• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35531

  تیم بسکتبال جوانان که مسابقات قهرمانی جهان را پیش رو دارد از اردیبهشت‌ماه اردوهای آماده‌سازی خود جهت شرکت در این رقابت‌ها را زیر نظر مهران حاتمی آغاز می‌کند.

  به گزارش پارس ، به نقل از مهر، تیم بسکتبال جوانان به واسطه عنوان سومی آسیا که سال گذشته آن را به دست آورد، موفق به کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان شد. این رقابت ها تیرماه به میزبانی جمهوری چک و در شهر پراک برگزار می‎ شود. به همین منظور اردوهای آماده سازی تیم بسکتبال جوانان ایران برای شرکت در این رقابت ها از اردیبهشت ماه آغاز می شود.

  محمدرضا مشحون، مدیر سازمان تیم های ملی بسکتبال در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تائید این مطلب اظهارداشت: تیم بسکتبال نوجوانان هم باید تیرماه در رقابت های قهرمانی غرب آسیا (لبنان) شرکت کند اما اعزام جوانان به مسابقات جهانی پیش از آن انجام می شود و به همین دلیل برنامه ریزی های سازمان تیم های ملی برای سال جدید از این تیم آغاز می شود.

  وی تصریح کرد: عملکرد خوب در مسابقات جهانی اهمیت زیادی دارد به همین دلیل باید برنامه ریزی کاملی برای تیم جوانان داشته باشیم. در همین راستا تصمیم داریم برای این تیم یک مرحله اردوی برون مرزی و برگزاری آن در یکی از نقاط اروپا پیش‎ بینی کنیم. تصمیم داریم پیش از اعزام تیم جوانان به محل برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در چک، بازیکنان در یک اردوی اروپایی شرکت کنند تا با انجام دیدارهای تدارکاتی به آمادگی بهتری دست یابند.

  مدیر سازمان تیم های ملی بسکتبال تاکید کرد: اینکه اردوی اروپایی تیم جوانان چه زمان و کجا برگزار شود هنوز به طور کامل مشخص نشده اما آنچه مسلم است از اردیبهشت‎ ماه اردوهای آماده سازی این تیم آغاز می شود و به مرور برنامه ریزی برای آنها کامل خواهد شد.

  مشحون با تاکید بر اینکه مهران حاتمی سرمربی تیم بسکتبال جوانان در مسابقات قهرمانی جهان است، در پاسخ به این پرسش که" دیگر اعضای کادر فنی این تیم را چه کسانی تشکیل می دهند" ؟ ، گفت: سال گذشته و برای مسابقات قهرمانی آسیا قاسم کیانی و صالح نیا مربیان تیم بودند و فعلا تصمیمی برای تغییر آنها نداریم.

  به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان جهان با حضور ۱۶ تیم برگزار می شود. تیم های لیتوانی، مدافع عنوان قهرمانی و آرژانتین و جمهوری چک میزبان به عنوان حریفان تیم بسکتبال جوانان ایران در گروه B رقابت‎ های قهرمانی جهان معرفی شده اند.

  آرژانتین ایران بسکتبال تیم های ملی جهان چک رقابت عنوان قهرمانی لبنان مسابقات قهرمانی آسیا

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها