• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35834

  رییس فدراسیون بدمینتون ایران معتقد است، نوا آرمادا در حضور پنج ساله خود در ایران توانسته بر روی روند رشد بدمینتون ایران تاثیر گذار باشد.

  پارس : محمدرضا پوریا در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، اظهار کرد: نوا آرمادا در زمان آقای کرباسیان به ایران آمد و پس از انتخاب شدن من، دو سال دیگر نیز با وی قرارداد بستیم و در کل پنج سال در این هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت و حضورش در این پنج سال بسیار مفید بود. به طوری که در گذشته بازیکنان تیم ملی پسران سه، چهار نفر بیشتر نبودند، اما در مسابقات دهه فجر ۱۸ نفر در ترکیب ملی حضور داشتند که این نتیجه فعالیت نوا آرمادا در مدت حضورش در ایران است.

  پوریا با بیان این که در حال حاضر پشتوانه های خوبی در تیم ملی وجود دارد، گفت: نوا آرمادا رویکرد خیلی خوبی را آغاز کرد. به گونه ای که بازیکنان با استعدادی که کمیته استعدادیابی معرفی می کرد، به اردوهای تیم ملی که در کمپ های تیم ملی در استان ها برگزار می شد، می آورد نتیجه اش این شد که در مسابقات دهه فجر در رده نوجوانان بازیکنانی از سیستان و بلوچستان، دیوان دره، علی آبادی و در رده جوانان بدمینتون بازی هایی از گیلان، زنجان و تهران حضور داشتند. همچنین در تمام این اردوها بازیکنان رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به همراه مربی هایشان حضور داشتند و زمانی می شد که ۱۰ تا مربی در کمپ تیم ملی حاضر بودند و از آموزش های نوا آرمادا بهره می بردند و در حال حاضر نیز بدنه مربیگری خوب و قوی در داخلی کشور داریم.

  رییس فدراسیون بدمینتون در پاسخ به این سوال که نواآرمادا در این پنج سال چقدر توانستم زمینه مدال آوری و قهرمانی بدمینتون بازی های ایران را در آسیا فراهم کند؟ تصریح کرد: در مورد مدال آوری در آسیا باید گفت که برنامه ریزی در کوتاه مدت جواب نمی دهد. نوا آرمادا زمینه پشتوانه سازی در تیم ملی را برای ما فراهم کرد، اما برای کسب مدال در آسیا نیاز به یک برنامه ریزی هشت ساله داریم. البته ما در دو سال اخیر توجه ویژه ای به رده نوجوانان در هر دو بخش دختران و پسران داشته ایم، اما با یک برنامه دو ساله و با وجود قهرمان های جهان که همه از جنوب شرق آسیا هستند، نمی توانیم به دنبال کسب مدال باشیم، بلکه به برنامه ریزی و پشتوانه سازی بیشتری نیاز است.

  پوریا در مورد کم شدن اردوهای بلند مدت تیم ملی در سال های اخیر حضور نوا آرمادا در ایران نیز بیان کرد: در دو سال اول حضور نوا آرمادا در ایران، تمام اردوهای تیم های در کمپ تهران برگزار می شد و ما این نگاه را عوض کردیم که آرمادا به مراکز استان های ایران هم برود تا علاوه بر برنامه ریزی در هیات ها، از داشته های آنها نیز کمک بگیرد و اردوهایی که در کل کشور برگزار شده به مراتب بیشتر از اردوهای سه سال گذشته بوده است.

  رییس فدراسیون بدمینتون در پایان درباره نزول رنکینگ بدمینتون بازی های ایران در رده بندی جهان نیز گفت: تعداد بازیکنان ایران بی شمار شده، بنابراین رقابت بسیار سنگین تر است البته اعزام بیشتر به مسابقات نیز می تواند تاثیرگذار باشد و امیدوارم امسال با برنامه ریزی خاص و با کمک وزارت ورزش و جوانان بتوانیم اعزام های بیشتری را داشته باشیم.

  ایران بازی تیم ملی جهان دانشجویان ایران دهه فجر رشد رقابت سیستان و بلوچستان وزارت ورزش و جوانان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها