به گزارش پارس ، به نقل ازایسنا، شاگردان فاتح تریم در بازی رفت با سه گل برابر رئال مادرید شکست خوردند، اتفاق بد دیگر برای گالاتاسرای دو اخطاره شدن بوراک ایلماز، بهترین گلزن این فصل شان در بازی برابر رئال مادرید بود که باعث شد این مهاجم ترک بازی برگشت دو تیم را در جهنم استانبول از دست بدهد. ایلماز در کنار مسی و رونالدو با هشت گل عنوان بهترین گلزن این رقابت ها را در اختیار دارد، البته با توجه به نتیجه ای که در دیدار رفت رقم خورده این بازیکن احتمالا فرصتی برای ادامه درخشش خود پیدا نخواهد کرد و یکی از دو غول فوتبال جهان این عنوان را تصاحب خواهند کرد.

در بازی رفت شاگردان ژوزه مورینیو با سه گل کریستیانو رونالدو، کریم بنزما و گونسالو هیگواین، موفق شد به پیروزی ارزشمندی دست پیدا کنند.

شاگردان فاتح تریم قصد دارند تا برای اولین بار در ۲۴ سال گذشته به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کنند در حالی که رئال مادرید قهرمان ۹ دوره این رقابت ها قصد دارد تا بیست و چهارمین حضور خود در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کند.

دو تیم ۱۲ سال قبل نیز با هم بازی کردند که رئالی ها با پیروزی در مجموع دو دیدار (سه بر صفر) توانستند راهی مرحله بعد شوند. در آن دیدار رائول دو بار و ایوان الگرا برای رئال مادرید گل زدند. کاسیاس سنگربان رئالی ها در کنار آیتور کارانکا (دستیار مورینیو) بازیکنان آن زمان رئال مادرید بودند.

بازی دو تیم در هفته گذشته هم حاشیه های کمی نداشت. تیم ترکیه ای معتقد است دو پنالتی واضح برای این تیم گرفته نشده است. آنها معتقدند سرخیو راموس بر روی بوراک ایلماز خطا کرده است و یک خطای پنالتی برای آنها گرفته نشده است، در حالی که داور چنین عقیده ای نداشت و نه تنها پنالتی نگرفت بلکه ایلماز را نیز با کارت زرد جریمه کرد تا ستاره تیم ترکیه ای بازی برگشت را از دست بدهد. در سوی مقابل هم رئالی ها در بازی رفت دو بازیکن خود را (خواسته یا ناخواسته! ) دو اخطاره دیدند. سرخیو راموس و ژابی آلونسو دو بازیکن رئال مادرید بازی برگشت رئال مادرید برابر گالاتاسرای را از دست دادند. روزنامه کاتالانی اسپورت کاتالونیا اولین رسانه ای بود که نسبت به این مساله واکنش نشان داد و با توجه به تکرار اتفاقی مشابه در سال های گذشته از سوی مورینیو خواستار اعمال یک جلسه محرومیت اضافی برای این دو بازیکن شد چرا که معتقد بود این دو بازیکن عمدا کارت دریافت کرده اند.

گالاتاسرای در لیگ قهرمانان اروپا در خانه عملکرد خوبی نداشته است. هرچند هواداران این تیم بسیار پرشور هستند اما آن ها فقط یک بار در خانه پیروز شده اند.

گالاتاسرای در خانه برابر تیم های اسپانیایی ۱۲ بار بازی کرده است که ۵ برد و ۲ تساوی و ۵ باخت داشته است از طرفی ژوزه مورینیو مربی است که تیم هایش در تمام بازی های خود در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا پیروز شدند.

باید دید گالاتاسرای بدون بهترین گلزنش می تواند رئال مادرید را با ۴ گل شکست دهد. آخرین باری که رئال مادرید بیش از ۳ گل در لیگ قهرمانان خورد فصل ۹ – ۲۰۰۸ بود که با نتیجه (صفر – ۴) مغلوب لیورپول شد.

در ترکیب رئال مادرید بعید است کاسیاس به میدان برود هرچند به احتمال زیاد پس از چند بازی غیبت کاپیتان رئال مادرید می تواند به نیمکت بازگردد و حداقل جای آدان را بگیرد! در خط دفاع نیز به احتمال زیاد پپه به جای راموس محروم و لوکا مودریچ به جای آلونسو محروم بازی خواهند کرد.

* مالاگا – دورتموند

اما دیگر نماینده اسپانیا به اندازه رئال مادرید کار آسانی ندارد. مالاگا هرچند توانسته در بازی رفت در خانه دروازه اش را بسته نگه دارد، اما مقابل تیم هجومی و منظم دورتموند آن هم در وست فالن کار بسیار سختی دارد. دورتموند قصد دارد تا شگفتی مالاگا در لیگ قهرمانان را به اتمام برساند. دو تیم در بازی رفت در حالی به تساوی بدون گل رسیدند که دورتموند شانس های زیادی برای رسیدن به گل داشت. امید شاگردان پیگرینی می تواند زدن یک گل و دفاع بسته مقابل شاگردان کلوب باشد.

دورتموند در مرحله گروهی توانست برابر رئال مادرید عملکرد خوبی داشته باشد و سرگروه شود. باید دید دورتموند می تواند تیم دیگری از اسپانیا را کنار بزند و به جمع ۴ تیم لیگ قهرمانان برس یا خیر. در صورت صعود دورتموند، با توجه به نتیجه خوبی که مونیخی ها مقابل یوونتوس به دست آورده اند، برای نخستین بار در هزاره سوم دو تیم از آلمان در جمع چهار تیم پایانی حضور خواهند داشت، اتفاقی که بیشتر برای نمایندگان اسپانیا و انگلیس رخ می داد.

اگر مالاگا بتواند به جمع ۴ تیم برسد دومین افتخار مانوئل پیگیرینی رقم خورده است. سرمربی شیلیایی پیش از این ویا رئال را به جمع ۴ تیم برتر لیگ قهرمانان برساند. البته این هفته سرمربی شیلیایی پدر خود را از دست داد و یک روز به کشورش شیلی برگشت.

این دیدار نبرد دو پدیده فوتبال جهان نیز است. ایسکو پسر طلایی فوتبال جهان در سال ۲۰۱۳ و ماریو گوتره پدیده فوتبال آلمان در سوی مقابل باپتیستا برزیلی در خط حمله مالاگا امید گلزنی تیم اسپانیاست و روبرت لواندوفسکی که در بازی رفت توپ های زیادی را از دست داد می تواند با گلزنی مرد اول وست فالن شود.

بازی ها یک چهارم نهایی:

سه شنبه:

گالاتاسرای – رئال مادرید

دورتموند – مالاگا

چهارشنبه:

بارسلونا - پاریس سن ژرمن

یوونتوس - بایرن مونیخ

دو بازی باقی مانده چهارشنبه شب برگزار می شود.