• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35843

  رییس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی هدف از افتتاح نخستین دانشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در مشهد را تربیت نیروهای متخصص تربیت بدنی برای ورزش کشور عنوان کرد.

  به گزارش پارس ، دکتر مهدی طالب پور در گفت وگو با خبرنگار علم ورزش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، درباره افتتاح نخستین دانشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در مشهد، اظهار کرد: با مطالعاتی که در داخل و خارج از کشور پیرامون افتتاح دانشگاه ورزش داشتیم، تصمیم بر این گرفتیم تا با تاسیس دانشگاهی کاملا با نگاه علمی و تخصصی به تربیت نیروهای انسانی متخصص در رشته علوم ورزشی و تربیت بدنی بپردازیم که البته سعی ما بر این است که یک مرکز علمی با برنامه ها و اهداف ورزش کشور داشته باشیم.

  وی افزود: برای این که دانشگاه علوم ورزش و تربیت بدنی نیاز به ساخت و ساز ورزشی نداشته باشد، محل این دانشگاه را در مجاورت ورزشگاه ثامن الائمه مشهد در نظر گرفتیم که بودجه تاسیس این باشگاه به صورت مشترک و از طریق هیات امنای دو وزارتخانه تامین خواهد شد.

  طالب پور اضافه کرد: عملکرد این دانشگاه نسبت به سایر دانشکده های تربیت بدنی متفاوت خواهد بود، به طوری که علاوه بر تربیت نیروهای صرف متخصص تربیت بدنی، این دانشگاه به لحاظ کاربردی و بر حسب نیاز ورزش کشور نیروهایی را تربیت خواهد کرد که خروجی آن به درد ورزش بخورد تا در آینده در اختیار فدراسیون ها، باشگاه ها و ادارات، ارگان های ورزشی قرار بگیرد.

  رییس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی از جذب دانشجو در سه مقطع لیسانس، ارشد و دکترا از مهر ماه در این دانشگاه خبر داد و گفت: البته تصور ما بر این است در ابتدا در دو مقطع لیسانس و کارشناسی ارشد دانشجو بپذیریم و پس از نیازسنجی برای فدراسیون ها، باشگاه ها، ادارات کل تربیت بدنی و وزارتخانه سپس در جهت تامین نیروی انسانی متخصص اقدام به جذب دانشجو در مقطع دکترا نماییم. در مجموع هدف نهایی ما از تاسیس این دانشگاه تربیت نیروهای انسانی متخصص و تامین فضای کار برای این نیروهاست تا در آینده برای ورزش کشور اثر بخشی لازم را داشته باشد.

  وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر دانشجویان رشته تربیت بدنی فقط برای علم ورزش تربیت می شوند، ولی هدف ما بر این مبناست تا از طریق این دانشگاه دانشجویانی را بر حسب نیاز فدراسیون ها و باشگاه ها تربیت کنیم نه فقط در جهت ارتقای دانش ورزشی آنها. از بین المللی شدن این دانشگاه در آینده نزدیک خبر داد و پس از جذب دانشجویان داخلی، مهم ترین هدف ما برقراری ارتباطات بین المللی با سایر کشورها از طریق جذب دانشجویان خارج از کشور است که در این زمینه رایزنی های لازم صورت گرفته و به زودی این امر محقق خواهد شد.

  طالب پور در پایان اظهار کرد: این دانشگاه در ابتدا با سه دانشکده کار خود را شروع خواهد کرد، اما در آینده بنا داریم تعداد این دانشکده ها را به هفت تا هشت دانشکده ارتقا دهیم.

  به گزارش ایسنا، دانشگاه تربیت بدنی امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۷ با حضور وزیر ورزش و جوانان و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مشهد افتتاح خواهد شد.

  بودجه دانشجو دانشجویان ایران ساخت و ساز علوم تحقیقات و فناوری کارشناسی ارشد مشهد نیروی انسانی وزارتخانه وزیر ورزش و جوانان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها