• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37003

  علیرضا سلیمانی وزنه بردار نوجوان ایران به یک مدال طلا ودونشان نقره دسته به اضافه ۹۴ کیلوگرم مسابقات قهرمانی جهان دست یافت و پیمان جان نیز در جایگاه پنجم ایستاد تا تیم ملی وزنه برداری ایران در رده چهارم جهان قرار گیرد.

  به گزارش پ ارس به نقل از ایسنا، در آخرین روز مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان در تاشکند ازبکستان، وزنه برداران دسته به اضافه ۹۴ کیلوگرم به رقابت پرداختند وعلیرضا سلیمانی موفق شد نشان طلای یک ضرب و مدال های نقره دو ضرب و مجموع را از آن خود کند.

  پیمان جان نیز در حرکت یک ضرب در جایگاه هفتم ایستاد، در دوضرب چهارم شد و در مجموع نیز مقام پنجم را بدست آورد.

  سلیمانی در حرکت یک ضرب وزنه ی ۱۶۶ کیلوگرم را مهار کرد اما دو مرتبه وزنه ۱۷۴ کیلوگرمی را به زمین انداخت. با این وجود با ثبت رکورد ۱۶۶ کیلوگرم موفق شد نشان طلای یک ضرب را از آن خود کند.

  در حرکت دو ضرب نیز سلیمانی ابتدا وزنه ۱۹۲ کیلوگرم را انداخت اما در دومین مرتبه توانست آن را بالای سر ببرد و پس از آن نیز وزنه ۲۰۱ کیلوگرمی را درخواست کرد که موفق نشد آن را مهار کند و با ۱۹۲ کیلوگرم و کسب نشان نقره به کار خود پایان داد.

  وی در مجموع حرکت یک ضرب و دو ضرب با ۳۵۸ کیلوگرم نشان نقره را بدست آورد.

  پیمان جان در حرکت یک ضرب موفق شد وزنه ی ۱۴۷ کیلوگرم را بالای سر ببرد اما در مهار وزنه ۱۵۳ کیلوگرم موفق نبود بنابراین رکورد ۱۴۷ کیلوگرم را به نام خود به ثبت رساند و در رده هفتم قرار گرفت.

  وی در حرکت دو ضرب نیز وزنه های ۱۸۶ و ۱۸۰کیلوگرمی را مهار کرد اما وزنه ۱۹۰ کیلوگرمی را انداخت و با ثبت ۱۸۶ کیلوگرم در دوضرب به مقام چهارمی رسید تا با ثبت رکورد ۱۴۷ کیلوگرم در یک ضرب و ۱۸۶ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۳۳۳ کیلوگرم در رده پنجم جای بگیرد.

  اما وزنه بردار کشور ارمنستان با ثبت رکورد ۱۶۵ کیلوگرم در حرکت یک ضرب و ۲۰۰ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۳۶۵ کیلوگرم قهرمان شد.

  وزنه بردار کشور قزاقستان نیز با ۱۶۰ کیلوگرم در حرکت یک ضرب و ۱۹۱ کیلوگرم و مجموع ۳۵۱ کیلوگرم بر سکوی سوم جای گرفت.

  در رده بندی تیمی نیز ایران با کسب شش مدال طلا، سه نقره و سه برنز و ۴۰۴ امتیاز در مکان چهارم سومین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان ایستاد. در این رده بندی تیم روسیه با ۴۸۶ امتیاز قهرمان شد و تیم های مصر و قزاقستان به ترتیب با ۴۲۴ و ۴۱۶ امتیاز سکوهای دوم و سوم جهان را از آن خود کردند. به این ترتیب تیم ایران تنها با اختلاف ۲۰ امتیاز نسبت به مصر و ۱۲ امتیاز نسبت به قزاقستان از دستیابی به یکی از سکوهای نایب قهرمانی یا سومی رقابتهای جهانی بازماند و جایگاه چهارم را به دست آورد.

  با این نتیجه تیم وزنه برداری ایران به همراه روسیه، مصر، قزاقستان، رومانی، اندونزی، ارمنستان، ازبکستان و مکزیک هر دو سهمیه المپیک ۲۰۱۴ نوجوانان را نیز که در کشور چین برگزار می شود به دست آوردند.

  رده بندی ۱۰ تیم برتر رقابتهای وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان در زیر آمده است:

  ۱- روسیه با ۴۸۶ امتیاز

  ۲- مصر با ۴۲۴ امتیاز

  ۳- قزاقستان با ۴۱۶ امتیاز

  ۴- ایران با ۴۰۴ امتیاز

  ۵- رومانی با ۳۵۷ امتیاز

  ۶- اندونزی با ۳۵۰ امتیاز

  ۷- چین با ۳۵۰ امتیاز

  ۸- ارمنستان با ۳۴۱ امتیاز

  ۹- ازبکستان با ۳۳۸ امتیاز

  ۱۰ - مکزیک با ۳۲۳ امتیاز

  المپیک ایران تیم ملی جهان رقابت رومانی قزاقستان مدال طلا مصر وزنه برداری

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها