به گزارش پارس به نقل از ایسنا، امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از بازی تیمش برابر الهلال از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا گفت: بازی استقلال و الهلال بازی بسیار سختی است. در بازی گذشته هم این طور بود. الهلال از تیم هایی است که فوتبال را بسیار خوب انجام می دهد. این تیم از بهترین تیم های خلیج فارس است. نیمه اول فینال را ما برده ایم. این بازی یک بازی فینال گونه بود که به لطف خدا و اهل بیت موفق شدیم، پیروز شویم. فردا هم امیدوارم با حضور طرفداران مان نیمه دوم را هم ببریم. الهلال نقاط قوتی دارد. این تیم در خط هافبک بسیار بازیکنان جنگنده ای دارد. در بازی گذشته هم بسیار ما را اذیت کرد اما با گذاشتن منتظری در جناح راست آن منطقه را به خوبی پوشش دادیم. سپس با آوردن حمودی سرعت زیادی به جناح راست مان دادیم و تغییرات مان جواب داد. به هر حال آن بازی به تاریخ پیوسته و باید به فکر نیمه دوم باشیم.

او در ادامه در پاسخ به سوالی درباره غیبت مجیدی افزود: آقای مجیدی در بازی با سپاهان در دقایقی با مشکل کمر برخورد کرد. به او گفتیم پنالتی بزند که او به علت مصدومیت نتوانست بزند. به مربیان گفته بودیم مجیدی بزند ولی مجیدی به آنها گفته بود، کمرم درد می کند و فردای بازی به پزشکان ما تماس گرفت و گفت حتی نمی توانم تکان بخورم. ما هم خواستیم به ایشان استراحت بدهیم و با نظر تیم پزشکی تصمیم گرفتیم که فردا جزو لیست ۱۸ نفره نباشد.

سرمربی استقلال در ادامه با مهم دانستن نقش هواداران در بازی فردا بیان داشت: امروز جلسه خوبی داشتیم تا فردا بخش خوبی از قراردادها پرداخت شود. البته این بخش خوب از نظر ماست وگرنه مبلغ آن چندان بالا نیست. جا دارد از کسانی که در این بین نقش داشتند تشکر کنم. درباره پاداش هم در عربستان قول هایی داشتیم که امیدواریم تهیه شود و به بازیکنان داده شود اما درباره تماشاگران باید بگویم بعضی ها می گویند، یار دوازدهم هستند ولی به نظر من تماشاگران یار اول هستند. حضورشان باعث انگیزش برای هر دو تیم می شود. هواداران استقلال همواره از لحاظ فرهنگ و رفتار الگو هستند. به هر حال چه آنهایی که می آیند و چه نمی آیند، امیدواریم با دعای خیرشان باعث پیروزی ما شوند.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر معطلی تیم الهلال در فرودگاه گفت: ما سه ساعت به علت انگشت نگاری و خراب بودن گیت در عربستان معطل شدیم. به هر حال این مسائل مربوط به پلیس می شود. امروز هم خبر ندارم که برای الهلال چه اتفاقی افتاده است.

قلعه نویی گفت: از بازیکنان بسیار تشکر می کنم که تاکنون با عشق و تعصب بسیار زیاد پای کار بوده اند. این حق آنهاست و به نظرم از شیر مادر برای آنها این پول حلال تر است و به قول برهانی شارژ روحی خوبی است. امروز گفتیم که آن بازی جزو تاریخ شده و به بازیکنان هم همین را گفتیم؛ چرا که بازی هم می تواند خطرناک باشد و هم بازی آسانی باشد. اگر فنی فکر کنیم و بر اساس قدرت تاکتیکی و آمادگی مان مثل بازی رفت باشیم، قطعا به هدف مان خواهیم رسید. محور صحبت های من در این دو سه روزه همان چیزهایی بود که شما اشاره کردید.

قلعه نویی در پاسخ به راه ندادن خبرنگار یکی از بخش های خبری سیما به تمرین استقلال گفت: این جای تاسف است که شما این گونه صحبت می کنید. ایشان آمد، یک ساعت از تمرین ما فیلم گرفت، با همه مصاحبه گرفت. شما بگویید این درست است؟ اصلا چنین چیزی نبوده است. شاید ایراد شما این است که اگر یک کسی جواب شما را نخرد، هر کاری دلتان بخواهد می کنید؛ من جمله قضاوت اما در مورد آدم هرچه که بگویید، آدم نباید ناراحت شود. البته تلویزیون ما برود، بررسی کند که مدیران خودش به سفر می رود، چند نفر هستند یا سیاسی ها برای سفر یک هواپیما می برند. تلویزیون ارزشی شما به این ها اشاره نمی کند. سفر ما یک سفر معنوی بوده و ما یک باشگاه فرهنگی هستیم. ۸۰ نفر بودیم و هیچ هزینه ای برای باشگاه نداشت. چرا ۲۰: ۳۰ درباره هواپیمای ما نگفت که ۲۵۰ میلیون به نفع بیت المال کار کردیم. چرا ۲۰: ۳۰ به این ها اشاره نمی کند؟ کاش قدرت داشتیم ۸۰۰ نفر را به این سفر معنوی ببریم. هیچ کاری برای باشگاه نداشتیم، کار فرهنگی می کنیم، می گویند، چرا می کنید؟ نمی کنیم، می گویند چرا نمی کنید؟

قلعه نویی برهانی را شاهد مدعایش گرفت که دیروز با هیچ خبرنگاری صحبت نداشته و افزود: شاید من آن روز آمادگی نداشته باشم و نخواهم صحبت کنم. اگر جواب کسی را بدهم و جواب شما را ندهم، می توانید ناراحت شوید اما شما آمده اید یک ساعت از تمرین ما فیلم گرفته اید. آمده اید با همه مصاحبه گرفته اید، کارتان را کرده اید اما من امروز روی فرم نیستم. به بقیه خبرنگاران هم گفتم فردا در کنفرانس صحبت خواهم کرد. شما چون میکروفن دارید، فکر می کنید حتما حق با شماست.

در این بین خبرنگار ۲۰: ۳۰ گفت: ما گفته ایم که مواظب باشید، پول از جیب بیت المال نرود. قلعه نویی پاسخ داد: اصلا برنامه شما را ندیده ام. زیاد تلویزیون نگاه نمی کنم. یک باشگاهی آمده که ۸۰ نفر را اعزام کرده است. هواپیمایی زاگرس و تابان به عشق ایران و استقلال مبلغ ۳۵۰ میلیون را به ۱۵۰ میلیون کاهش دادند. از این دو متشکرم. از این فرصت استفاده کردیم و به یک سفر معنوی رفتیم. این تنها سفری است که آدم دوست دار بارها برود. این به نظر شما جرم است؟ هواپیما چارتر بوده پس بحث بلیت نبوده، هزینه های عربستان هم توافق شده بود. کاش نسبت به همه نگاه تان این گونه باشد.

سرمربی استقلال در پاسخ به سوال خبرنگار الجزیره در مورد تعداد زیاد نفرات کاروان استقلال برای بازی با الهلال و انتقادات رییس باشگاه الهلال از این ماجرا و نارضایتی تیم الهلال از وضعیت هتل آزادی پرسید، گفت: " گویا رییس باشگاه شان که شیخ هستند این حرف را زده اند من دو سوال از شما دارم: اول اینکه چرا ایشان بعد از باخت این حرف را زده اند؟ دوم آنکه تلویزیون عربستان ۹۰ دقیقه ماجدی را جای من نشان داده آن ها حتی نمی دانستند مربی کیست؟ این دوستی که این صحبت را کرده حتی نمی دانسته مربی کیست. کسانی که تلویزیون شان چنین اشتباه بزرگی کرده است به نظر شما این سوال شان منطقی است؟ بله ما ۸۰ نفر بودیم و برای بردن این ۸۰ نفر توافق کرده بودیم و به آن ها نیز گفته بودیم که ۸۰ نفر را بیاورند و ما تقبل می کنیم و هتل المپیک هم که بهترین هتل تهران و ۵ ستاره است. آن چیزی که مربوط به باشگاه استقلال بوده انجام شده و باشگاه نهایت پذیرایی را دارد می کند. ما هم دو سه ساعت در آنجا بودیم و انگشت نگاری شدیم و اصلا گلگی هم نکردیم.

قلعه نویی در این زمان به خبرنگار الجزیره گفت: ولی شما سوال من را جواب ندادید. او هم گفت: من خبرنگارم.