱/۱۱۹۵ مورخ ۹۱/۱۲/۲۴ در دفتر کمیته انضباطی به ثبت رسید. بنابراین انکار وصول این نامه توسط اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در رسانه ها موجب تعجب مسئولان باشگاه استقلال شد.

  وی ضمن اشاره به اینکه رسیدگی به درخواست اعاده دادرسی این باشگاه، در مورد دیدار این تیم با تراکتورسازی تبریز به خاطر ۲۰۰ هزار تومان مسکوت مانده، تصریح کرد: کمیته انضباطی در صدور حکم شدید علیه باشگاه استقلال عجله بیش از حد داشت و بدون استماع دفاعیات باشگاه استقلال در کمتر از ۲۴ ساعت بعد از بازی، حکم محکومیت را صادر کرد اما رسیدگی به درخواست اعاده دادرسی را منوط به پرداخت ۲ میلیون ریال هزینه کرده که با توجه به وضعیت بحرانی مالی استقلال، می توانست آن را از مطالبات باشگاه از فدراسیون برداشت کند ولی متاسفانه در کمیته انضباطی اراده محکوم کردن بیشتر از بخشش و تشویق است.

  بزرگی با اشاره به مصاحبه مصطفی اکرامی یک روز بعد از صدور حکم کمیته انضباطی خاطرنشان کرد: این مصاحبه واقعیت های صحنه حرکت آرش برهانی روی مصطفی اکرامی را به وضوح تبیین کرد. اکرامی در این مصاحبه تاکید کرد که هیچ آسیبی ندیده و با" زرنگی" و با انگیزه" کمک به تیم خود" خودش را زمین زده تا آرش اخراج شود.

  وی اضافه کرد: محروم کردن باشگاه به انجام بازی بدون هوادار برخلاف اصل شخصی بودن جرائم و مجازات بوده و چنانچه این حکم در مورد یک باشگاه دولتی باشد، با محروم کردن باشگاه از درآمد بلیت فروشی به حقوق بیت المال ضرر وارد می شود و در این مورد باشگاه حق مطالبه خسارت خود را از صادرکنندگان این رأی محفوظ می دارد. سیاست باشگاه استقلال فعلاً این است که اختلافات و منازعات ورزشی به محاکم دادگستری کشیده نشود و در کمیته انضباطی حل فصل شود اما اگر گوش شنوایی در این کمیته وجود نداشته باشد به استناد نظریه شماره ۸۱۳۰/۷ مورخ ۸۸/۱۲/۲۶ اداره حقوقی قوه قضائیه، علیه تصمیمات و حتی اعضای این کمیته به مراجع قضایی شکایت می کنیم.

  معاون حقوقی استقلال در پایان گفت: همانطور که در نامه تقاضای اعاده دادرسی آورده ایم، باشگاه خدمات بازیکن را پیش خرید می کند. محروم کردن یک بازیکن باشگاه دولتی در حقیقت تضییع حقوق بیت المال است و چنانچه کمیته انضباطی به حرف حق باشگاه مبنی بر تخفیف در محرومیت آرش برهانی توجه نکند و کارد به استخوانمان برسد علیه تصمیمات و اعضا کمیته انضباطی به مراجع قضایی شکایت می کنیم.

  استقلال و پرسپولیس اسماعیل حسن زاده بازی باشگاه استقلال تراکتورسازی تبریز درآمد زمین کمیته انضباطی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مصاحبه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها