• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35600

  مدیرعامل باشگاه نفت تهران بی‌ثباتی مدیران را یکی از نقاط تاریک فوتبال ایران در سال ۹۱ دانست. منصور قنبرزاده درباره فوتبال ایران در سال جدید، گفت: اولویت ما در سال ۹۲ باید انتخاب مدیران با دانش، متخصص و شایسته باشد و در درجه دوم حمایت و حفظ آنها در دستور کار قرار بگیرد. متاسفانه نبود این دو مقوله در چند سال اخیر و به ویژه سال ۹۱، نقطه تاریک فوتبال ما بود.

  به گزارش پارس ، به نقل ازایسنا، وی همچنین اظهار کرد: در سال ۹۲ فوتبال ایران برنامه محور باشد و بر اساس نیازها هدفگذاری داشته باشد. برنامه ها هم باید با استفاده از کارشناسان مشخص باشد و مهم تر از همه با فشارهای بیرونی تغییر نکنند.

  مدیرعامل باشگاه نفت تهران در ادامه درباره وضعیت فوتبال ایران در سال ۹۱، گفت: اگر بخواهیم منصفانه بگوییم باید سال گذشته را به دو بخش تقسیم کنیم. بخش اول بی ثباتی های ورزش کشور بود که خواه و ناخواه روی فدراسیون فوتبال هم تاثیرگذار بود.

  وی در ادامه دومین بخش ضعف های فوتبال ایران در سال ۹۱ را ضعف در اجرای قوانین دانست: گاهی اعمال سلیقه ها و فشارهای بیرونی باعث تغییر اجرای قوانین شد. مثلا وقتی از سازمان لیگ خواستیم که بازی ما با گهر و پرسپولیس در جام حذفی یک روز عقب بیفتد، موافقت نشد، ولی بازی با سپاهان به درخواست اصفهانی ها با تاخیر برگزار شد، هر چند خود ما با این تصمیم موافقت کردیم.

  قنبرزاده افزود: یک بار هم پیش آمد که مربی تیمی به دلیل تخلف در حین بازی محروم شد، ولی بدون این که کمیته داوران تصمیم جدیدی بگیرد، رای در کمیته انضباطی شکسته شد و به نظر می رسد اگر آن تیم از پشتوانه مردمی و خاصی برخوردار نبود چنین اتفاقی رخ نمی داد. همچنین برخی تصمیم های غیر کارشناسانه صورت گرفت که سریع تغییر کرد. مثل تنبیه مایلی کهن که بعد معلوم شد اشتباه بود و به تشویق او منجر شد! این برخوردها نوعی بی ثباتی و بی عدالتی را باعث شده است.

  وی ادامه داد: در حوزه فوتبال ملی هم با وجود آن که کی روش فرد شناخته شده ای در دنیای فوتبال است، با این حال اختیاراتی که به وی داده شد بیش از وظایف فنی اش بود که این کار در هیچ جای دنیا موسوم نیست.

  مدیرعامل باشگاه نفت تهران، ادامه داد: در سال ۹۱ موفقیت هایی هم داشتیم. انتخاب فدراسیون فوتبال به عنوان فدراسیون برتر آسیا و کسب سه و نیم سهمیه آسیایی موفقیت های ما در سال گذشته بود. تعامل مدیران باشگاه ها هم در سال ۹۱ خوب بود.

  وی در ادامه به شکست تیمش در دیدار حساس برابر سپاهان اشاره کرد و گفت: در آن بازی خوب و جذاب، عملکرد خوبی داشتیم. اسیر ضد حمله های حریف شدیم. متاسفانه بازی را به پختگی و تجربه بازیکنان خلاق سپاهان باختیم.

  قنبرزاده درباره برنامه های تیمش در سال ۹۲ هم گفت: برای امسال هم برنامه های مشخصی داریم. او اولین گام در نظر داریم که ۸۰ درصد بازیکنان را حفظ کنیم و در پست هایی که نیاز به بازیکن جدید داریم، تیم را ترمیم کنیم. اکنون چند بازیکن را در نظر داریم، ولی تا پایان فصل برای مذاکره صبر می کنیم.

  وی درباره کادر فنی تیمش هم اظهار کرد: از ابراهیم زاده و همکارانش رضایت کامل داریم و مایلیم که فصل بعد را هم با ایشان ادامه دهیم، اما قراردادمان در پایان فصل تمام می شود و ماندن یا نماندن کادر فنی در تیم به نظر خودشان بستگی دارد.

  بازی پرسپولیس جام حذفی سازمان لیگ فدراسیون فوتبال فوتبال فوتبال ایران کمیته انضباطی کمیته داوران نفت تهران
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها