• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35479

  ازیکن جدید ایرانی - سوئدی تیم ملی فوتبال در مصاحبه ای مشروح به دوران فوتبالی خود اشاره کرده و همچنین بازی برای تیم ملی ایران را افتخار بزرگی برای خود دانسته است. او تاکید کرده که طرفدار هیچکدام از تیم های پرطرفدار تهرانی نیست.

  به گزارش پارس ، به نقل ازمهر، « ویلیام فیلیپ سیروس آتشکده» مصاحبه مفصلی را با سایت persianfootball انجام داده که آن را از نظر می گذرانید:

  *می توانید در خصوص دوران بازیگری خود از کودکی تا حال برای ما بگویید؟
  - از زمانی که چهارساله بودم فوتبال بازی می کنم. فوتبالم را با یک باشگاه کوچک به نام" آزالیا بی کی" آغاز کردم و سپس به تیم" آی اف ال گوته بورگ" پیوستم. هشت سال در آکادمی آنها به فوتبال خود ادامه دادم و سپس در سال ۲۰۰۹ به تیم اول این باشگاه پیوستم. تا سال ۲۰۱۰ در آنجا بودم و سپس در ژانویه ۲۰۱۱ به تیم" اوربرو اس کی" پیوستم.

  * سبک بازی خود را چگونه تشریح می کنید. نقاط قوت بازی خود را بیان کنید؟
  - من یک بازیکن سریع و تکنیکی و یک گلزن خوب هستم. معمولا در پست مهاجم مرکزی بازی می کنم و کمی هم نسبت به عمق تمایل دارم.

  * فکر می کنید در چه بخش هایی باید فوتبال خود را ارتقا دهید؟
  - به نظرم در تمام بخش ها نیاز دارم که بیش از پیش ارتقا پیدا کنم.

  * آیا می توانید فارسی صحبت کنید؟
  - تقریبا همه چیز را می فهمم و کمی هم می توانم صحبت کنم اما در حال یادگیری زبان فارسی هستم و خیلی زود قادر خواهم بود که این زبان را به روانی صحبت کنم.

  * آیا تا به حال به ایران سفر کرده اید؟
  - متاسفانه هرگز فرصت نداشته ام که در ایران حضور پیدا کنم اما همیشه به فکر حضور در آنجا هستم.

  * اقوام شما بیشتر در کجای ایران ساکن هستند؟
  - خرمشهر و تهران.

  * آیا شما شناختی از فوتبال ایران دارید؟
  - نه چندان زیاد اما بعضی از چیز ها را در مورد فوتبال ایران می دانم به عنوان مثال رقابت بزرگ بین تیم های استقلال و پرسپولیس.

  * کدام بازیکنان حال حاضر یا پیشین فوتبال تحسین شما را بر می انگیزند؟
  - من سبک فوتبال لیونل مسی را خیلی دوست دارم و همین طور زلاتان ابراهیموویچ. این دو سبک متفاوتی از فوتبال ارائه می کنند و شما می توانید چیزهای زیادی از آن ها بیاموزید.

  * آیا شما طرفدار یک تیم خاص ایرانی هستید؟
  - نه هنوز. البته در خصوص دربی های تهران چیزهای زیادی شنیده ام. بازی کردن مقابل هواداران بیشمار حتما جالب خواهد بود.

  * شما یک بار در گفتگو با رسانه های سوئدی اعلام کردید که بازی برای تیم ملی سوئد گزینه منطقی تری خواهد بود اما شما تیم ایران را برگزیدید. آیا این اظهارنظر دروغ بود و یا شما نظر خود را تغییر دادید؟ و یا وقتی که فهمیدید نمی توانید به تیم ملی سوئد دعوت شوید، پیشنهاد ایران را پذیرفتید؟

  - من هرگز در ها را به روی ایران نبستم اما هر دو تیم در نظر داشتند که مرا دعوت کنند و من می خواستم همه گزینه ها را در دست داشته باشم. زمانی که دیدم سوئدی ها مرا دعوت نمی کنند به دعوت کارلوس کی روش پاسخ مثبت دادم و افتخار می کنم که چنین تصمیمی گرفتم. فکر می کنم برای من به عنوان یک بازیکن موقعیت خوبی است که بتوانم در تیم ملی ایران بازی کنم.

  * هدف شما با تیم ملی ایران چیست؟
  - صعود به جام جهانی و جام ملت های آسیا.

  * در سیستم ۳-۳-۴ شما کجا راحت تر بازی می کنید؟
  - خیلی راحت تر خواهم بود که به عنوان مهاجم مرکزی بازی کنم اما در حال حاضر در این پست بازیکنان خیلی خوبی داریم.

  * آیا بازی برای تیم زیر ۲۳ سال ایران (المپیک) یک گزینه بود؟
  - البته آن هنوز هم یک گزینه است. اگرمن دعوت بشوم و با بازی های باشگاهی ام تداخلی نداشته باشد می توانم با این تیم بازی کنم.

  * آیا شما برای پیوستن به تیم ملی ایران با امید نظری صحبت کردید؟
  - نه من هنوز با او صحبت نکرده ام.

  * نحوه استقبال از شما در ایران چطور بود؟
  - در اردوی ایران خیلی از من استقبال کردند و همه به میزان زیادی به من کمک کردند. بازیکنان رابطه خیلی خوب و دوستانه ای با من داشتند.

  * به طور کل قدرت فوتبال ایران را در قیاس با فوتبال سوئد برای مثال چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا آنجا تفاوت های اصلی در نوع دیدگاه های بازی از جمله تکنیک، تاکتیک و انضباط وجود دارد؟

  - فکر می کنم بازیکنان ایرانی تکنیکی تر از بازیکنان سوئدی هستند. اما بازیکنان سوئدی به لحاظ فیزیکی قوی ترند. بازیکنان بسیاری از ایران در فوتبال اروپا دوران خوبی را تجربه کرده اند البته من در خصوص تاکتیک و انضباط نمی توانم اظهارنظری داشته باشم چون هنوز چیزی ندیده ام.

  * ایران پس از شکستی که مقابل ازبکستان متحمل شد در شرایط دشواری قرار دارد. شما شانس ایران را برای صعود به جام جهانی برزیل چقدر ارزیابی می کنید؟
  - گروه ما هنوز زنده است و من فکر می کنم و امیدوارم که ایران بتواند قدرتمندانه به کار خود پایان دهد. این برای هواداران و کشور اتفاق بزرگی خواهد بود.

  * در کنار رقابتهای جام جهانی آیا بازی برای تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا که در سال ۲۰۱۵ در استرالیا برگزار می شود برای شما یک رویا خواهد بود؟
  بازی برای تیم ملی همیشه یک رویاست. بنابراین در هر مسابقه ای که شما با پیراهن تیم ملی کشورتان به میدان بروید به مانند رویایی است که محقق شده و باید از آن لذت ببرید.

  * آیا چیز دیگری هست که بخواهید بگویید؟
  - برای همه ایرانی ها سال خوبی را آرزو می کنم و باید بگویم فوتبال بدون هواداران هیچ است.

   

  ایران بازی پرسپولیس تیم ملی ایران تیم ملی فوتبال جام جهانی رسانه سوئد لیونل مسی مصاحبه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها