• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36815

  مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران دراولین جلسه با روسای هیئت های ورزشی پایتخت در سال ۹۲، پیشنهاد داد با تشکیل شورای ۷ نفره منتخب از ۴۷ هیئت ورزشی، در راستای فعالیت بهتر و کارآمدتر هیئت ها برنامه ریزی شود.

  به گزارش پارس ، به نقل ازایسنا، در این جلسه محمدحسین نژادفلاح بر تشکیل کمیته منابع پایدار تاکید کرد و گفت: این کمیته می تواند با برقراری ارتباط و تعامل، راهی برای درآمدزایی هیئت های ورزشی استان تهران پیدا کند.

  وی از ضرورت راه اندازی پایگاه های قهرمانی در سطح تهران و شهرستان های تابعه گفت و افزود: برای ایجاد انگیزه در ورزشکاران و افزایش سهم ورزش پایتخت در بازیهای آسیایی۲۰۱۴، ایجاد پایگاه های قهرمانی باید در دستور کار قرار گیرد و تهران، اولین استانی است که طی دو، سه هفته آینده، پایگاه قهرمانی خود را در شمیران نو افتتاح می کند.

  نژادفلاح ادامه داد: این پایگاه ها، به هیئت های ورزشی اختصاص می یابد تا با تربیت استعداها، در برنامه های مختلف ورزشی همانند جشنواره فجر، مشارکت و تاثیر گذاری خود را نشان دهند.

  مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران از ایجاد دانشگاه ورزش خبر داد و گفت: مجوزهای این دانشگاه، اخذ شده و فوتبال یکی از رشته های آن خواهد بود، ضمن آن که ساختمان خیابان بوشهر را برای این کار در نظر گرفته ایم.

  به گفته وی، تجلیل از قهرمانان، مدیران و پیشکسوتان پایتخت، تهیه کتاب شهدای رشته های مختلف ورزشی استان تهران و برگزاری مسابقات کشورهای اسلامی و رقابتهای بین کلانشهرها، باید در دستور کار قرار گیرد و ادامه داد: از هیئت های ورزشی پایتخت انتظار می رود تعامل خود را با هیئت های شهرستانهای تابعه، فدراسیون ها، دانشگاه ها، قهرمانان و اداره کل افزایش دهند و مسئولان هیئت ها باید تلاش کنند به عضویت هیئت رئیسه فدراسیون ها درآیند.

  نژادفلاح همچنین بر ارائه برنامه یکساله از سوی هیئت های ورزشی استان تهران، برگزاری ماهیانه این گونه جلسات، استفاده از مشاوران در رشته مربوطه، دعوت از صاحبنظران و ارتباط با اساتید، جلسه مشترک با فدراسیون ها، خودگردان بودن هیئت ها و جذب اسپانسر نیز تاکید کرد.

  در جریان این جلسه، معاون توسعه امور ورزش اداره کل هدفگذاری هیئت های ورزشی در برنامه ریزی ها براساس اهداف وزارت ورزش و جوانان و برنامه پنجم را مورد اشاره قرار داد و از ضرورت برگزاری سمینارهای علمی و جشنواره های بزرگ گفت.

  ابوالفضل ملاجعفری، انگیزه مسئولان و حضور سرمایه گذاران و بخش خصوصی را از نقاط قوت هیئت های ورزشی بر شمرد و ادامه داد: در سال گذشته، ۲۸۰ نفر از استان تهران به تیم های ملی دعوت شدند و آمار بیمه شدگان ۱۵ درصد رشد داشته که قابل تامل است.

  در این جلسه همچنین رئیس مرکز توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای از تدوین برنامه های استراتژیک و عملیاتی خبر داد و گفت: برنامه مداری، طراحی سیستم نظارت، نظام مند نمودن هیئت ها، فرمت یکسان برای تقویم ورزشی، سیستم نظارت، تدوین شاخص های عمومی و اختصاصی، ارزشیابی عملکردها، سطح بندی هیئت ها، توزیع متوازن تجهیزات واعتبارات، متمرکز نمودن محل استقرار هیئت های ورزشی و طراحی، ساز و کار یکسان و نظام مند در انتخاب روسای هیئت ها، در بحث استراتژیک مد نظر است.

  سلطانی ادامه داد: در بحث عملیاتی هم، جلسات هم اندیشی، نظارت بر آموزش، برگزاری مجامع، تجمیع ارزیابی عملکرد سه ماهه هیئت ها و تجلیل از قهرمانان و پیشکسوتان مورد توجه است وانتظار داریم ایجاد بانک اطلاعات جامع، ارائه آمار و عملکرد، هدف گذاری برای برنامه های سالجاری و سالهای آینده، اهتمام در برگزاری مجامع عادی سالیانه و ثبت وضع موجود هیئت های ورزشی در شاخص هدف، مد نظر قرار گیرد.

  در بخش پایانی این جلسه، روسای هیئت های ورزشی استان تهران به بیان دیدگاه های خود پرداختند که از آن جمله می توان به تاکید آنان بر دعوت و همکاری با پیشکسوتان، علمی کردن ورزش، تشکیل صندوق تعاون در اداره کل، کمک مالی به هیئت ها، متمرکز نمودن هیئت ها، تجهیز مناسب ورزشکاران، نیاز سنجی هیئت ها، ایجاد سالن استاندارد، تشکیل کمیته اسپانسرینگ واعزام ورزشکاران تهران به خارج از کشور، اشاره کرد.

  استان تهران استاندارد پایتخت تقویم رشته های مختلف ورزشی شاخص مدیر کل ورزش و جوانان استان معاون ورزش و جوانان وزارت ورزش و جوانان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها