• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36556

  چهارمین ملی پوش وزنه‌برداری ایران موفق شد اولین مدال مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان را برای ایران به ارمغان آورد.

  گزارش پارس به نقل از ایسنا، در ادامه مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان که در تاشکند ازبکستان در حال برگزاری است، وزنه برداران گروه A دسته ۸۵ کیلوگرم به رقابت پرداختند و علیرضا دهقان ملی پوش وزنه برداری ایران در حرکت یک ضرب توانست وزنه های ۱۳۹ و ۱۴۶ کیلوگرم را بالای سر ببرد اما در مهار وزنه ۱۴۹ کیلوگرم موفق نبود. با این حال او با ثبت رکورد ۱۴۶ کیلوگرم در حرکت یک ضرب موفق شد در جایگاه نخست قرار بگیرد.

  در حرکت دوضرب نیز دهقان در مهار وزنه های۱۶۸ و ۱۷۳کیلوگرم موفق بود اما نتونست وزنه ۱۷۶ کیلوگرمی را بالای سر ببرد و رکورد ۱۷۳ کیلوگرم به نام وی به ثبت رسید و این ملی پوش موفق شد در مجموع با ثبت رکورد ۳۱۹ کیلوگرم برسکوی نخست جای بگیرد و علاوه برکسب مدال طلا چراغ کاروان ایران را در پنجمین روز مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان روشن کند.

  همچنین وزنه بردار کشور چین با ثبت رکورد۱۴۵ کیلوگرم در حرکت یک ضرب و ۱۶۷ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۳۱۲ کیلوگرم در مکان دوم ایستاد.

  وزنه بردار روسیه نیز با مهار وزنه ۱۳۷ کیلوگرم در یک ضرب و ۱۶۶ کیلوگرم در دوضرب و مجوع ۳۰۳ کیلوگرم برسکوی سوم قرار گرفت.

  دهقان با ثبت رکورد ۳۱۹ کیلوگرم موفق شد رکورد مجموع ایران را که تا پیش از این با ۳۱۶ کیلوگرم در اختیار سعید محمد پور بود، را به میزان سه کیلوگرم ارتقا بخشد.

  ایران جهان چین رقابت روسیه مدال طلا ملی پوش وزنه برداری نوجوانان کیلوگرم
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها